Turbo repas

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Turbo repas

Príspevok od používateľa Pepi19 »

Zdravim páni.
Mám taký delikátny problem.Kupil som beetla s defektným motorom.
Auto stálo cca 4 roky v servise.Holomotor som kupil nový a zo stareho motora som poprehadzoval diely.Po nastartovani a pridaní plynu isiel z výfuku obrovský dym ( presne taký ako maju tanky ked sa chcu schovat pred nepriatelom). Najprv som vinil motor tak som ho vymontoval a ze ho idem vrátit ( mal som zaruku) Ale po pozretí vyfuku uz som si taký istý ze to je motor nebol. Vo výfuku bolo vsetko mokré od oleja ale zaujmave bolo ze pred turbom iba sadze bez oleja.Najprv som turbo nevinil lebo sanie bolo ako nove ciste bez oleja ale rozobral som turbo teda po skuske turbíny som sa len chytil za hlavu viď video https://www.youtube.com/watch?v=pbNHmpZJT8Y tak som rozoberal dalej . Po demontaži stredu turba som skoro dostal infarkt .. Ziadna oska ani vyfukova vrtulka tam nebola! cize mi tlacilo olej do vyfuku a nic mu vtom nebranilo! a moja otazka znie ked donesiem taketo turbo na repas uplne doje...ne bez osky a bez vrtulky zoberu mi ho vobec ???
Alebo nemam riesit repas ale druhe turbo a hento si vylozit na policku a pripominat si ze ludia su svine ? nechcem nikoho vinit ale moj osobny nazor je ze pocas stania v servise bol motor vonku a sluzil ako dojna krava na nahradne diely... kedze mi mal dat motor ktorý nastartuje a pride aspon na stk a prihlasenie ale po nahodeni motora som zisitl ze ziadna kompresia ,na kazdom valci zrazene ventily ( pritom rozvody krasne v ryske!!!!) a este toto s turbom ....oddnes uz neverim ziadnemu servisu a budem stat nad servisakom ked mi bude robit nahodou auto aj ked by som tam mal byt od rana do vecera 7 dni v tyzdni! Lebo toto a este ktomu co vsetko citam na fore ( vid ten servis co chcel menit DPF a bol to zasvineny vzduchac) je strasne a neviem ako si to mozu dovolit.... Teda otatku este raz zopakujem kedze som sa tak rozpisal Zoberú mi na repas turbo ktore je vybrakovane ? dakujem velmi pekne. Jedna sa o volkswagen Beetle 1.8t 20v 110 kw
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na repas môže ísť turbína,ktorá je nefunkčná,ale nemá poškodené statické diely,tj diely ktoré aj po repase ostávajú,nakoľko sa neopotrebujú činnosťou.Takému turbu dodajú nové pohyblivé časti,vyvážia a beží ďalej.
Ďalšia možnosť je objednať vyvážený stredný uzol a doplniť ho o pôvodný obal vlastnoručne.
píšeš.......oddnes uz neverim ziadnemu servisu a budem stat nad servisakom ked mi bude robit nahodou auto aj ked by som tam mal byt od rana do vecera 7 dni v tyzdni!
To je predsa nezmysel,trafil si proste na servis,kde to takto funguje,kde si každý robí čo chce,kde mechanik a majitel majú každý svoj záujem a evidentne nie spoločný.
rxe
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 17.06.2007 12:19
Zdieľať na Facebook

servis

Príspevok od používateľa rxe »

urcite tym nemyslel vas servis. podla referencii u vas ziadny problem,no bohuzial su aj taky ze staci raz zadret a hotovo pride dalsi.
gippo
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 06.02.2010 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gippo »

Ak Ti možem odporučiť,kup si nove turbo.Tieto benzinové mávaju často dopraskané turbinové skrine,dáš tam nový stred,teplom sa skrina deformuje a zničí rotor.Máš tam K03/011 alebo K03/044,nove stoji okolo 600.-€ a ešte si dobre skontroluj prívodnú trubku oleja do turba,tiež je častou príčinou zničenia turba.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D

Preco bi nemali zobrat turbo na repas?? :..: :..: ::: :::

Odnes ho do firmy kde repasuju turba a oni ho opravia alebo predaju druhe turbo.

Tak jednoduche.

Firma v BA kde opravuju turba.

LINK: http://www.bruko.sk/rs/turboduchadla.html
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

prochy lebo to je len obal preto som sa pytal ...
keby to je kompletne turbo ze len presakuje olej tak sa nepytam ci ho zoberu alebo nie , proste ho tam odnesiem. Len toto je vybrakovane preto som si nebol isty.... nabuduce snad tolko smajlikov nebude nutných....
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Pepi19: Podla videa ktore si sem dal nevidim ze je to turbo VYBRAKOVANE!! Len tam trosicku lieta oska a vrtula je polamana!!!! :41c2: :41c2: :41c2: :28b7: :2f93:

P.S. SMAJLIKY nie su zakazane!!!! :40bd: :40bd: :d :D lol

moj nick je: PROCHY603 :41c2: :41c2:


Samotná oprava turbodúchadla pozostáva z týchto operácií:

Demontáž
Umývanie/čistenie
Výmena poškodených dielcov
Vyváženie rotora
Montáž ložiskového domca
Vyváženie kompletného ložiskového domca
Kompletná montáž
Nastavenie
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

Citaj cely text prosim ta.
Pred videom je napisane ze som dal dole prirubu na nasavani a toto som zistil. Ale pokracoval som v demontazi a zistit som ze oska a turbina na vyfukovej strane uplne chyba !!!!!!
Takze poprosim ta precitaj si cely text.
A pouzivaj si tie smajliky teda ako 14 rocna pubertacka mne to je jedno
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:40bd: :d :D Namiesto toho abi si mi PODAKOVAL za radu, tak ta zaujimaju moje smajliky!!!! lol :28b7: :..: ::: :::

A potom ze kto je tu pubertak 14 rocny!!!! :d :D :40bd: :41c2:
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Turbo repas

Príspevok od používateľa makrela »

"Pepi19"rozobral som turbo teda po skuske turbíny som sa len chytil za hlavu viď video https://www.youtube.com/watch?v=pbNHmpZJT8Y [/quote]

Jaj bože ty narobíš, všetky moje zuby sa hentak kývu ,a som tu.
Jasne že ti to spravia, na Prochy-ho linku sú machri.
Pepi19
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 09.05.2010 00:26
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepi19 »

Makrela!!! Oznac aj to za tým videom! Že som rozoberal ďalej a zistil že tam oska a turbina chýba!!! Ale ok dik chlapci za zdvihnutie tlaku a za poradenie ;)
Citroen Berlingo 1,9D (MFD) 51 kW
Volkswagen New Beetle (9C)1,8T 110 kW
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných