Toyota Avensis 1,8 LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gigollo
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.12.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Toyota Avensis 1,8 LPG

Príspevok od používateľa gigollo »

prosím Vás má niekto reálne skúsenosti s avensisim 1,8 na LPG- od roku výroby 2009 a vyššie? zaujíma ma vhodnosť tejto motorizácie na prerábku, koľko vyjde montáž kvalitného splynovača?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Toyota

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Ak mi poslete na mail kod motora (13-ty riadok velkeho TP) pozriem ci je taky isty ako sme robili. Chce to kvalitnu znacku splynovaca a dobre namontovat+nastavit. Tie ktore sme robili maju dost citlivu riadiacu jednotku motora, ale fachcia dobre.
gigollo
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.12.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gigollo »

no zatiaľ len hľadám také vozítko, hoci ojazdených za dobrú cenu je veľmi málo, uprednostňoval by som BRC, keďže aj teraz ho mám v toyote a max.spokojnosť Aká najvačšia nádrž na miesto rezervy sa tam dá vopchať a koľko euráčov si mám na takú montáž odložiť? :41c2:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Od r.2012 sme robili tri kusy, isli tam vsade rozdielne nadrze (51, 59 a 65 litrov). Vela zalezi od typu karoserie a poziadavky zakaznika ci uprednostni vacsi dojazd na ukor mierneho zdvihnuta dna batozinoveho priestoru alebo nechce dvihat a nevadi mu mensi dojazd. Nadrze sa vyrabaju v roznych rozmerovych modifikaciach. Priemery: 565,580,600,630,650,670,700,720 Výšky: 180,190,200,220,225,250 a 270 mm. Ich vzajomnou kombinaciou a moznostami karoserie vyjde vysledok co sa tyka objemu. Ale treba mat na pamati ze niektore kombinacie sa zhanaju velmi tazko.

LPG/CNG zdar.
gigollo
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.12.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gigollo »

a zvyknete tam dávať aj flashlube, resp. aké s tým máte skúsensti? lebo ja v toyote žiadne primazávanie ventilov nemám a nie je s tým žiaden problém. sú Vaši klienti s LPG v avensise spokojní?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

milionkrat bolo pisane ze japonce su nevhodne na lpg.a milionkrat bolo pisane - kto chce kam pomozme mu tam :d :D
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

To Gigolo: Ano, do japan motorov montujeme V-Lube. A nasi zakaznici su spokojni, pretoze kazdemu vysvetlime (to seven) ze Japonci su nevhodni na plyn, ktory obsahuje niekolkonasobne prekroceny obsah síry v "plyne". V AUTOPLYNE je síra zastúpená maximálne 50 mg/kg. To je maximalna povolena hranica z pohladu noriem, ale aj zdraveho rozumu. A ten, kto si do auta tankuje benzín, plyn alebo naftu ktorá niekolkonásobne prekracuje tuto hranicu len preto, lebo je to lacne sa velmi myli. Nieje to lacne pretoze síra mu znici motor. Davajte si na to bacha, problem nieje v plyne ale v síre.
V CR bol zaznamenany pripad, kedy nasli v nafte 400 nasobne (ano, štyristonásobne) prekrocenu maximalnu povolenu hranicu síry. Toto normalny predajca svojim zakaznikom neponukne. V cechach sa uz "upratuje", lieta tam firma Gascontrol a kontroluje cerpacky prave na kvalitu paliva a v spolupraci s COI rubu pokuty jak svina. Googlite, kto hlada najde...
Bodka.

LPG/CNG zdar.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak v ceskoslovensku je normalne ze mame mixovane lacne paliva od nepamati dodnes.japonce maju slabo tvrdene sedla ventilov v hlave valcov preto ich lpg zlozi.+ ludia by si mali davat preverit co maju v aute namontovane casto krat sa stava ze su tam komponenty ktore su lacnejsie ako uvadzane v protokoloch.preto hned po montazi to dat skontrolovat.az sa to bude kontrolovat na stk potom zacnu problemy.policia o tom vie ze to tak funguje no komponenty su schvalene preto je to zatial beztrestne.
ramasplus
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 21.02.2006 11:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ramasplus »

seven549 napísal:milionkrat bolo pisane ze japonce su nevhodne na lpg.a milionkrat bolo pisane - kto chce kam pomozme mu tam :d :D
jediný kto mohol napísať takúto múdrosť ,pretože on je riaditeľ zemegule je bezpochyby len a len seven
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ramasplus napísal:
seven549 napísal:milionkrat bolo pisane ze japonce su nevhodne na lpg.a milionkrat bolo pisane - kto chce kam pomozme mu tam :d :D
jediný kto mohol napísať takúto múdrosť ,pretože on je riaditeľ zemegule je bezpochyby len a len seven
to neni z mojej hlavy.to som sa naucil kedze to bolo milion krat tu na fore napisane.a prvy krat som to pouzil.
gigollo
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 28.12.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gigollo »

Ludovy rozpravac mna by len zaujimalo, kolko japonskych aut na LPG si mal ty osobne, lebo ked ziadne, tak ako predpokladam, tvoja odpoved na moju otazku bola zbytocna, resp. neziaduca...treba citat- pisal som kto ma REALNE skusenosti, myslim ze aj na toto je tu to forum ci nie?
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

....

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Seven. Vies kolko Japoncov som spravil na plyn ? Stovky. Vies kolko z nich jazdi dodnes ? Stovky. Podloz prosim svoje tvrdenie niecim exaktnym alebo netvrd, co nevies dokazat (zachovas si uroven).
Sam som mal ako moje vobec prve auto na plyn (robil som si to ako moju uuuuplne prvu montaz doma na dvore) Mitsubishi Galant 2,4, rocnik si uz nepamatam (asi 86) ale bol to este ten hranaty. Motor slapal ako hodinky nez som ho predal a vymenil za dalsie auto (kvoli pprehrdzavenej kasni). Ale bol to Japan motor na LPG a ZIADNY problem s nim nebol. Mal som ho velmi rad lebo jazdil perfektne a za par supov. Akurat som si daval odjakziva pozor na to, aby bol LPG system dobre nastaveny (nejazdil na chudobnu zmes) + nejakych par zakladnych pravidiel. Nerozumiem preco moze niekto rozpravat, ze japonske motory niesu schopne jazdy na LPG ked o tom vie prd (teraz narazam na toho, o ktorom tvrdis, ze tu na fore niekde niekto nieco o tom pise)...
Seven, sorry, nechcem na Teba utocit ale tvrdis nieco, o com som presvedceny ze to nieje pravda. Ja to viem dokazat na svojich zakaznikoch. A Ty ?
Ale v prvom rade, PEACE.

LPG/CNG zdar.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

dobre si napisal,nejazdit na chudobnu zmes.ale potom nastava dalsia vec.oplati sa to lpg?ak to ma slapat musi to brat 2x tolko lpg ako benzinu.cize sme cenovo na tom istom.je tolko reklam a kupenych casopisov ktory budu pisat a hlasat presne to co vsetci potrebuju pocut.jazdite za polovicu,mensie emisie
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Mayo, nad ním nevyhráš... https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných