Toyota C-HR - senzor radaru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

je pár ďalších vecí čo sú akože super, ale mne sa nepáčia.....
automatické stierače čo mi derú polosuché okno, mám aj cyklovač, ale so slabými možnosťami nastavenia, alebo ostreknem okno a kým dopadne voda na sklo, už to derie suchý stierač, alebo ak mám zapnuté predné stierače a zaradím spiatočku pustí hneď zadný napriek tomu že to vôbec nepotrebujem a rozmázne mi špinu po okne, ak je zimšie a štarujem, tak hneď zapne vyhrievanie zadného okna, aj keď ho nemám zamrznuté, len je vonku zima, zapne samo klímu a robí si čo chce pri tom ako začnem štartovať v zime, vypípava, že nemám pás, keď cúvam z dvora 10 metrov a hneď idem vystúpiť, že zavriem bránu. Na prístrojovke pípa, keď teplota poklesne pod 5 stupňov, potom zapípne, keď sú 2 stupne, potom zase pípne keď je nula s mení farbu vločky, keď idem cestou to pípa stále, lebo na kúsku cesty sú 2 stupne, na kúsku tri, ďalej zase jeden a ja stále kukám, čo mi to pípa a nedá sa to vypnúť, alebo iné auto mám kľúč vo vrecku, a otvorím kapotu, odstúpim od auta meter a všetko zamkne a mám otvorenú kapotu a pípa to, alebo svieti keď prejdem okolo auta, svieti pol minúty kým odídem od auta, nemôže skúsiť, či som zamkol, lebo s kľúčom vo vrecku mi otvorí dvere a ešte by som vedel napísať na tri strany vecí čo v aute mám a nepotreboval by som ich, alebo vypne rádio keď zaradím spiatočku na automate, aby som sa mohol sústrediť na obraz z kamery na displeji, na ktorý vôbec nepozerám a to nemám vôbec žiadne moderné najnovšie autá, ale skôr staršie, aj keď s "lepšími" výbavami
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

tuninka napísal: 16.12.2023 11:10 je pár ďalších vecí čo sú akože super, ale mne sa nepáčia.....
automatické stierače čo mi derú polosuché okno, mám aj cyklovač, ale so slabými možnosťami nastavenia, alebo ostreknem okno a kým dopadne voda na sklo, už to derie suchý stierač, alebo ak mám zapnuté predné stierače a zaradím spiatočku pustí hneď zadný napriek tomu že to vôbec nepotrebujem a rozmázne mi špinu po okne, ak je zimšie a štarujem, tak hneď zapne vyhrievanie zadného okna, aj keď ho nemám zamrznuté, len je vonku zima, zapne samo klímu a robí si čo chce pri tom ako začnem štartovať v zime, vypípava, že nemám pás, keď cúvam z dvora 10 metrov a hneď idem vystúpiť, že zavriem bránu. Na prístrojovke pípa, keď teplota poklesne pod 5 stupňov, potom zapípne, keď sú 2 stupne, potom zase pípne keď je nula s mení farbu vločky, keď idem cestou to pípa stále, lebo na kúsku cesty sú 2 stupne, na kúsku tri, ďalej zase jeden a ja stále kukám, čo mi to pípa a nedá sa to vypnúť, alebo iné auto mám kľúč vo vrecku, a otvorím kapotu, odstúpim od auta meter a všetko zamkne a mám otvorenú kapotu a pípa to, alebo svieti keď prejdem okolo auta, svieti pol minúty kým odídem od auta, nemôže skúsiť, či som zamkol, lebo s kľúčom vo vrecku mi otvorí dvere a ešte by som vedel napísať na tri strany vecí čo v aute mám a nepotreboval by som ich, alebo vypne rádio keď zaradím spiatočku na automate, aby som sa mohol sústrediť na obraz z kamery na displeji, na ktorý vôbec nepozerám a to nemám vôbec žiadne moderné najnovšie autá, ale skôr staršie, aj keď s "lepšími" výbavami
absolutný súhlas.Ale kopec týchto fyčúr čo si vymenoval môžeš jednoducho a natrvalo vypnúť
tatkotom
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tatkotom »

Pokrok...
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ten pokrok zadefinujem inak. Po každej reklamacii sa musia vykonať zaprotokolovať a reklamujúcemu odberatelovi oznámiť tzv. " nápravné opatrenia". Robí sa to v automotive bežne, aby si bol odberatel istý že chyba sa nezopakuje. Napriek tomu sa chyby opakujú :40bd: :40bd: Kua ako je toto možné ?? Po X tom prešetrovaní a kontrolách už jednemu technologovi praskli nervy a na porade vykričal - Tá banda cctov (ja a maji druzja) bude 8 hodín rozmýšlať ako mašinu oebať namiesto toho aby ju za 10 minut opravila. A o tomto to je ak určitá skupina ludí nesúhlasí s princípmi fungovania, tak proste to fungovať nebude.
Načo mám platiť v aute za vec ktorú nechcem, vadí mi, a aj tak by som ju vypol. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

No vidis. Si ojebavac, do prace chodia iba po peniaze…. A vsetkych tu ides poucat.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Práve naopak - ja som ten príklad na výstrahu ako sa to nemá robiť. Keď si to zoberieš tak aj každý vedec je oebávač, lebo chce vymyslieť niečo nové aby si ulahčil robotu - či ako to je ?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak to máš v záruke, išiel by som do iného servisu, nech to minimálne nakalibrujú a v premávke odskúšajú. Veď je to bezpečnostný asistent a nemalo by da to podceňovať..
Neviem ako toyota, ale napríklad mercedes si nakalibruje tieto systémy sám v premávke, asi prvých 60km. Iné sa kalibrujú vo výrobe priamo na aute na zariadení, ktoré by malo mať aj autorizák. (Toto je inak velká téma na pšíšte, keď sa dokaká a hociaká dielňa to nenapraví.)
Zoberte si len čelné sklo. Pod ním je multifunkčná kamera a keď sa čelné sklo rozbije, prehadzuje za na nové sklo aj kamera se vším všudy.
Myslíte, že niekde v autoskle to budú kalibrovať?? Prdlajz
Sám mám pripojistené v havarijnom čelné sklo, lebo je vyhrievané. A pod ním je kamerka za spätným
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

fzubaty napísal: 16.12.2023 14:39 No vidis. Si ojebavac, do prace chodia iba po peniaze…. A vsetkych tu ides poucat.
oco je taký rebel ,nesúhlasí s ničím a nikým! A niekedy ani sám so sebou,aj take sa tu stáva.Na začiatku debaty jeden názor a postupom času sám sebe protirečí. 🤷‍♂️
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Na začiatku debaty jeden názor a postupom času sám sebe protirečí. 🤷‍♂️
A do životopisu si píšem - som mimoriadne flexibilný.
Ak si si ale všimol - jeden názor u mňa je nemenný už roky - všetkému na príčine sme my ludia a preto problém treba hladať len v človeku , stroj je v tom nevinne. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

db69 napísal: 16.12.2023 13:07 absolutný súhlas.Ale kopec týchto fyčúr čo si vymenoval môžeš jednoducho a natrvalo vypnúť
tlačítka v aute by som pomenoval prepínače, ale automobilka to chápe ako vypínače....
ja by som uprednostnil, že ak niečo potrebujem, tak si to zapnem, nie že si to auto zapne samo, a ja to môžem vypnúť.... a po novom naštartovaní znova a znova vypínam.... niektoré veci u niektorých aút sa dajú cez menu alebo tie tvrdohlavejšie cez diagnostiku vypnúť ale nie u všetkých a všetko.... čo sa dalo, už mám nastavené ako default vypnuté, kvôli vypnutiu pípania a naprogramovaní displeja som raz cestoval 80km.... keďže to v NR v autorizáku nezvládli lol
tatkotom
Príspevky: 709
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tatkotom »

"že ak niečo potrebujem, tak si to zapnem" - tak by to malo byť no nemôže, "lebo bezpečnosť".
Niečo neide vypnúť... na mojom aute napíklad VDC (ESP) a pekne ma to se*** lebo som bol desaťročia naučený v zime využívať ručnú v niektorých zákrutách.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

O tom, či sa dve niečo trvalo vypnúť alebo či je to vôbec vo výbave rozhoduje európska komisia.

Európska komisia obsahuje napr zubateho smerohajzla sevcovica.

Európska komisia je nevolený organ európskej únie, ktorý výrazne ovplyvňuje život nás všetkých.

Reálne už teraz majú na nás väčší vplyv ako miestna vláda.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Prečítajte si životopisy zmesového čo nam vládnu
https://commissioners.ec.europa.eu/index_sk
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Ten zoznam by sme si mali uložiť do priečinka "defenestracia", ale budeme to mať bez roboty , imigranti im to natrú. A my budeme len smutne zadávať do navigacie "vyhnúť sa mýtu a NO-GO zonam" Tie sa budú velmi rychle rozširovať. :o
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

tatkotom napísal: 17.12.2023 15:11 "že ak niečo potrebujem, tak si to zapnem" - tak by to malo byť no nemôže, "lebo bezpečnosť".
Niečo neide vypnúť... na mojom aute napíklad VDC (ESP) a pekne ma to se*** lebo som bol desaťročia naučený v zime využívať ručnú v niektorých zákrutách.
ale veď ja tu nechcem vypínať prvky bezpečnosti, ako je ABS, ESP, airbagy, ale iba zvukové signalizície, alebo prvky komfortu. Prečo keď vypnem klímu, čo mám v jednom aute manuálnu sa aj tak sama zapne keď znova naštartujem alebo v inom aute mi zapína osvetlenie prístrojovky silnejšie v tme samo, a keď sa stmieva, tak to bliká raz tak, raz tak namiesto toho aby tam dali jeden manuálny potenciometer a sám by som si nastavil intenzitu osvetlenia, veď akú logiku to má, že po tme ti to svieti viacej ako na kolotočoch, ako za svetla keby to mohlo aj nesvietiť, tak to svieti, ale slabšie.

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných