Toyota C-HR - senzor radaru

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

ano to auto oproti sa zastaví o môj senzor. aj ked budem stáť na parkovisku
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Nevidím to tak optimisticky, keďže Murphyho zákony platia vždy , zásadne v čase, kedy to najmenej potrebujeme...

Tak sa na žiadnu techniku radšej nespolieham.

Minulý týždeň sypalo, cuvacie senzory pišťali, netuším, ci predne, zadné, radšej som očistil zadné okná, spätné zrkadlá , vyšiel von, či nejde chodec, keď som chcel vycuvat z parkoviska.

Kym som vypol ručnú, zaradil, za neustaleho vrestania senzorov, zdalo sa mi, ze sa niečo mihlo v spätnom.

Nič, 0,00 Nič som nevidel, ale radšej som už celý nassssraty otvoril dvere, vystupil....

A za autom, sánky s nákupom, zasnežené, ze splyvali s okolím....
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

ja sa to nespolieham.Necúvam podla kamery ale kúkam do späťakov.A v noci mi ta kamera vadí lebo mi displej svieti do očí.Ale časom si možno zvyknem.Vela ludi tie asistenty vypína ale vela sa na to spoliehalo(už tu nie sú ) a spolieha.Je to vidno najmä na dialnici,dvoma rukami drží mobil a čumí na displej.jemne oprete koleno na volante oje..e senzory na volante
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Toyota má vynikajúce autá a veľmi sa mi páčia.
Len škoda, že Auris je extrémne malá, sedí sa veľmi nízko.
A ďalšie osobné autá majú dosť mizerné výhľady, malé okná vzadu.

Večná škoda, že sa začal klásť dizajn na prvé miesto, pred funkčnosťou.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

db69 napísal: 06.12.2023 07:36 mám to 4 mesiace tak zistujem,ale doteraz čo mám mi to tak vychádza. VW to má možno inak,švagor cúval do dvora a ked sa mu tam začal motať pes,tak mu to zabrzdilo.Mne to len pípa lebo cuvam bez plynu (automat)
Senzorov a asistentov sú rôzne druhy a varianty.
Môžeš mat len senzory keď auto len pipa.
Môžeš mat aj automatické brzdenie keď auto pipa a ak nezastavia tak zabrzdí.
Záleží čo si si zaplatil a ako to výrobca odladil.

Žiaľ, pri testoch novinári riešia jazdné vlastnosti ( ktoré už nikoho nezaujimaju] a skoro vôbec sa nevenujú bezpečnostnej výbave a asistentom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Yxo - žeby to bolo tým, že ak za volantom sedí šofér a nie len držitel VP tak ani asistentov ani bezpečnostnú výbavu netreba ???? :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Ano, ties som tak rozmyslal. Potom som vyskúšal ako to funguje.
anthonyproud
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa anthonyproud »

Tak som si precital kopec pribehou..... takze skusim este raz. Manual mam, aj vsetky mozne knizky. Auto je kupovane na SK takze je vsetko aj v slovencine. Vsetko slapalo 4 roky na paradu. Problem je, ze senzor nepracuje ako ma a nesviety ani nevyhadzuje ziadne chybove hlasenie. Len vtedy jeden krat napisalo, aby som vycistil senzor. Utrel som senzor, hlasenie zmizlo a proste nepracuje ako ma. V manualoch nic nieje....V Toyote original servis na diagnostike vyslo tiez, ze je vsetko v poriadku. Chcu to znovu nakalibrovat, alebo nieco take. Myslim si, ze zblbla riadiaca jednotka....je ich tam vela. Dufam, ze to zabere. Dam vediet. Chcel som takuto nejaku radu...ale OK, aj pribehy su fajn.....uvidim....
db69
Príspevky: 917
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa db69 »

anthonyproud napísal: 08.12.2023 19:39 Tak som si precital kopec pribehou..... takze skusim este raz. Manual mam, aj vsetky mozne knizky. Auto je kupovane na SK takze je vsetko aj v slovencine. Vsetko slapalo 4 roky na paradu. Problem je, ze senzor nepracuje ako ma a nesviety ani nevyhadzuje ziadne chybove hlasenie. Len vtedy jeden krat napisalo, aby som vycistil senzor. Utrel som senzor, hlasenie zmizlo a proste nepracuje ako ma. V manualoch nic nieje....V Toyote original servis na diagnostike vyslo tiez, ze je vsetko v poriadku. Chcu to znovu nakalibrovat, alebo nieco take. Myslim si, ze zblbla riadiaca jednotka....je ich tam vela. Dufam, ze to zabere. Dam vediet. Chcel som takuto nejaku radu...ale OK, aj pribehy su fajn.....uvidim....
skúšal si aj nejaké toyota fóra? tu je to všeobené a väčšinou sa to zvrhne.aj tu dostaneš odborné rady ale hlavne čo sa týka techniky. Tieto srandičky si niekedy žijú svoj vlastný život .čo sa týka autorizákov , to je na dlho
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Len vo všeobecnej rovine - ak by sa daný problém vyskytoval častejšie, alebo len viac krát, tak by bol podchytený v hláseniach a manualoch autorizákov. Mám skúsenosť, že sice nevieme ako problém vyriešiť, ale oznámenie o jeho existencii posielame po všetkých závodoch ešte aj tým čo dané zariadenie vôbec neprevádzkujú. To je proste princip fungovania velkých spoločností.
Chcel som takuto nejaku radu...ale OK
Z toho mi vychádza, že si prvý čo má ten problém, alebo prvý čo má potrebu ho riešiť.
To sa kludne stať môže, je to z oblasti IT a to je fest široké pole.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa tuninka »

Prvý nie je, napríklad aj tu to riešia https://www.toyotachrforum.com/threads/ ... king.5973/
majú rovnaký problém, ale ani tam na to nenašli na to riešenie
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Treba tú zázračnú funkciu úplne odpojiť a nepoužívať.
Keď k niečomu nedajbože dôjde, súd nebude zaujímať, že systém nefungoval.
Radar, adaptívne tempomaty , niektori další " asistenti " do áut jednoducho nepatria.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

Možno nepatria ale ludia ich jednoducho chcú, a majú peniaze. Za peníze v Praze dúm. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

oco13 napísal: 09.12.2023 11:01 Možno nepatria ale ludia ich jednoducho chcú, a majú peniaze. Za peníze v Praze dúm. :40bd: :40bd:
Oco, ja by som si tak rad kúpil autíčko, bez zbytočných hlúposti..,ale, už sa jednoducho nevyrábajú...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota C-HR - senzor radaru

Príspevok od používateľa oco13 »

405ka sa donedavna montovala v Alžíri a Maroku. 2020 ešte určite.
A ak by ludia chceli masovo holé bosé Wartburgy s dvojtaktom - tak by ich niekto začal vyrábať. Podmienka je dosť velký záujem.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných