USB do autoradia a radio stanice

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

USB do autoradia a radio stanice

Príspevok od používateľa Mischino19 »

Dobrý den... kúpil som si auto ktoré má autorádio LX-4306BT na google toho onom moc neviem najsť samozrejme už má niečo zasebou ale ako tak funguje a nechcem ho meniť pretože tam mám napojenú kameru na cúvacie senzory a nové autoradio by bolo moc drahé s touto obrazovkou... mám tu dve otázky jedna celkom primitívna no nech som stláčal čo som chcel a nech som pretáčal každú stranu príručky po 5x tak som nevedel najsť "návod" ako uložiť stanice... našiel som si napr. europu2 a potom ked som vypal motor a znova naštartoval tak už bolo radio vyladené a žiadnu stanicu som tam nemal a musel som odznova štelovať... druhá vec je že dal som si na usb pesníčky napojil som ich do rádia a z 50 pesničiek išla iba jedna aj to ako prvá v poradí ked som klikol na dalšiu tak mi len napísalo že načítava sa ked sa tá pesníčka donačítavala následovala automaticky dalšia a takto poporade ale nespustili sa... je to 2gb usb na internete toho onom viac neviem najsť može to byť tým že má slabé parametre čiže čítanie a zápis? pretože zobral som si zdomu dalšie usb 16gb na ktorom si púšťam filmy a mal som tam nanom ešte 2 pesníčky ostatné filmy a obydve pesníčky išli a dokonca aj film som si tam pustil... možno primitívne otázky ale je to moje prvé auto prvá skúsenosť a neviem či by bolo jednoduchšie kúpiť si nové usb a ak áno aké kvalitné usb by som mal pozerať? nejde o gb ale o čítanie a zápis... vopred sa ospravedlnujem ak som niekomu spravil týmto príspevkom vrásky :D no aj tak vopred dakujem za odpoved
tokokis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2010 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tokokis »

nie som ziadny odbornik ale podla mna problem s vymazavanim stanic moze byt aj ten ze radio nie je napojene na staly prud napr. majitel tam mal ine radio lepsie to si nechal dal tam narychlo starsie a neriesil ze sa vymazavaju stanice mne sa to stalo pri kupe auta
a na problem s usb je jednoduche riešenie použivaj ten usb kluč čo ti funguje a na doma na filmy si kup novy s vacsou kapacitou inak vacsina radii aj tak berie do 32 gb kluce alebo aj karty takze 16 je ideal aj tam zmestis dost a neriskujes ze to nepojde
Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischino19 »

no auto ma stálo 1600 Eu a čo som našiel na google tak to rádio stojí nové 260e ... nemyslím si že by tam mal lepšie a vymenil ho za horšie... bolo by v to mvela prace a penazí... radio je napojené tak že ked sa hodí spiatočka automaticky sa prehodí obraz na kameru a naopak ak sa dá napr. neutral tak sa vypne... tak isto je nastavené aj tak že pokial nieje auto naštartované tak može byť radio zapate cca 2mminuty potom automaticky vypne asi poistka koli tomu že ked ho zabudnem vypať aby mi neodišla baterka... nejako mu šiblo a teraz ked som bol skušať usb tak po zapatí radia sa naštelovala europa2 ale to je všetko iba jedna stanica a ked som prepal inam tak nebolo nastavené a ak som išiel hned naspäť na europu2 tak znova bola preladená... to s tým usb som už vyriešil pred chvílou prišiel otec a zobral som si jeho usb a idu natom všetky pesníčky takže chyba bude v USB (chvalabohu)
tokokis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2010 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tokokis »

ked pocuvas hudbu s usb a vypnes motor pameta si radio ktora pesnicka hrala a pokracuje alebo zacne hrat od prvej???
Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischino19 »

to som neskúšal vždy ked mi vyplo tak som vytiahol usb kluč dal do 2 polohy zapal radio vytiahol kluč zo zapalovania zapojil kabel a potom usb... to usb už ma moc netrápi to je už vybavené v podstate už mám vybavený další kluč ešte dneska ho budem mať ale ide o tie radio stanice
tokokis
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 22.10.2010 22:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tokokis »

odpodou na moju predchadzajucu otazku som sa chcel dozvediet ci nie je chyba v napajani radia stalym prudom
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No ono je dosť možné že síce stanicu naladíš ale ju neuložíš do pamäte a preto si ju rádio nepamätá a pritom môže byť napájanie OK. Rádiá všeobecne si zvykne ukladať predvolby tak že naladíš šipkami frekvenciu a stlačíš a držís tú predvolbu zväčša (1-6), kam chceš uložiť a po pár sek. napr 5 pípne a frekvencia je uložená .
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A KUA!!!! ozaj jak keby startrekovi z oka vypadlo.... :2f93: No nič ja som už asi starý tak sa trocha horšie orientujem v moderných technológiách. :d :D
Čiže ďalšia typa prístroja do auta kde je prvoradý dizajn a nie jednoduchosť obsluhy , a kde nenájdem po hmate ale musím kuk na rádio ak chcem dačo upraviť alebo ovládať....Prínos k bezpečnosti je neodškriepiteľný! :2f93:
Každopádne mne sa to hľadať nechce, ale neverím že niekde sa nedá stiahnuť návod na internete.
Dnes je doba že veľa vecí ovládame intuitívne lebo konštruktér premýšal, ale občas sa nájde výrobok kde je šecko inak naopak a celé zle aj s návodom... :3020:
Mischino19
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 13.09.2014 21:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mischino19 »

to čo pridal lakino to je ono... :D ... tam ked sa klikne na radio tak tam su stanice... čo sa týka toho návodu či manualu tak už som prelistoval manual k radiu vela krát a nenašiel som... a na google som tiež hladal a o tomto radiu toho moc nieje písané
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných