Toyota C-HR - senzor radaru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 09.12.2023 12:28 405ka sa donedavna montovala v Alžíri a Maroku. 2020 ešte určite.
A ak by ludia chceli masovo holé bosé Wartburgy s dvojtaktom - tak by ich niekto začal vyrábať. Podmienka je dosť velký záujem.
https://autobild.pluska.sk/poradca/12-v ... vybava-aut. nie každý sa chce voziť na 25-30 ročnéj vražde, na ktorej už zapracovala unava materialu a korozia. Tiež by som chcel auto(nové) bez asistentou a za menej penazí.Ale "Taká choroba nenyje" Sme v EU.a spominal si už aj tie rýchlostné limity a https://www.startitup.sk/v-bruseli-sa-c ... kolobezky/
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Ono je to inak smerujeme tam kam dovolíme aby nás smerovali naši politici - to je práve to ovládnutie stáda - dajte luďom chlieb a hry. To predsa vedeli už starí rimania. Lahká dostupnosť pe§ňazí (ak nezarobím, tak si požičiam) a pokrok techniky spôsobili že ludia sa starajú viac o svoje blaho ako o to kolektívne.
Dokážete si predstaviť dnešnú mládežže by išla stavať dialnicu holými rukami ako volakedy keď sa stavala trať mládeže???? https://www.vtedy.sk/trat-mladeze-otvor ... -stiavnica V článku sú spomenuté aj iné stavby kam mladí ludia išli dobrovolne a zadarmo muklovať.
Zmenila sa doba, zmenili sa ludia, zmenila sa aj technika. Aj ja občas jazdím s autami plnými asistentov - pre istotu tie gombíky nemačkám. Len to "user friendly" je také dosť diskutabilné.
Práve sa mi sťažovala dcera, že v servise jej dali ako nahradné vozidlo nejaký hybrid Toyoty a velmi sa nalakala keď chcela zísť z dialnice a auto jej ťahalo volant nazad do pruhu - príliš skoro vypla smerovku.
Ak by to spravilo mne, bez varovania, tak mu tie črevá elektronické asi vycvakám štípačkami. :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

Preco? Ked je niekto blby, nech jazdi na konovi.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem či ti ešte žije stará mama. Ale trebárs aj suseda - daj 80 ročnému človeku do ruky mobil notebook televízor s 250 programami, že ako sa bude orientovať. Ale to neznamená že je blbý. Bol si niekedy nemocnici na CT alebo MRI ? rozumel si tej mašine? a tiež nie si blbý. Dostali sme sa do štadia, keď nie je v ludských silách obsiahnuť všetky oblasti techniky.
Blbý nie je ten kto nevie, blbý je ten, kto to potrebuje, ale nechce sa to naučiť. Ja by som sa potreboval naučiť strihať stromky, a nejde mi to - to je blbé, ale snažím sa to zlomiť.
Taký je môj pohlad na svet.
Vieš ako to vravel Forest Gump ...... :40bd: Tak ako mu to napísali do scenara. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Oco, 405 sa ešte stále vyrába v Iráne...
Bud si istý, že by dopyt po nej bol obrovský.

Záujem o výrobok sa robí 2 spôsobmi:
1.Chce ho trh..., príde sám. Napríklad najstaršie remeslo.....DOPYT.

2.Vytvori ho vyrobca a presvedči Ťa, cez reklamu, že potrebuješ xuuujoviny v aute typu dotykový displej, KAŽDÝ to kritizuje, výrobcovia si melú svoje ...,to je ..PONUKA.

Dôkaz, že o 405, Škodu Oktaviu 1 gen., 205, W Golf 3 , Mercedes 190 ,Fiat Uno..atď by bol enormný dopyt, je taká Dacia...

Ta vymietla staré zásoby, použila odpísane linky a dnes je NAJLEPŠIE auto v Európe.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa fzubaty »

oco13 napísal: 09.12.2023 16:16 Neviem či ti ešte žije stará mama. Ale trebárs aj suseda - daj 80 ročnému človeku do ruky mobil notebook televízor s 250 programami, že ako sa bude orientovať. Ale to neznamená že je blbý. Bol si niekedy nemocnici na CT alebo MRI ? rozumel si tej mašine? a tiež nie si blbý.:
Oco, uz pravdepodobne ti odchadza nieco v hlave, pripadne uz islo na pivo.


Stara mama - nema mobil, lebo ho nevie ovladat.

MR neviem ovladat, preto ho nevlastnim.

Ale tvoja sikovma dcera aj ked nevie soferovat, tak si za volant sadla.

Urcite je to tvoja dcera.

:3dcline:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Moja dcera si sadla za volant auta o ktorom jej nikto nič nepovedal. Rovnako ako kolega - kúpil po 20 rokoch svoj prvý automat a vo velkom meste pri príjazde na križovatku - "šlapol som na spojku" - ktorá tam nebola. Možno ten za ním mal radar ale ubrzdil to. Aj on bol samozrejme hlupák a mal žene namiesto automatu kupiť koňa. :300f: Aj ja som išiel odviezť kamaratovi auto, kde mi povedal - niečo je tam posraté - boli to brzdy a posratý som bol skoro ja dolu pod Čermánskym kopcom v NR. mal som radšej naložiť to auto na konský povoz. Dalo by sa pokračovať. Ale trefnejšie bude konštatovanie
Všetci sme ccti, len zúbková víla je lokomotíva.
V hlave mi nič neodchádza - len som nedorástol na dnešnú dobu, a už ani nestihnem - chvalabohu :pusa:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

1. Keď niekto sadne do zbrane, ktorej obsluhu neovláda, tak je debil. Jablko zjavne nepadlo ďaleko od stromu. Alebo kde nič nie je ani smrť (alebo v tomto prípade DNA) neberie.

2. Keď niekto vypne smerovku pred ukončením úkonu, hoci mu zákon vyslovene prikazuje používať ju počas celej doby úkonu odbočovania, tak je debil a trest si zaslúži.

3. A keď sa niekto za toto všetko snaží zvaliť vinu na iného tak je debil. Trojnásobný.

lubos zimovcak napísal: 09.12.2023 08:44 Radar, adaptívne tempomaty , niektori další " asistenti " do áut jednoducho nepatria.
A toto je tiež rovnaký debil ako ty! :::
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Takže nakoniec, v Iráne sa už vyrába 406, Irán vytvoril spoločný podnik v Azerbajdžane a vyrába 405 ďalej... :p

Niekto mi hovoril, že bol túto jeseň v Azerbajdžane a nafta tam stala ,neviem, či nie 15 SKK bývalých.
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

"2. Keď niekto vypne smerovku pred ukončením úkonu, hoci mu zákon vyslovene prikazuje používať ju počas celej doby úkonu odbočovania, tak je debil a trest si zaslúži." asi použila 3 -5 klik bez aretacie.niektoré autá aretaciu nemajú .ťukneš do páčky a 5 x blikne.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

2. Keď niekto vypne smerovku pred ukončením úkonu, hoci mu zákon vyslovene prikazuje používať ju počas celej doby úkonu odbočovania, tak je debil a trest si zaslúži.
Cico - ono to má jeden zásadný problém - taký ja, ale určite aj mnoho ďalších pod pojmom "ukon" rozumieme niečo kua oficialne ako je svadba , pohreb, krst, birmovka a vtedy sa smerovka nedáva. Smerovka sa dáva pri odbočovaní (ak nezabudnem) a potom mi bliká až do Dvorov n. Žitavou, lebo tam je kruháč a tak do Zámkov bliká zase druhá. :42f8:
V podstate som ani neskúšal smerovku vypínať, ja ju len vyhadzujem - ale ona kua aj tak ostane na tej páčke.
A toto je tiež rovnaký debil ako ty!
V tomto sa zhodneme - ja stále tvrdím že europsky národ sa skladá zo samých debilov, len sem tam je nejaké lietadlo alebo lokomotíva, svetlou výnimkou je tunajší člen NagyVodražka - on je prosím pekne Gretkin nevlastný kmoter.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Používateľov profilový obrázok
cicmanec842
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 07.07.2023 08:56
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa cicmanec842 »

db69 napísal: 09.12.2023 19:42asi použila 3 -5 klik bez aretacie.niektoré autá aretaciu nemajú .ťukneš do páčky a 5 x blikne.
Asi nie:
oco13 napísal: 09.12.2023 14:29keď chcela zísť z dialnice a auto jej ťahalo volant nazad do pruhu - príliš skoro vypla smerovku.
Treba čítať poriadne a nekonšpirovať a nevymýšľať ospravedlnenia! :::
db69
Príspevky: 915
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

cicmanec842 napísal: 09.12.2023 20:22
db69 napísal: 09.12.2023 19:42asi použila 3 -5 klik bez aretacie.niektoré autá aretaciu nemajú .ťukneš do páčky a 5 x blikne.
Asi nie:
oco13 napísal: 09.12.2023 14:29keď chcela zísť z dialnice a auto jej ťahalo volant nazad do pruhu - príliš skoro vypla smerovku.
Treba čítať poriadne a nekonšpirovať a nevymýšľať ospravedlnenia! :::
OK si najmúdrejší a vieš čítať s porozumením.P.S bol si s ňou v aute?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čicmanec, za to, že máš poruchu správania, za to nemôžem. Ale rodicia, že Ťa vychovali ako kretena...

Daj jeden, jediny dôkaz, že nejaký " asistent " , reálne pomáha v premávke .

Okrem ABS, ESP, ASR + par ďalších, ktoré skutočne pomáhaju....,ale pozor, všetky pomáhajú iba v rámci fyzikálnych zákonov....

Všetky ostatné, ktoré " uľahčujú " šoférovanie , napríklad snímanie mŕtveho uhla, automatické svetlá, stierače , asistent v pruhoch, nedajbože autonómne riadenie, to všetko spôsobuje nadmerné spoliehanie sa na techniku....

Kým všetko funguje, každý je " happy a cool" , uchvateny sam sebou a autom...

Kým všetko funguje...
Záhada, prečo to nefunguje vždy a za každých okolností ..., ale mŕtvi sa už obyčajne nestazuju. :3c90:



Rovnako to platí aj pre obyčajnú mierku oleja, snímače opotrebenia platniciek, pomaly už vôbec neotvarame kapotu, stačí, že vypíše displej ok...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Píšem pomaly lebo nie všetci vedia rýchlo čítať. Spomenula mi to len ako kuriozitu, keď sme debatovali ako idotsky vrieska mamine auto pri nezapnutom páse. Vypla lebo nevypla, neviem nepýtal som sa. Z hladiska servisu je minimalne čudné dávať nahradné vozidlo o tri triedy a 10 rokov novšie ako to čo berú na opravu, navyše bez vyžiadania. Ale tak iný kraj iný mrav.
Ja som odkojený na Shade100L takže mne auto bude robiť len to čo mu prikážem a ako mu to prikážem. Ak nie skončí rozporcované ako darca orgánov na povale. A je mi šumafuk či som debil alebo dzolát - psí hlas do neba nedôjde.
Pre Luboša - bohužial ani ABS,ASR,ESP nepomáhajú len vytvárajú ilúziu, že ak pojdeš rýchlejšie ako je správne tak oni ťa zachránia. Aj zachránia - ak fungujú, človek sa naučí a spolieha a raz nezafungujú a je vymalované.
Ak by ich nebolo normálni by chodili pomalšie a nenormálni už vôbec.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných