Ukončenie PZP nezaplatením

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pelewi
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 30.09.2013 13:00
Zdieľať na Facebook

Ukončenie PZP nezaplatením

Príspevok od používateľa pelewi »

Ahojte, prosím Vás máte niekto skúsenosť s ukončením PZP štýlu že nezaplatíte a medzičasom na konci poistného obdobia v starej poisťovni, uzatvoríte nové v novej poisťovni? Ja som to takto nejako spravil a volala mi baba z poisťovne, že teraz si stará poisťovňa bude nárokovať nejaké peniaze (za 1 alebo až 3 mesiace), ktoré mi pošle na úhradu čoskoro.
Ďakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ano, ma pravdu, pokial neukoncite riadne zmluvu, jedna alebo druha strana, tak poistovna ta vyzyva na uhradu, pricom ma povinnost drzat tzv krycie obdobie zmluvu v platnosti, to je zo zakona, za ten cas ma samozrejme narok na poistne, ale nemusis byt smutny, lebo si bol poisteny zato u nich :-), ze dvakrat to iste auto ? to uz je tvoja blbost, zato poistovna nemoze, ale mozes si byt isty, ze si svoje vymoze, odporucam zaplatit :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
astrak
Príspevky: 149
Dátum registrácie: 31.08.2007 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa astrak »

ale veď aj v podmienkach je písane,že poistenie automatický zanikne nezaplatením poistného.Tak tomu nerozumiem.Minulý rok som poslal výpoved poštou,ale ja blbec len ako obyčajnú zásielku-a čuduj sa svete nič im nedošlo.Takže som musel zaplatiť,ale mám ponaučenie a tento rok tu chybu nespravím a dovidopo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Najhorší možný sposob. Zo zákona - ak prestaneš platiť, tak MUSÍŠ uzavrieť novú zmluvu u tej istej poisťovne a myslím že na celý rok.
Vyjadrené v eurách - ak ťa poistka stála 100evri tak nezaplatením si si jej cenu zvýšil na 300 až 400 eur.
A ver tomu, že poisťovňa má páky na to aby ich vymohla. Len cez exekúciu to bude zase + 200evri.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
ziarska-alu
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 27.06.2020 12:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ziarska-alu »

„MUSÍŠ” už 5 rokov neplatí: https://www.netfinancie.sk/ako-zmenit-poistovnu-pzp/
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolega omylom zaplatil nesprávnu sumu - zaplatil tak ako rok predtým čo bolo menej o 7€
Prišiel na to tak že mu prišla suma XY z poistovne...
Volal tam, že čo sa stalo - vtedy mu povedali na linke že zaplatil o 7€ menej ako mal a preto bolo jeho PZP zrušené.
Chcel to doplatiť - nedá sa

Zmluvu mohol uzatvoriť kludne inde
Uzatvoril tam kde mal doteraz, s tým že suma za PZP mu vyšla ešte nižšia ako mal
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Takže už platia len tie tri mesiace
netfinancie napísal:Nárokovať si tak môže dlžné poistné max. za 3 mesiace.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ad PZP - len taka poznamocka, nedavno som riesil PZP a cena z porovnavacov (viacerych) bola vyssia, ako PZP vypocitane priamo cez stranku poistovne. U mna v pripade to bolo vyse 30€, co ma dost prekvapilo.

Takze odporucam sa nespoliehat len na porovnavace, v poistovni mozete dostat lepsiu cenu.. :4012:
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Už keď je to tu tak sa tiež poinformujem, síce je to ešte ďaleko ale aj tak:Mám auto ktorému dajme tomu končí stk na budúci rok 30.septembra,(auto by sa ešte možno dalo predať za 300-400-500?? éčiek, len sa mi nechce doťahovať s nejakým špekulantom alebo osadníkom, takže radšej ho dám do šrotu)Otázka:Auto ak sa dožije, doveziem na vrakovisko dajme tomu 27.9, stačí poslať výpoveď pzp na poisťovňu k 30.9.2021(samozrejme 6 týžňov dopredu) a nič viac už neriešiť?Pri odhlasovaní na DI už dúfam bude stačiť zelená karta na ktorej je dátum platnosti 30.9., a potvrdenie z vrakoviska.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo - nič na DI neodhlasuješ , auto ti vyradí priamo šrotovisko.
Do poisťovne posielaš len potvrdenie zo šrotoviska o vyradení.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Aha dík, to som nevedel že to vybavuje šrotovisko.Ale išlo mi o iné, teraz som to kukol, takže: stk+ek končí 28.9.21 pzp zaplatím tento rok v Septembri a bude platné do 30.9.21 čiže ešte 2 dni po stk, na vrakovisko to odveziem dajme tomu 26 alebo 27.9.Výpoveď pzp pošlem minimálne 6 týždňov vopred, čiže najneskôr tak 14.8.21 alebo ešte lepšie začiatkom ôsmeho mesiaca.Potom keď dám auto na vrakáč tak už poisťovňu nemusím o tom informovať nie, veď som im zaslal výpoveď pzp v zákonej lehote, teda aspoň si myslím.
Georgo11111
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 30.08.2008 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Georgo11111 »

pepo64 - ak budeš mať papier zo šrotoviska o ekologickej likvidácii, pôjdeš k policajtom auto vyradiť z evidencie a s papierom od policajtov o vyradení na poisťovňu, kde spíšu ukončenie poistky z dôvodu vyradenia vozidla z evidencie. Nič netreba dopredu s poisťovňou riešiť a preplatok za nespotrebované poistné ti vrátia.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

To všetko chápem, ale viem že moje auto pôjde do nebíčka :3906: +-26-27.9, poistka končí 30.9.čiže zostanú nespotrebované 3 dni pzp, na tom mi nezáleží, poisťovňa aj tak nevypláca nejaké malé sumy.Mne ide hlavne o to že ak pošlem výpoveď pzp podľa zákona minimálne šesť týždňov pred koncom tak po odhlásení auta či už na vrakáči alebo u policajtov nemusím riešiť ešte poisťovňu, veď načo nie keď som dal riadnu výpoveď pzp.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

pepo64 napísal:Už keď je to tu tak sa tiež poinformujem, síce je to ešte ďaleko ale aj tak:Mám auto ktorému dajme tomu končí stk na budúci rok 30.septembra,(auto by sa ešte možno dalo predať za 300-400-500?? éčiek, len sa mi nechce doťahovať s nejakým špekulantom alebo osadníkom, takže radšej ho dám do šrotu)Otázka:Auto ak sa dožije, doveziem na vrakovisko dajme tomu 27.9, stačí poslať výpoveď pzp na poisťovňu k 30.9.2021(samozrejme 6 týžňov dopredu) a nič viac už neriešiť?Pri odhlasovaní na DI už dúfam bude stačiť zelená karta na ktorej je dátum platnosti 30.9., a potvrdenie z vrakoviska.
o ake auto ide ak to nie je tajomstvom? :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní