ťuknutie do dopravnej značky

voľná diskusia, zakázané akékoľvek hanlivé príspevky. Ľudia majte prosím porozumenie sú to predsa ženy OK ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

ťuknutie do dopravnej značky

Príspevok od používateľa butta »

ahojte. na parkovisku som nacuvavala na parkovacie miesto a narazila som do značky. nevyvalila som ju len sa trochu nahla. chcela by som sa spýtať či mi za to može prisť domov pokuta ked na tom mieste su kamery?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby len pokuta - za útek z miesta nehody môžeš byť aj rok bez vodičáka! Ale to by si ako jeho držiteľka mala vedieť...
butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa butta »

A ked pojdem zajtra na mestsku policiu? Co by som si mala zo sebou zobrat? Riesili by to len pokutou alebo by sa to riesilo inak?

A ta situacia, ktora sa mi stala sa povazuje za dopravnu nehodu?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď si chcela vodičák tak si skladala aj nejaké skúšky alebo si si ho vybavila inak?

Škodovou udalosťou sa rozumie udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej
a) nebola usmrtená ani zranená osoba,
b) nebola poškodená cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie,
c) neunikli nebezpečné veci alebo
d) na niektorom zo zúčastnených vozidiel vrátane prepravovaných vecí alebo na inom majetku vznikla hmotná škoda zrejme neprevyšujúca jedenapolnásobok väčšej škody podľa Trestného zákona (pozn.: 3.990 eur)


V tvojom prípade nebol splnený bod b), takže to už nie je škodová udalosť, ale dopr. nehoda, navyše si z miesta odišla a za to sa zadržiava vodičák.

V tomto prípade ti pravdepodobne nič nehrozí, to by sa musel naozaj nájsť iniciatívny jedinec čo to videl resp. mu tá poškodená značka vadí a začal by to riešiť...
butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa butta »

A moze byt za to pokuta alebo nejake problemy ked je to na kamere? lebo ta znacka neni v asfalte, ale len v zemi. A mam pocit, ze uz aj predtym bola trochu nahnuta. Ono stlp je bez poskodenia len v zemi sa to pohlo.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslel som, že píšem po slovensky...
butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa butta »

prepač, ten prispevok som pisala z mobilu a dalo mi tam, že je novy prispevok a či to chcem aj tak pridať a dala som ano.


a len sa chcem uistiť či to mestsky policajti možu začať riešit zo zaznamu. ta značka je len v zemi a trocha sa naklonila tak neviem či bude stačiť ked niekoho zavolam aby mi pomohol ju narovnať alebo budu z toho vačšie problemy.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

cicmanec-- ty si korunovany vol -- a za vrazdy co davaju ty budes mat isto vysvetlenie unikatne co keby presla chodca na prechode a usla co jej napises isto budes mat ufo vysvetlenie , tvoje prispevky by mali blokovat , a inac bol si uz na tom psychytrickom vysetreny ako ti to tu niekto odporucil? lebo si myslim ze nie
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Pokiaľ sa nenájde niekto iniciatívny,tak sa nič nestane...A aj tá kamera sa pomaly točí a mohla snímať úplne inú časť ako parkovisko...Takže by som bol pokojný...
butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa butta »

a čo ked bola akurat na to miesto natočena?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Aj tak pokiaľ sa značka len trocha pohla sa nič nestane,pokiaľ sedel pri monitore normálny človek...Sú aj takí...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som to vobec neriesil.ta znacka tam stoji na stlpe nespadla je na nu vidiet co znaci tak neriesim.aj tak je to majetok statu cize nas danovych poplatnikov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zaloval by som znacku za napadnutie a poskodenie vozidla :38eb: , bud rada, ze mas kamerovy zaznam :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
01Eagle
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 10.09.2006 17:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01Eagle »

Uz si usla uz si nepomozes zabudni na to nikto to nikdy riesit nebude zbytocny stres...... Snad len rada keby si niekedy buchla do ineho auta pockaj pri nom vypis zaznam za to sa nic neplati ide skoda z pzp ...ja len pre osvetu lebo niektori su fakt experti...
Jasne ak by nahodou tak tvrd ze o nicom nevies...
butta
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.04.2015 17:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa butta »

tak nemohla by som tvrdiť že o ničom neviem. kedže tam je kamera a možno to zaznamenala. ale ked tam akurat v tedy neboli policajti, žeby to hned riešili, myslite, že by to začali riešiť aj potom zo zaznamu?

Návrat na "Pre ženy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný