Toyota Auris - kovovy zvuk od brzd

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mia28
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 15.01.2011 15:14
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris - kovovy zvuk od brzd

Príspevok od používateľa mia28 »

Ahojte, mam problem asi s brzdami, len neviem kde je chyba a preco sa to opakuje. Ide o kovovy zvuk, pripomina mi to zvuk, ako ked je roztoceny nejaky brusny kotuc a k nemu jemne prilozite kovovy predmet. Tento zvuk ale pocut iba obcas. Vzdy iba pri jazdne po dialnici, takze predpokladam, ze musim ist dostatocnou rychlostou a napr. pocas 3 hodinovej jazdy, to pocut pocas 10-20tich minut, tak ze 10 min to pocut, pauza hodina a potom znova 10 min. Minule som skusala len jemne stupit na brzdu, v tom momente ten zvuk prestal, brzdu som pustila, zacal znova. Auto bolo raz u oprava, povedal, ze bola zaseknuta brzda (neviem presne, co tym myslel), ze sa mi aj preto zodrala platnicka a bude ich treba znova vymenit(menene pred polrokom aj s kotucmi). mesiac potom, co to „odsekol“ (platnicky zatial zostali povodne)to bolo ok, potom to zacalo znova. Zatial som s opravarom len hovorila, povedal, ze sa to obcas stava, ze sa nieco dostane medzi planicku a kotuc ale nechapem preco som doteraz s tym problem nemala a teraz zrazu dvakrat za sebou? A tiez nerozumiem, preco ten zvuk pocut len obcas, Ked je nieco zaseknute, tak si predstavujem, ze je to zaseknute stale. A uz vobec nerozumiem, preco prave pri stlacenej brzde to prestava.Jazdim dlhsie trasy po dialnici a nerobi to pri kazdej jazde. Nemam pocit, ze auto by islo tazsie, ze by ho nieco brzdilo, ale pri poslenych dvoch tankovaniach som si vsimla, ze mi stupla spotreba cca o 1,5l, neviem, ci to s tym moze suvisiet, alebo je to nieco dalsie, alebo je to normalne (aj ked nikdy som taku vysoku spotrebu nemala). Nemate niekto skusenost s niecim podobnym? Nechcem chodit kazdy mesiac do servisu a menit platnicky. Dakujem.
toyota auris/r.v.2007
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vymen servis :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked ti menil mechanik tie platnice aj kotuce vycistil a rozchodil valceky?podla mna len zatlacil valceky hodil kotuce a platnice zobral love a pa-pa.ked je bordel na brzdach treba to rozobrat a vycistit.urcite to neurobil.ked tam je moc bordelu tak mozes kavu varit na kolese tak bude žerave.takze vycistit a je po probleme.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nazdar kluci.davno som vas nevidel a nepocul.jak ste dnes rychlo pismenkovali.
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

marko chat najdes na tejto adrese: http://www.autobazar.eu/chat/
potom sa admini cuduju, ze ludia zakladaju x-rovnakych tem, ked sa zaplnia takymto spamom
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

michale nejdu mi odoslat ss a niekto to vymaze neni problem asi tak.laki mam pravdu?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

laki dosli ti?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

dam odoslat nenapise nic vratim sa do fora.a neda sami ani zistit odoslane ani prijate lebo tam mam biele policko.cele zle.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

1. po par KM chyt koleso ci nie je horuce
2. vymen nielen brzdy ale najprv mechanika (len deb.l urobi 2x tu istu chybu)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
fafej
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.01.2009 21:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fafej »

Piskanie brzd u niektorých modeloch Toyot je štandart.
Pri výmene brzd sa nemenia kotúče a platničky ale dosť dôležité sú aj klzné pliešky po ktorých sa klže platnička.
Po dlhšej dobe sa klzáky znečistia, zoxidujú no nie su hladké a platnička sa na nich zasekáva a neodlepuje sa od kotúča a potom sa jemne oprie a píska
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní