Ukončenie leasingu a PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

twinkie13
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 31.01.2009 22:08
Zdieľať na Facebook

Ukončenie leasingu a PZP

Príspevok od používateľa twinkie13 »

Zdravím Vás,
Chcem sa popítať, chystám sa predčastne vyplatiť leasing kôli tomu aby som sa zbavil poistiek.(predražené) PZP platim 270€ a Havarijnú 1040€ ročne. motor 1,6 74kw, konkurencia mi dala ponukla lacnejsie pzp 75€ a havarijnu za 331€.
Otazka znie: Pri splateni zostatku leasingu mi pzp ostane alebo nie do vyrocia zmluvy kedy budem moct pzp vypovedat?
Alebo po vyplatení leasingu sa mi aj ukoncia aktualne pzp a havarijne poistenie?
Resp. Ako spravit po vyplateni leasingu novu pzp a havarijnu ? Dik za odpovede.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Platiť PZP za objem 1.6 270 € ročne je predraženie o 100%
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nie o 100 ale o 300
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Preto je leasing v nevýhode pred obyčajným úverom z banky.
Predmet leasingu od kúpy cez úver je mojím majetkom, a ja si rozhodnem o pzp a havarijnej poistke. Výpalníci podľa vzoru Ander spod Tatier.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možno teraz je leasing vypalnicky, ked nastupili novi manažeri, ktorí idu všetko zefektivńovať, len seba nie...

Pred cca 6 rokmi napr. CSOB Leasing mal take podmienky, že nebol rozdiel, či bereš auto za hotové alebo na leasing, tak vyrazna zĺava z ceny bola na leasing.
A PZP ktorú sprostredkoval predajca bola možno o 15 € lacnejšia ako platím teraz.
salamander8
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 28.10.2014 12:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa salamander8 »

ak mozes leasing splatit, tak to zaplat a potom riesis tam kde su poistky, posles vypoved, oni ti poslu kolko este treba zapltit a vymalovane..
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

zo skusenosti prosto neverim, zeby poistka bola o 300% drahsia cez leasing, aj to pzp aj ta havarijna, pri havarijnej tusim ze jej sucastou bude GAP-preto cena cca tisicka....pri pzp moze byt pouzite vyssie krytie, nejake pripoistenia celneho skla, batoziny, urazu atd..
ta suma musi mat nejaky iny dovod, treba dodat podrobnejsie info o tom leasingu aj o sucasnom poistnom kryti....
urcite ti to niekto pri podpise zmluvy vysvetloval, ale kto uz dnes pocuva ci cita zmluvne podmienky, ked auto uz stoji na dvore :)
jasne ze leasingovky ci predajcovia aut sa snazia na poisteni zarobit, ale nie predrazenim, tam ide o to komu padne provizia
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

laco1871 napísal:Možno teraz je leasing vypalnicky, ked nastupili novi manažeri, ktorí idu všetko zefektivńovať, len seba nie...

Pred cca 6 rokmi napr. CSOB Leasing mal take podmienky, že nebol rozdiel, či bereš auto za hotové alebo na leasing, tak vyrazna zĺava z ceny bola na leasing.
A PZP ktorú sprostredkoval predajca bola možno o 15 € lacnejšia ako platím teraz.
- tak určitééé... dali ti lacno auto a úver bol tiež zadarmo a výsledok je že matka Tereza v salune aj banke prerobila aby si ty zarobil.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ukončenie leasingu a PZP

Príspevok od používateľa seven549 »

twinkie13 napísal: Alebo po vyplatenĂ­ leasingu sa mi aj ukoncia aktualne pzp a havarijne poistenie?
Resp. Ako spravit po vyplateni leasingu novu pzp a havarijnu ? Dik za odpovede.
majitel auta je leasingovka cize odhlasanie a prihlasenie na teba,to automaticky ides na inu pzp a havarijnu.pri skorom ukonceni leasingovej zmluvy su poplatky treba nastudovat.kedysi to bolo 500 euro.
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Tá výška sa aj mne zdá čudná syn má i30 fastback 1,4 103kw na pätiny /17000,_nové stálo/ a platí mesačne pzp + havarijnu 43,- eur. To je nejaký čudný leasing s takou vysokou poistkou, tá lízaná cena je asi vysoká či?
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

A sa mi zdá, že v zmluve má predčasné splatenie bez poplatku.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ake je to auto?

Vsimol som si, ze je velky rozdiel pri "nulovych" lizingoch.

Napr skodovka mava RPMN okolo 10% rocne (to je uz vratane poistiek, zvycajne aj s GAP) a napriklad Citroen ma 24% ROCNE BEZ GAPu!!!!
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kapoja napísal:A sa mi zdá, že v zmluve má predčasné splatenie bez poplatku.
to by potom niekto prerobil.leasingovka neni charita.predcasne splatenie-prerobenie najomnej zmluvy- je zase pre niekoho praca treba vsetko dorabat do dani z prijmu to treba zaplatit.leasingovka take veci nebude robit gratis v podstate najomca chce auto odkupit preto je to na tarchu najomcovi.

takto uz vela ludi robilo ze vzali leasing na 5 rokov zistili ze to nepotiahnu ti co nechcu niekomu nieco dlzit odisli robit do zahranicia po 3rokoch chceli dorovnat.potom o com je leasing ako da sa vsetko ale manipulaciu treba zaplatit.nemusi to byt 500 euro.vsetko je o dohode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní