Treba nám na diaľniciach 130 km/h?

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martin09
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 09.03.2007 15:47
Zdieľať na Facebook

Treba nám na diaľniciach 130 km/h?

Príspevok od používateľa martin09 »

Zaujímavé zistenie a úvaha. Načo je vôbec dobrý rýchlostný limit na diaľniciach. Bojím sa však, že neobmedzená rýchlosť by sa u nás neujala. Niektorí by sa s ňou nevedeli vyrovnať.

http://www.topspeed.sk/maju-rychlostne- ... ysel-/6007
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Na Slovensku urcite treba.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Na Slovensku máme nejaké dialnice? , ak aj beriem do úvahy tých zopár km, tak furt netuším, že kde by sa aj dalo reálne a bezpečne jazdiť cez 130, a aby to malo aj nejaký význam?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Keby sa aspon tych 130 dalo nejaky cas ist ! Na 150 km dialnice je 6x zuzena cesta do jedneho pruhu a 80 tka, co pomoze 160 ?? To uz ani nehovorim o osadzani znaciek, co za chuja da 100vku za vrchol stupania, alebo za zakrutu, toho by som nakopal do onej casti tela... :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

taký dedko čo napr. najazdil za život 2,5 mil. km s autobusom už rozmýšla trochu ináč ako 19 r. debo čo tlačí do octy čo to dá , denne stretávam na cestách cca 50 percent agresívnych ludí pred ktorími ked idem 90 tkou po okreske ide ich porazit a musia byt prvý za každú cenu aj ked maju 10 km do roboty ! pýtam sa stále aký to má zmysel vobec ? toto stále nechápem
Toyota Carina E 2,0 TD
Toyota Corolla E11 2,0 D
Mitsubishi Lancer kombi 4WD 1,8i
Lada Niva 1600
landmark
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12.09.2013 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landmark »

Len upresním, že oblasť, kde má byť zrušený ten limit je s minimálnou premávkou a malou hustotou osídlenosti. Bežne ale všetci jazdia 110km/h na diaľnici. Nevznikajú tam žiadne stresujúce či kolízne situácie a v podstate ani vzniknúť nemôžu. Ľudia sú usmiati a milí. Neviete si predstaviť aká je to pohoda.
U nás keď prejdete do ľavého pruhu pri predchádzaní nákladného auta a pod., sa za vami okamžite objaví niekto, ako je ten autor príspevku vyššie s blikajúcimi svetlami a zúrivou gestikuláciou v rýchlosti 180km/h, samozrejme všetko sa to deje 2m za vaším kufrom.
Na Slovensku jazdím len keď nevyhnutne musím. V Austrálii som strávil nejaký čas a je to veľmi vyspelá krajina o čom svedčí aj správanie sa vodičov na cestách, všetci tam jazdia pomaly a ohľaduplne, skutočne. Čítal som tu veľa príspevkov a niektorých ľudí si za ich názory vážim a som presvedčený, že by sa im systém ako je v uvedenej Austrálii veľmi páčil. A je pravda, že prísť odtiaľ späť na Slovensko je veľká trauma......
[img]http://imageshack.us/a/img197/5575/1y6w.jpg[/img]
Naposledy upravil/-a landmark v 19.10.2013 23:04, upravené celkom 1 krát.
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

Ceske dialnice

Manever v 2:10 :angr:
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Nó, musí to byť podľa vodičov veľmo vyspelá krajina , ukážeš na fotke jedného , profi vidiča , a aj ten ide v protismere, jak keby sa v Austráli nechumelilo.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Do roku 1939 aj tu vsetci jazdili v protismere jak kokoti, az prvy Panzer ich naucil :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
matiisek
Príspevky: 966
Dátum registrácie: 23.03.2011 18:44
Bydlisko: Oldenburg/Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matiisek »

On uz je mrtvy par rokov, samozrejme dopravna nehoda. Je mozne, ze to je auto s pravom prednostnej jazdy, uz som to niekde cital, ale neviem co je zac.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Aj ja si myslím, že je mŕtvy, inak by tých videí bolo viac. Chvastanie sa bolo jeho doménou.

K téme: Najprv by sme si tých 130km/h museli aj zaslúžiť a podľa toho aj jazdiť. Neviem prečo, ale vždy, keď jazdím po slovenských cestách, vidím, že mnoho vodičov chápe maximálnu povolenú rýchlosť ako minimálnu povolenú rýchlosť.

Ak by platila neobmedzená rýchlosť na diaľniciach, niekoľko DESIATOK násobne sa zvýši počet dopravných nehôd. Pretože aj dedko a tobôž čerstvý vodič by si chcel užiť maximálku, ktorú dosiahne jeho auto, pričom bude chcieť preladiť rádio, zazvoní mu mobil, či skočí nejaké zviera do cesty a nešťastie je na svete.

Držme sa pekne pri zemi - ani tú 130km/h si nezaslúžime. Jazdí sa tu príliš arogantne na to, aby bola zvýšená diaľničná maximálna rýchlosť. V takom Nemecku, ak sa aj stane, že "vojdem" do dráhy rýchlejšiemu autu (ktoré pred 5 sekundami bolo ešte pol km odo mňa), tak on pekne spomalí, dodrží korektnú bezpečnostnú vzdialenosť (nie 2m ako u nás a mnohokrát aj menej), nebliká, netrúbi, počká, kým dokončím predbiehací manéver a potom si ide svojou cestou.

Pokuty už vysoké máme, napriek tomu sa tu jazdí horšie, ako v JAR. Čo tak sa zamerať viac na profesionálny výcvik policajtov? Toľko, čo sa tu rozkradlo za posledných 24 rokov, za to by (a nielen) policajti už mohli mať také platy, že by ich ani len nenapadlo pýtať, alebo prijať úplatok. Nuž ale, sny nechajme, realitu vidíme každý deň.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Toto video z roku 2007 bolo uverejnené aj v českej TV a polícia po ňom pátrala a aj vypátrala toho kọkọta a dọjẹbala.
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

TREBA NÁM NA DIAĽNICIACH 130 KM/H?
Ta ne ? , a jak budeme voziť tehotné manželky , a krvácajúce deti do nemocnice?
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

Makrela v takom prípade platí toto:

Krajná núdza
Ide o okolnosť vylučujúcu protiprávnosť činu, a teda čin, ktorý by bol inak trestný, ktorým niekto odvracia nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom, nie je trestným činom. Nejde však o krajnú núdzu, ak bolo možné nebezpečenstvo priamo hroziace záujmu chránenému týmto zákonom za daných okolností odvrátiť inak alebo ak spôsobený následok je zjavne závažnejší ako ten, ktorý hrozil. Rovnako nejde o krajnú núdzu, ak ten, komu nebezpečenstvo priamo hrozilo, bol podľa všeobecne záväzného právneho predpisu povinný ho znášať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

JA ale napríklad nevidím problém v tom že dakto ide rýchlejšie ako je MPR...Sám tak sem tam občas jazdím, viem nemalo by sa ale idem podla situácie ...ak je na ceste nikde nikoho tak nemám problém tomu šlápnuť a ísť povedzme aj 110-120 ....len teda musí to byť rovný prehľadný úsek s dobrým povrchom a hlavne nikde nikoho...vidím auto oproti a hneď noha s plynu dole...A toto je problém že dakto letí jak zmyslu zbavený a ešte aj predbieha tlačí sa hlava nehlava dopredu ....Lebo on má silné auto a hlavne že nemá čas zdržovať sa lebo sa ponáhľa neviem kam...asi do márnice. A ak už sme pritom , napríklad aj v takom Rakúsku , tiež tam nejazdí každý predpisovo, alebo že by neprekračovali rýchlosť...ale ide o to ako jazdí.Pritom majú povolenú 100vku, a idem ozaj tých 100 poctivých a nie tachometrových,a ešte ma občas opráši nejaké silnejšie auto...ale ešte sa mi nestalo že by ma vytláčalo z cesty alebo sa mi lepilo na zadok...pekne ak nemôže predomňa ide kľude zamnou aj pár km a predbnbehne ma, ak sú vhodné podmienky . A o tom to je viac ako o tom či idem presne MPR alebo o 10-20 viac.

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných