Transporter (VW) na cestovanie (okolo sveta?)

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dulayos
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 20.04.2009 12:10
Zdieľať na Facebook

Transporter (VW) na cestovanie (okolo sveta?)

Príspevok od používateľa dulayos »

Zdravim odbornikov!

Velmi pekne by som vas chcel poprosit o radu. Mam v plane si zakupit transporter a prerobit si ho aby sa tam kludne dalo spat a cestovat. Jednalo by sa na dhlsiu cestu ale pomalu, denne nie viac ako 200km.

Pozeral som si uz VW diesel 1.9 - 2.5 TDI Transporter 4, verim ze tieto auta su spolahlive, maju sice par tisic (300/400) kilometrov za sebou ale som cital ze by mali este vydrzat minimalne raz tolko.

Naproti tomuto mi odporucali T3jku z toho dovodu ze motor je spolahlivy tiez ale hlavne to ze mimo "rozvinuteho sveta" by sa dal opravit dkekolvek ale naproti tomu ze novsie T4ky by som potreboval zaniest do VW servisu...

Mohli by sme mi prosim odporucit na aky typ by som sa mal zamerat a ake parametre by som mal/nemal preferovat?

Dakujem velmi pekne!
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...T-4 je tiež "starší" spoľahlivý motor...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

T4 je lepšia a spoľahlivejšia ako T3 . Inak ja by som bral Toyota Hiace 2,4 D alebo Jumper/Boxer/Ducato 2,5 D / 2,8 D
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Ja som dve T4ky mal, ale s benzinom 2.5 + syncro (4x4).
Kedze to bol benzinak, v podstate ziadna elektrika tam nebola. Len RJ motora, nic ine.
Povedal by som, ze 95% veci si clovek na tom aute dokaze opravit aj v provizornych podmienkach, takze by som sa vobec nebal toho, ze s T4 treba uz do "civilizovaneho servisu".

Odporucal by som na takuto cestu asi skor benzin, neni taky haklivy na kvalitu paliva ako TDI a v okolitom svete je benzin ovela lacnejsi, takze sa nemusis bat, ze by ta to stalo nejak ovela viac kvoli cene PHM. Vyhodou je jak som povedal este stale jednoduchy motor, pracant na dlhe kilometre. Navyse s tym syncrom zvladas v pohode aj cesty 3.sveta (nehovorim, ze nejake podmienky jak v offroad parkoch).
Jedno som predaval s 520 000km a druhe s 640 000km. A stale idu :rouler:
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Tu je presne ten čo potrebuješ: http://ffoutdoor.rajce.idnes.cz/VW_t4_syncro_Freestyle/

Všade na svete jazdia autá ako u nás, čiže netreba sa báť, že by ti to nevedeli urobiť keby k niečomu došlo..Takisto aj kuriér ti prinesie náhradný diel ešte aj na Saharu..
fmisoe
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 23.05.2013 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fmisoe »

Tak ako píše yanchi na cestu okolo sveta si vyber radšej atmo. benzín väčšieho objemu. Cena benzínu mimo eu je takmer za hubičku. Nafta v Ázii je vhodná tak pre nákladné autá a nedostaneš ju všade, dokonca tam jazdí viac nákladiakov na nejaký plyn ako na naftu. Aj keď napr v Indii je 90% áut na naftu majú ju nejak dotovanú zo štátu.
Na cestu okolo sveta by som sa radšej vybral v niečom takomto
http://mitsubishi-pajero-wagon.autobaza ... 70666.html ako v transporteri, ale chápem je to Tvoj sen :)
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Netreba sa tak ani zaoberať tým na akom aute vyraziť, ale hlavne VYRAZIŤ..Ale tu už bolo všelijakých snílkov a skutek utek. Nehovorím, že je to tento prípad, rád sa dozviem nejaké postrehy z cesty okolo sveta. Len už rýchlo vyraz na cestu..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je také detské,že "cesta okolo sveta"

Kam, cez KTORÉ krajiny ?

Máš poňatie ČO taka cesta obnáša ???

Najprv by bolo treba sa vybrať napr. do Alp , do Švajčiarska pod Mont Blanc , tam trošku pojazdiť ,vyviezť sa zubačkou hore pod Materhorn

a tak podobne... Spať možeš v tom transporteri

ako Ti radia kup benzinovu T-4 prerob na LPG a precestuj CIVILIZOVANÉ krajiny, vyber sa hoci aj do Norska
tak ziskaš skusenosti a potom ked zistíš,že Ti to vyhovuje, možeš si hoci aj zopakovať "hodvábnu cestu" po ktorej putoval Marco Polo

Ale naznačiť smer na mape a vybrať sa na Vychod alebo na Západ a mysliet si,že prejdeš takto celý svet je fantazia...
Už len s toho dovodu,že by si musel mať niekolko desaťtisic EURO v HOTOVOSTI , tiež v Dolaroch a inych menach podľa krajin ,cez ktoré by si prechádzal ..

A čo by bolo,keby si počas cesty nahle OCHOREL ???
Niekde v stepiach Kazachstanu ??
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Tu prikladam užitočné linky pre cestovateľov do exotickych končín

http://www.tyden.cz/rubriky/relax/cesto ... L_REywdcR8

http://www.alexandrbilek.cz/expedice201 ... mavosti-2/

http://www.pohora.cz/diskuse/iran-pakis ... ply=147985

a mate to "z prvej ruky" aby ste vedeli do čoho chcete isť ....

a tu http://www.ivano.sk/2010/02/karelia-a-m ... -jul-2010/
http://www.cyrilmoto.com/cestovani/cest ... landu-2012
trocha romantiky,ktorú hĺadate
Naposledy upravil/-a laco1871 v 21.01.2015 17:43, upravené celkom 1 krát.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale naznačiť smer na mape a vybrať sa na Vychod alebo na Západ a mysliet si,že prejdeš takto celý svet je fantazia...
Už len s toho dovodu,že by si musel mať niekolko desaťtisic EURO v HOTOVOSTI , tiež v Dolaroch a inych menach podľa krajin ,cez ktoré by si prechádzal ..

A čo by bolo,keby si počas cesty nahle OCHOREL ???
Niekde v stepiach Kazachstanu ??

- presne takto sa to "nedá", netreba ani miliony, netreba rozmýšľať "čo keď" - to treba riešiť až sa to stane, treba sa zbaliť a vyraziť... veľmi inšpiratívne sú cestopisy čecha plus ďalších ktorí brázdili svet na Trabante, Maluchovi, starej Jawe. Cesta je ten cieľ.
yanchi
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 21.08.2007 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yanchi »

Suhlasim tuto s kolegami, ze je jasne, ze to neni len tak, ze tu uz bolo pisalkov viac ako dost a pod.

Je jasne, ze prejst zemegulu kolom-dokola neni len tak, ze to vyzaduje velku pripravu (uz len ziskat viza do vsetkych krajin po ceste da vela namahy)...a cesta to nie su len viza. To je aj planovanie trasy, vseliake mozne lekarske prehliadky a ockovania, zoznamenie sa so svojim autom aby si si ho vedel opravit aj sam, hladanie lodneho spojenia cez ocean, samozrejme treba mat na to aspon nejake peniaze atd atd atd.

Nebudem to tu vypisovat vsetko, treba si uvedomit, ze spravit CESTU OKOLO SVETA autom neni len tak.

ALE!

Jak hovoria dve nase mudre prislovia a porekadla: 1. odvaznemu stastie praje a 2. kto sa boji, nech nechodi do lesa. Takze ak to ozaj chces spravit, smelo do toho :2f93:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Laci, to j ezasa úplne od věci príspevok. Ak niekto plánuje cestu, asi vie do čoho ide.
Jako inšpiráciu si dovolím link podobných cestovateľov
http://oneland.cz/
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prečo OD VECI prispevok ???

Ja predpokladam, že oni NIKDE NEBOLI , len ZRAZU chcú isť na cestu okolo sveta,tak im v mojich príspevkoch trošku rozširujem obzor.

Tiež prikladam linky na skusenych cestovateľov, takže určite to nie je "od veci"

inak Acon ,diky ,že si dal sem ten link..
ja som zrovna TENTO pribeh HĹADAL,lebo som to niekde čital ,len som to nevedel v rýchlosti vygoogliť..

ale zase som vygooglil inych cestovateĺov :3035:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ludí od cestovanie netřeba odrádzať a spochybňovať ich zámer. Všetko j eprvý raz a nikto múdry z neba nespadol. Každý na ceste natrafí na problémy a skor či neskor ich vyrieši alebo sa vráti. Ale o tom to je. Lebo na či vždy aj po rokoch spomenieš? Na to, ž evšetko išlo hladko? Nie. Ale na nepredvídané věci spomínaš do konca života

Tento príbeh som sem vkladal při roznych príležitostiach už X krát. Ja sám ho rád čítam jednak preto, že Hanys je inteligentný a vtipný, jednak obdivujem, že sa na také niečo dali len ako jedna posádka a potom tie foto...
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každému kto by chcel otestovať seba alebo svoje auto v slabo civilizovaných podmienkach

by som odporúčal precestovať RUMUNSKO

okolie Rumnicu Valcea, alebo Brasova , alebo Trafargarasan

na mapach su značené cesty v Rumunsku 3-oma farbami

červenou /cesty I.triedy / žltou /okresky/ a BIELOU

a prave po tých cestach označených bielou velmi silno ODPORÚČAM sa vybrať

miestami su to NESPEVNENÉ cesty...

Ale dostať sa do 1300 m.n.m a na vrchole stupania objaviť miestny TRH so syrom,medom a inymi špecialitami
kde desiatky km nieto ani živej duše je naozaj zážitok

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných