Uživateľské hodnotenia a Vaše skúsenosti s čerpačkami LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

S tým koľko LPG sa "natlačí" do nádrže nemá tlak čerpadla až tak moc spoločné ako si mnohí myslia - ten má vplyv akurát na rýchlosť tankovania. Rozdiel v množstve je spôsobený skôr rôznym náklonom auta pri rôznych stojanoch a s tým súvisiacou polohou a orientáciou plaváka v nádrži
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Skús to nejako technicky podložíť. Mne z fyziky vychádza , že 16 barov stlačí tych 20% vzduchu v nádrži viac ako 11 barov. Pretože kvapalina si drží stále rovnaký objem, stláča sa len vzduch nad ňou.
A ako to že na všetkých autách mi tlačilo aj keď multiventil cvakol - žeby ho pretláčalo?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Tankovanie prebieha do uzavretia ventila plavákom, ktoré je nazávislé na tlaku a je závislé iba na výške hladiny kvapaliny a to v mieste plaváku. Ak sa tankuje potom ďalej, tak potom sa jedná o vyrovnávanie tlakov, ale to je ešte celé závislé na teplote a ešte na sile (tlaku) potrebnom na prekonanie ventilu uzavretého plavákom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ešte na sile (tlaku) potrebnom na prekonanie ventilu uzavretého plavákom.
žeby o tom som tu písal??
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

...a aby som nezabudol - tlak v LPG nádrži závisí samozrejme ešte aj od samotného zloženia zmesi LPG - preto sa v zime používa iná zmes aby v slušných mrazoch urćitý potrebný funkčný tlak v nádrži LPG vôbec bol.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

:angr: :angr: :angr:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Presne, treba si vtĺcť do hlavy, že tlak v nádrži LPG sa pri danej zmesi a danej teplote nemení s množstvom kvapaliny v nádrži a je konštantný - až do momentu vyčerpania kvapaliny kedy tlak pochopiteľne strmo klesá.
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

A teraz zopár viet ktoré vyhovejú zadaniu témy a lacovi1871:
Ja tankujem z 99% Slovnaft. Prečo?
- lebo ho mám blízko (3km, ďalšia pumpa inej značky je 8km - spomeniem ju neskôr)
- čistota plynu, filter je po 20 tis. km čistý, žltý...
- a ešte pre toto:
Nejakú dobu pred tou aférou Tomegas (konec leta 2015) som tankoval na malej súkromnej pumpe práve spomínanú značku plynu a ako som už uvádzal v inej téme, následkom toho znečistenia bolo,že mi museli meniť vstrekovače (celú rampu) a gumičky v reduktore. Po vyriešení celého problému (Tomegas mi celú opravu preplatil) som nejakú dobu tankoval Slovnaft a po čase som sa zasa vrátil na Tomegas. Po krátkom čase som zo zvedavosti vybral filter a zas tam bol ten istý bordel, aj keď už podstatne menej. Spomenul som to majiteľke pumpy, ktorá sa dušovala, že to nie je možné, že som to musel natankovať inde. Lenže ja som inde netankoval, bol som si istý, že je to od nich.
Tak som tam s tankovaním skončil a začal som brať na ďalšej pumpe (Dalioil) o 5 km ďalej (kde mali myslím plyn Unipetrol) až pokiaľ som tam nezbadal cisternu Tomegas. Na moju otázku na dodávateľa plynu som dostal odpoveď, že minulý týždeň vymenili dodávateľa za Tomegas.
Tak. A skončil som s tankovaním aj u nich. Odvtedy tankujem len Slovnaft, aj keď majú vyššiu cenu.
Nechcem týmto nijak ubližovať značke Tomegas. Možno sa odvtedy polepšili a plyn majú dobrý, ale mne dve skúsenosti stačili a nemienil som vyvaliť znova 320€ za ďalšiu opravu, už by mi ju druhýkrát asi nikto nepreplatil.
V zahraničí si moc nenavyberám, tam tankujem, čo príde.
Toľko moje vysvetlenie, čo tankujem a prečo.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Musim sa priznat, ze som tu dlhsie nebol. Toto vlakno ma vsak zaujalo viac, ako ostatne.
Ak niekto (je vas tu viac) tvrdi, ze LPG sa na Slovenske cerpacky dodava len z jedneho zdroja myli sa. Velmi sa myli.
Ak su tu soferi cisterien, noze napiste, kto ste brali do cisterny plyn zo Slovnaftu ? A kam ste ho viezli.
Osobne som bol pri mojej navsteve Slovnaftu (okrem ineho) aj priamo na vydajnom mieste LPG a verte mi, ziadny iny autiak ako ich tam nebol. Ani jeden. (Mimochodom, plyn sa do cisterien plni inde ako nafta a benzin )
A ak Vas ani moje slova nepresvedcia zajdite (alebo zavolajte) si do Flagy, Probugasu, Tomegasu alebo 1.SPS a spytajte sa, odkial beru LPG.
SOM SI ISTY, ze kazdy inde.
No a fakt, ze niekto sem na Slovensko vozi BORDEL viem podla diametralne odlisneho stavu plynovych filtrov mojich zakaznikov. Niektorym ich ani netreba menit, niektorym je zas aj interval 15.000 km malo.
Pytate sa kto sem vozi bordel ?
Ja to naozaj neviem, ja tankujem len jeden-jediny plyn.
Nikdy ziadny iny...
Stale tvrdim (a budem tvrdit).
NIEJE JEDNO, kde LPG tankujete.
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Niektorí tvrdia, že LPG je na Slovensku všade rovnaké, ale filtre plynnej fázy hovoria ničo iné.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Je to presne taká istá debata ako o tom kde tankovať naftu. A tiež že jeden dáva Viff a nedá naň dopustiť a zase iný len obyčajnú naftu a je spokojný.
Pointa je v tom , že čím novší stroj a čím modernejší plyn máte tým je to háklivejšie :40bd:
Mali by ste vidieť , keď som sa opýtal v Štúrove či mi dajú podtlak do nového Sandrera. A prečo a to nerobia atď. Nedá sa ??? Dá, Stále sa dá aj do najnovšieho atmosferického motora dať podtlakový systém. lol Len je to "morálne zastaralé" :4012:
Len pre "lllpppggg" v decembri som zošrotoval auto ktoré malo cez 400t a filtre už ani nemalo - napriek tomu stále jazdilo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Oco, podtlakovy system sice v novom aute pobezi (neskusal som, len tipujem) ale s istotou tvrdim, ze nebude plnit emisie (neprejde EK).
A k filtrom. Naco filtre do systemu, ktory nema vstrekovace ale mixer, v ktorom sa prakticky nema co upchat ;)
lllpppggg
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 07.11.2019 01:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lllpppggg »

Kedysi som mal aj ja podtlakový systém a filter plynnej fázy mi nemohol nič napovedať lebo tam skrátka nebol - ale pri odkaľovaní alebo repase splynovača bolo vidieť, čo je kde za kvalita - teda aspoň v zmysle čistoty paliva. Ale vývoj nezastavíš - naftové motory majú tiež stále menšie trysky a väčšie tlaky a teda sú na kvalitu paliva takisto náročnejšie.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ked budem mat cas pohladam niekde na harddiskoch fotky filtrov, co som lofotil pocas mojej praxe (aj nie davno) a spravim na svojom blogu clanok s fotkami na tuto temu.
Fakt nieje jedno, kde LPG tankujete.
Stale na nasom trhu parazituju ludia, ktori sem vozia bordel kdesi z pr..ele, netusim odkial, ale vozia ho.
A ze ten bordel a sira nici motory je im jedno.
Tankujte u overenych dodavatelov a MATE POKOJ ako ja.
A ak Vam hocikto povie, ze je jedno kde tankujete tak od neho utekajteeeeee, kolko vladzete.
Ak to adminovi nebude vadit skusim sem vlozit odkaz na moj clanok kde o tom pisem (admin, ak vadi kludne to zmazem, staci povedat)
https://hatiar.eu/blog/71-na-kvalite-plynu-zalezi.html

LPG zdar !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale aby to bolo objektívne chcelo by to spraviť poradie. Povedzme že ten jeden je jednotka , tak treba povedať aj kto je dvojka trojka štvorka. :4012: Osobne tankujem už len Orlen, na ktorom mieste v rbríčku je tento dodávatel?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných