Toyota Auris 1.6 Valvematic

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Dobrý deň ,

Kedže má môj Focus dožral keď sa rozsypala prevodovka tak sa ho idem zbaviť. Nech to stojí čo to stojí. Nemôžem sa spoľahnúť na to auto.

Mám vyhliadnutú Toyotu Auris 2013 1.6 Valvematic. Jazdím prevažne krátke trasy. Do práce 15km , ku svokre a rodičom cca 30km. Občas na návštevy 350km aj to raz za rok. Teda benzín je jasná voľba ...naftu nechcem viac vidieť ani počuť.

Auto ktoré mám vyhliadnuté má najazdených 126 396KM , 6stupňový manuál.
Je to dobrá voľba ? Čo sa týka spoľahlivosti ? nejaké chyby v konštrukcii motora ? prípadne niečo čo by mohlo auto položiť na kolená ? cena auta je 9400€. Bude slúžiť ako auto pre dvoch + v budúcnosti jedno dieťa keď boh dá. Kočiar predpokladám tam natrepem a 2/3 sa tam tiež pobalíme.

Auto sa bude brať na splátky keďže som bol mladý a sprostý a Forda som mal viac v servise ako na ceste a opravy niečo stáli. Ale stačilo pohár pretiekol.

V hre je aj Hyundai I40 2.0 GDI prípadne Hyundai i30

Viac ma to ťahá k Toyote.

Ďakujem za váš názor a pomoc.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Toyotu Auris 2013
a
126 396KM
Starému skeptickému pesimistovi tu niečo smrdí. Ale možem sa aj mýliť ( čo sa mi bohužial nestáva) :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Samozrejme nekúpim prvé čo mi padne pod nos. Skôr mi ide o konkrétne auto. Či nebude chyba kupovať Auris. Nemali sme v rodine nikdy Toyotu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Ani ja som nemal auto, len motor, ale Toyota je stále považovaná za TOP čo sa týka aut. najpredávanejšia značka na svete, pomaly každý tretí taxikarsky voz je Auris. Len by som sa najskôr opýtal svojho mechanika, či robieva túto značku. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa martincichy »

Auto je dobre. Trochu fadne - nudne urobene, ale spolahlive. Motor je prijemny, tocivy. Prevodovka je fajn.

Je nutne pravidelne menit olej, idealne kazdych 10 000 km. Stieracie piestne kruzky sa vedia zakarbonovat ak sa presvihuje olejovy servis a potom to zerie olej. Ale to je problem aj inych motorov dnesnej doby u inych znaciek. Mal som aurisa, bolo to dobre auto.
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

O nič iné ako spoľahlivosť mi nejde , už nemám nervy auto servisovať viac ako na ňom jazdiť. Už som úplne na nervy a počúvam v aute každé buchnutie , cvakanie , vrzganie , pípanie atď.
Chcem teda vozidlo na ktorom budem meniť spotrebný materiál. Olej , brzdy , filtre a tankovať benzín. Samozrejme nie je problém raz za čas vymeniť nejakú súčiastku...
Ale doslova už mám strach čokoľvek kupovať aby som zas nešlápol do toho istého hovna....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Sorry zase tu budem ukameňovaný, ale jeden z problemov dnešných mmotoristov je aj toto
Už som úplne na nervy a počúvam v aute každé buchnutie , cvakanie , vrzganie , pípanie atď.
Ja už 38 rokov jazdím spôsobom ak auto naštartuje je ok a ide sa, ak sa ozýva nejaký zvuk treba si dať hlasnejšie radio. :300f:
37 rokov a odnikial som ja nešiel autobusom, ešte aj keď som skončil kde kade v jarkoch, vytiahli ma okoloidúci a domov sa vždy došlo. Na rakúsko - nemeckých hraniciach mi vojaci nechceli veriť že "TO" prišlo až zo Slovakie.
Ludia netrápte sami seba , je to len kopa šrotu, ak nejde o život ide o houby. :cau:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Ford Focus - Servisná História
- nové vstreky 1900€
- Turbo 700€
- Klimatizácia 350€

Teraz rozšľahaná prevodovka - 350€ z poľska. DPF čakám kedy umrie. EGR kedy pôjde ?

Takže tak :) ja sa sám sebe nečudujem že počúvam v aute každý divný zvuk som z neho na nervy a nikdy neviem čím ma prekvapí. Neverím tomu autu už ani to že má kolesá a nemienim do neho dať dalších XY eur.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa oco13 »

Na tých rakúsko nemeckých hraniciach som bol s Feliciou čo mala na krku pol mega. Nemala turbo , vstreky stáli 4ks 10eur, nemala egr, nemala dpf, ale mala plyn.
Retiazka rozvodov jej mlátila pomaly o asfalt a ona išla. Keď som ju vysával nesmel som tlačiť inak by som vysával cestu ale išla. Nemala elektrické okná asi ani central s dialkovým ale to jej nevadilo, stále jazdila. :4012: A takých aut bolo a stále je fakt mrte, ale pre dnešných ludí už nie sú dosť dobré. lol
Ok a už som ticho , idem na modrého koníka, nech vám tu nekazím renomé. :bye:
Edit - kupovali sme Corsu B s tým že má pokazenú prevodovku , druhá dobrá je v kufri, stačí vymeniť.
Skončilo to tak že "NAČO" a auto jazdilo asi 5 rokov na 4 rýchlosti až kým som nutne nepotreboval motor do traktora. Tá dobrá prevodovka je podnes deň niekde na povale.
Naposledy upravil/-a oco13 v 26.09.2023 20:36, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Spoľahlivosť je krásna vec ale aké to napokon bude záleží na dvoch veciach.Správny výber z overením stavu auta pri kúpe,a spôsob užívania.Reči o nepriestrelnej spolahlivosti razom skončia ak aj majiteľ nie je "spoľahlivý" a zanedbá auto v duchu toho že veď mu nič nie je.Ešte nie,ale bude.Aj spoľahlivý japonec vyžaduje údržbu (dla km) a dobrý olejový servis.a to sme hneď doma,pretože to je tak akurát Andersenová rozprávka ako píše inzerát ...auto vždy dostalo čo potrebovalo.No hej,ale až keď sa posralo,aj to diely z vrakov a z Allegra od najlacnejšieho predajcu.Spoľahlivých aut je dostatok,ibaže ľudia nevedia čo spoľahlivé je a asi do akej hranice km,svoje zohráva kabát,ročník a kopec iných vecí čo nemajú nič zo spoľahlivostou.Ešte horšie ak majú všetko nepotrebné čo robí auto nespoľahlivým.Na trhu je už v cenách okolo 3 tis dostatok veľmi ale veľmi spoľahlivých aut o ktorých sa nehovorí,nepíše po fórach,nesnívajú o nich manželky z povolania,ani mladý junci.
Jedno také som kupoval minulého týždňa pre klienta,japonec stvorený pre rodinu štyroch,111 tis km,cena pod tri tis. chybu na ňom neviem už niekoľko dní objaviť (ani hrdzu) takže "veľký servis sa scvrkol na oleje,filtre,sviečky a pneumatiky ktoré boli ešte prvé od výroby.Auto tu kúpené,jeden majiteľ,historia krištálove čistá,presne ako auto samotné.Z kúpou sa nesmie náhliť,za autom neísť viac než max 100 km,ale inak len do 50. 100 iba vtedy,keď je od začiatku jasné že ide o evidentne dobrý kus.A ešte drobnosť pre ktorú nech sa nik neuráža pretože proste platí...chudobný kraj - drahé auto,plus určité oblasti v štáte sú chýrne systémom servisu,ak sa to tak vôbec dá nazvať a nie je to urážka
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Samozrejme bez preverenia určite za auto peniaze nedám. Mam veľmi dobrého Machanika len ho ukecať aby so mnou šiel pozrieť auto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite ano,pokiaľ je to väčšia vzdialenosť to môže byť problém už aj vzhľadom na denný stav na cestách a teda čas
rastislavgregor695
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 30.10.2021 13:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa jazdenej Toyoty Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa rastislavgregor695 »

Práve hľadám len Košice - Košice - Okolie. Takže nič ďaleko :zga27:
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa s2pi »

9500€ za skoro 10r auto za polovicou zivotnosti? Neverim ze netreba komplet podvozok menit Kup do max 20.000 napr Skodu Scala, alebo ine auto podobnych rozmerov(Scala je vacsia). O 10r to nove predas za 9-10000€, Auris uz bude davno vyzadovat drahsiu beznu udrzbu a sa ti nikdy neukaze na predajnej cene. Mas nove, bezpecnejsie a s mensou spotrebou a v podstate za podobne celkove peniaze na podobny cas.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Auris 1.6 Valvematic

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

s2pi - zabudol si porovnať stratu hodnoty jazdenej Toyoty a tej úžasnej Scaly
oco - ty s tvojim auto masochizmom nie si reprezentatívna vzorka :d :D Než by som sa vozil vo faváči, tak radšej by som po nociach vykladal vagóny, aby som mal na auto. Nie, nie som na to odkázaný, to len ako príklad.

Pre zadávateľa - nechceš si raz kúpiť aj auto? Len tak, pre zmenu, aby si vedel porovnať... Ak chceš, napíš SS, jedno mám na predaj. Ale som ďaleko, pri BA. To auto mám presne 10 rokov a jediný dôvod predaja je ten, že som v lete ďalšie prikúpil a mám teraz okrem neho na dvore ďalšie štyri.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0944029727 a 79 neregistrovaných