Toyota Avensis LPG - zly start

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis LPG - zly start

Príspevok od používateľa cibo226 »

Zdravim vsetkych, chcel by som poprosit o radu mam toyotu avensis 1.6 benzin 2004 LPG a mam problem zo startovanim... samotne auto chyta vzdy, akurat ho treba nechat tocit dlhsie zhruba 5 otacok... hoc auto vzdy chyti ale pripadam si akoby som startoval staru skodovku. Sviecky pouzivam klasicke, baterka je nova... auto jazdi bezproblemovo. Dakujem za tipy co by to mohlo byt.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

co sa to tu rozbehlo za startovacie problemy u sporakov teraz ?
v slovnafte navaraili nejaky bordel ci co ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cibo226
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.09.2009 23:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cibo226 »

ano na benzin, plyn sa prepne pri zohriati motora nad 40 stupnou... ako auto nastartuje, nestalo sa ze by nechytilo ale toci ho pomerne dlho
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kedy si posledne tankoval a kde ?

benzin samozrejme...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja by som to špecifikoval - že japonské šporáky majú problém so štartom. ALE je 5 otáčok po štart vlastne problém??
Kolko by ste chceli aby auto točilo? 2sec sú ok ale 5 už je vela? Pripomenulo mi to môjho kolegu pri našej bývalej služobnej Ibize - že poď mi tú kur.wu naštartovať lebo ja hádam neodídem. A mne bábika naskočila vždy. Nemáte páni zase doebkané tie medzikusy??? :40bd: :40bd: lol :3c90:
Inak Bajo slovnaft volačo naozaj uvaril , lebo s cenou išli o 6 centov hore oproti konkurencii.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Oco13 specifikujes to na hovno lebo japonské sporaky ako ich ty nazyvas chytajú na pol možno na stvrt otacky a to aj v zime, možno ešte lepšie , ta Toyota ak chytá na 5 otacok niečo nie je v poriadku možno to ma súvis z log, Japonci si moc z lpg netykali
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Zázračný motor...na štvrť otáčky nemôže chytiť ani jeden, si myslím ja. Nakoľko to vylučuje princíp motora...musí minimálne v jednom valci prebehnúť aspoň sacia a kompresná doba čo je jedna otáčka ... :4090:
Ale je mi jasné o čo ide ..že na benzín je to na brnk a na plyn to točí dlhšie a človek skrátka je už raz taký všetko chce hneď a zaraz ...Treba kúpiť starý vyhonený nafťák a počlať na prvé prízemné mrazíky. Popri tom sa bude každý pár sekundový štart na LPG javiť ako štart na brnk.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

avensis podla mna na plyn nenastartujes :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Braga : vysvetlenie - japonec je auto navrhnuté japoncami a sporák je každé auto prerobené na LPG , rovnako ako kachle je auto spalujúce naftu. Nebola v tom žiadna urážka.
Osobne si myslím že štart do 10 sekúnd je celkom v poriadku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja som asi 6 japonskych aj benzin aj diesel a nikdy problem zo startom benzin pri -30 stupnoch chytal ozaj na brnk, z LPG nemam osobnu skusenost
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Wtf? Jasne pise, ze ide o problem so startovanim na benzin... startovanie na LPG normalne ani nema zmysel riesit :3020: Navyse u takehoto benzinaku nema preco dho tocit, nerobte z neho hlupaka... V prvom rade by som skontrolval tlak paliva pri startovani, pretoze vtedy je nizsie napatie na cerpadle a opotrebovanejsie nemusi dosiahnut predpisanu hodnotu.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ondrejgti: my tu neriešime jeho ale všeobecne čo je považované za "dlhé" točenie . Je to 2sec? 3? 5? 7?. To je to isté ako keď niekto rieši "vysokú" spotrebu oleja a potom si v manuále prečíta 0,9L/1000km.
Predsa ak niečo chceme riešiť tak musíme vedieť aká hodnota je správna , nie akú majitel chce, ale akú predpisuje výrobca. Rovnako je široký aj pojem "buchoce" mi predná náprava. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubito
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.12.2008 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubito »

Zdravím všetkých.Nedá mi nereagovať na názor japonské autá vs. LPG. Sám mám 12 ročného origo japonca-mazdu 626 1,8i B-LPG.Splynovač TELEFLEX. Má cca 350 tis.km a z toho zhruba 300 tis. jazdené vo firme. A tiež pri studenom štarte musí párkrát pretočiť štartrom kým motor naskočí.Paradoxne v zime ked je -20 pod nulou chytí na šupe.Pýtal som sa na tento problém vo firme kde bolo lpg montované a bolo mi povedané,že je to tým,že motor zhasne na plyn a naštartuje na benzín.A plyn sa v lete vyparí a pár sekund trvá kým čerpadlo dotlačí benzín.Neviem či tomu veriť,alebo nie.Ale je mi to jedno,lebo zatial naštartovalo vždy a s lpg problémy zatial neboli..čiže ja by som v tom avensise problém nevidel. A tiež som si nie istý,či je avensis čistokrvný japonec.V rodine máme tiež toyotu,ale yaris rv 2004. vyrobená vo FR.A na tej je už veru vidno ako to žabožruti odflákli oproti japonskej verzii staršieho roku výroby.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Tak snad to vie zhodnotit, ked to auto ma a porovnava s ostatnymi... len to mohol natocit, nie typnut otacky. Inak kazdy benzinak v normalnom stave s viacbodovym vstrekovanim potrebuje tak sekundu, pri zlych podmienkach mozno 2... Skus si stopnut 3, 5, 7... to boli casy skodoviek a Avii, dnes valec nema preco neodpalit pri prvej/druhej (kondenzacia...) kompresii s palivom.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ondrejgti : a nájdi mi ten manuál k autu ktorý pojednáva o tých 1-2 sek. , bohuzial ten je len vo tvojej fantazii. Snazme sa dosiahnut hodnoty deklarované výrobcom , nie tie co by chcel majitel.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných