Toyota RAV D cat - extrémne vysoká spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Toyota RAV D cat - extrémne vysoká spotreba

Príspevok od používateľa autofra »

Ahojte. Veľa užívateľov ma pozná odtiaľto keďže už viac ako 5 rokov sprostredkujeme pre vás náhradné diely z Poľska (Allegro). Mám takú prosbu a zároveň prosím o radu. Kúpil som po prvom majiteľovi Toyotu RAV 4 Dcat, automat z roku 2011 a fakt som poriadne sklamaný. Jazdím ozaj pomaly, ani prudko nezrýchľujem ale pod 11.5 L sa neviem dostať. Mám ešte Cadillac escalade tiež z roku 2011 a to pri takejto jazde zoberie cca o 1.5 L viac a to je krava ktorá váži 2800kg a motor 6.2 V8. Priemerne mi escalade berie 16 L a to fakt to auto nešetrím ale keď zošliapnem plyn tak idem. Toyota RAV4 je v porovnaní s escalade iba čaj ale spotrebou sa šplhá k escalade. Nechcem to ani vidieť. Kúpil som to priateľke, nevadí mi nejak tá spotreba ale ide o princíp, že Toyota patrí medzi najlepšie a najmenej poruchovejšie auta ale s týmto ma nasrali fakt. Neviem či dať nové trysky alebo vybrať katalyzátor ale fakt ľudia to auto vôbec nejde. Možno som si zvykol na 8 valec a 400 koní ale toto je fakt bieda.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Snád najhorší (najprúserovejší) motor od Toyoty, pocitovo to ide ako starší D4D 110kW, tých 20kW naviac akoby ani nemal a žerie viac, ale tých 11,5l je brutal...
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

- V autoservise auto uz bolo a na nic neprisli, tak?
- DPF bol vybraty, alebo je tam?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Práve včera som sa pýtal známeho ktorý má toto auto na spotrebu,pretože predtým mal dlhé Pajero a žralo mu okolo 12 L,tak vravel,že sa to nedá porovnať-teraz na Toyote okolo 8 L a maximálna spokojnosť...
...Takže by som tipoval keďže Ti nejde na upchatý kat,alebo výfuk-prípadne palivový filter...???
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Dusan to asi preto ze si mi predtym nezavolal a mohol som ti zadelit Sportage 2.0crdi 4x4 a jazdil by si na 6.4l a zive to je az az. Rav4 v tom rocniku tu uz parkrat bola rozoberana ze to nie je ta prava Toyota kvalitka. Uz ked silou mocou tak radsej si mal zvolit CRV
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Problém je, že si od toho veľa čakal :-) Aj ja som od toyoty veľa čakal :-) A je to menej ako priemerné auto :-(

Teraz sa oteplilo a prístrojovka vŕzga jak besná a to vkuse :-( na nerovnostiach. Doteraz som mal auta, čo vrzli na nerovnosti tak raz a išlo ma poraziť. Toto celú nerovnosť vrzgoce :-( Japonec nikdy viac :-)

Keby ma žena nechcela vyhodiť z domu, tak už je na predaj :-)

K téme, ako bolo písané je to problémový motor ten D-cat, vyhodiť filter pevných častíc a pôjde to lepšie. Na starej D4D 85 kw, t.j. predchádzajúci model, to známemu žerie väčšinou mesto, okolo 7 litrov.
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

ondrejgti napísal:- V autoservise auto uz bolo a na nic neprisli, tak?
- DPF bol vybraty, alebo je tam?
Nebol som s tým v servise tam sú slabí mechanici, najlepšie keď to spraví garážový majster, ktorý vie o čo ide. Už som tak dávno nemal benzín a teraz som sa dal na toto. Ochhh, ani výkon to nemá
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

VOJTO55 napísal:...Práve včera som sa pýtal známeho ktorý má toto auto na spotrebu,pretože predtým mal dlhé Pajero a žralo mu okolo 12 L,tak vravel,že sa to nedá porovnať-teraz na Toyote okolo 8 L a maximálna spokojnosť...
...Takže by som tipoval keďže Ti nejde na upchatý kat,alebo výfuk-prípadne palivový filter...???
Nebol som nikde, však od nás objednávajú zákazníci cez Allegro tie FAP filtre, keď sa vymení bude pokoj? Asi predám a kúpim Cadillac SRX ten berie síce 12-13L benzínu ale zas ide
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

patko1 napísal:Dusan to asi preto ze si mi predtym nezavolal a mohol som ti zadelit Sportage 2.0crdi 4x4 a jazdil by si na 6.4l a zive to je az az. Rav4 v tom rocniku tu uz parkrat bola rozoberana ze to nie je ta prava Toyota kvalitka. Uz ked silou mocou tak radsej si mal zvolit CRV
Paťo frajerke sa to páčilo, chcel som jej kúpiť Cadillac XLR od roku 2010 ale ešte je drahý.
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

Kujon78 napísal:Problém je, že si od toho veľa čakal :-) Aj ja som od toyoty veľa čakal :-) A je to menej ako priemerné auto :-(

Teraz sa oteplilo a prístrojovka vŕzga jak besná a to vkuse :-( na nerovnostiach. Doteraz som mal auta, čo vrzli na nerovnosti tak raz a išlo ma poraziť. Toto celú nerovnosť vrzgoce :-( Japonec nikdy viac :-)

Keby ma žena nechcela vyhodiť z domu, tak už je na predaj :-)

K téme, ako bolo písané je to problémový motor ten D-cat, vyhodiť filter pevných častíc a pôjde to lepšie. Na starej D4D 85 kw, t.j. predchádzajúci model, to známemu žerie väčšinou mesto, okolo 7 litrov.
Kurňa však som prešiel zopár stránok a o spotrebe som sa nič nedočítal lebo som to ani nehľadal. Až keď som kúpil a zistil, že to žerie ako sviňa tak som začal pátrať. V tomto ma fakt Toyota sklamala to že je zlá nafta je už známe dlho, mali to ináč vymyslieť lebo bežný dôchodca, ktorý nemá napríklad internet a nevie si to nájsť na to nepríde a tak platí zbytočne za vysokú spotrebu. A keď príde do servisu tak buď mu to neopravia a keď áno tak tam nechá povedzme 2000€ na nový FAP
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

ivko1 napísal:Snád najhorší (najprúserovejší) motor od Toyoty, pocitovo to ide ako starší D4D 110kW, tých 20kW naviac akoby ani nemal a žerie viac, ale tých 11,5l je brutal...
Už mi písali poniektorí, skúsim s tým filtrom asi ho vyhodím preč
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Ale 2011ka podla mna este DPF v haji mat nebude. Kolko to ma najazdene? Istotne sa tomu da nejako pomoct. Zanes to do Polandu tam s tym narobia zazraky
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

autofra napísal:
ivko1 napísal:Snád najhorší (najprúserovejší) motor od Toyoty, pocitovo to ide ako starší D4D 110kW, tých 20kW naviac akoby ani nemal a žerie viac, ale tých 11,5l je brutal...
Už mi písali poniektorí, skúsim s tým filtrom asi ho vyhodím preč
Hlavne nerob urychlene zavery aby si potom nebanoval ze si ho vyhodil
autofra
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.12.2005 08:54
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofra »

patko1 napísal:Ale 2011ka podla mna este DPF v haji mat nebude. Kolko to ma najazdene? Istotne sa tomu da nejako pomoct. Zanes to do Polandu tam s tym narobia zazraky
Frajerka sa chvíľu povozí a potom sa to predá, ja som na benzín a Ameriku. S Cadillacom som ešte problém nikdy nemal a to už mám 4-tý.

Zhrniem výhody amerického 8 Valca
Obrovská sila motora (výhoda pri predbiehaní)
Auto kúri už po 2 km
Bezpečnosť, má to šasy 15x8
Žiadna investícia (trysky, čerpadlo, FAP)
Vypínateľne 4 válce pri skromnej jazde
Spotreba pri jemnom zrýchľovaní do 12L do 90km
Auto je od výroby spravené ne Ethanol E85, 106 oktánov, stojí to v CZ asi 1 € za 1L len kde ho vziať v SK, keď títo tupci to nedovolili predávať..
Spotreba dlhodobo 16L, mal so pred tým na plyn tak okolo 17L to je 11,8€ to je akoby 8,8L nafty na 100km. Myslím, že s tromi tonami na ceste to nieje zlé. Nikdy viac DIESEL!!
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Auto si dnes treba vyberať s rozumom ,respektivne si všetko presne zistiť o konkrétnom modely a motore...uz to nie je ako dakedy, na autách sa šetrí a tlačia ich emisie a spotreba,vykon.Toyota bola dakedy znak kvality dnes to uz vôbec neplatí, vyrába sa v maďarsku v turecku ...záleží od modelu.Dcat od toyoty je kazovy a ma vysokú spotrebu známej sa v nemecku pokazil dcat a skončili s 4000eur opravou...Oukej to je nemecko ale internetové fora su plné informácií o podobných problemoch.Ďalšia vec je ludia si musia uvedomiť že moderný diesel nie je na prdenie v meste nnezachránia ich ani vybratie dpf to akurad bude ničiť pľúca sebe a druhym:( Auto sa kupuje vyberá podľa konkrétneho modelu a štýlu jazdy!

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný