Touran alebo S-max

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sef59
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.09.2010 01:14
Zdieľať na Facebook

Touran alebo S-max

Príspevok od používateľa sef59 »

Dobry vecer.

Chcel by som si kupit pre rodinu vozidlo 5 miestne a raz-dva krat do roka potrebujem 7 miest ale iba na nejakych +-100 km. Ziadne vozenie optatrovnicok do AU ci DE. Preto rozmyslam nad hore uvedenymi vozidlami.Denny najazd +- 50 km vacsinou mimo mesta.

Co sa tyka Tourana chcel by som od roku 2008. Viezol som sa na jednom 1,9 77kw - bolo to take nemastne,neslane. Islo to ale neviem ako by to islo plne nalozeny. Preto som uvazoval nad 2,0 103kw. Viem ze ruky prec od toho (to boli vsetky zle?) ale aj po roku 2007-8 su zle? CommonRail asi bude lepsi len preblem ze malo kto udava ci PD alebo CR. Ak by som si vyberal ten 2,0 103kw aky kod motora brat? CR ma 4-miestny to viem ale z tych PD netusim. Videl som (aj sedel) ten posledny rad sedadiel je to tak pre deti ale aj dospely sa tam zmesti na kratku vzdialenost.

Na S-maxe som nesiel takze netusim ktory je lepsi. 1,8 tdci 92 kw ci 2,0 103kw. Ten 2,0 ma DPF? Vacsinou 1,8 ma lepsiu vybavu ale na to si nepotrpim.Galaxy nechcem pretoze aj manzelka na tom bude jazdit a zda sa jej velky - preto S-max. Poradte ci 1,8 alebo 2? Cital som o castom probleme s elektrikou u Fordov - je to naozaj taka bieda?

Jednoznace chcem auto bez DPF - nerad by som jazdil navyse 15km ked mi zacne blikat ze regeneruje a pod.

Momentalne mam Octaviu I 66kw rotacku - tak namiesto toho by som to chcel. Mam este aj Jumpy 2,0 hdi 88kw tak preto si myslim o Tourane 77kw ze je slabsie - mozno len pocit. Nejazdim rychlo 100 -120 ale radsej mat nejaku rezervu pod kapotou ako byt stale na strope.

Popr. iny typ auta? Renault Scenic nechcem (mal som Trafic tak viem preco). Peugeot 308 a pod. nechcem. Mazda 5 sa manzelke nepaci. Takisto SUV nie.

Dakujem kazdemu za radu popr. postreh. Pekny vecer prajem.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

kup si S max benzín :41c2:
napr. niečo takéto http://ford-s-max.autobazar.eu/20-i-tit ... 14762.html
JOHNNYKOSCAK
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 16.10.2011 08:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa JOHNNYKOSCAK »

Ahoj Sef...

Ja by som ti odporučil 1.9TDi 77kW jednoduchý motor, osvedčený bez DPF. Ak ti je malo koníkov, motor sa da pekne čipnúť na 135-140koní (solídna uprava bez poškodenia motora) a to by uplne pekne stačilo aj na 7ludí. Spotreba rovnaka.

2.0 PD ... katastrofa, dalej sa o tom netreba baviť, stačí ak do gooooglika napíšeš a máš čítania na dva dni .

2.0 CR ... obsahuje DPF

tak si vyber...

2.0 benzííín...ano ale LPG
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

VW a slávna 1.9TDI, téma zo včera http://forum.autobazar.eu/vw-passat-vym ... 55813.html , kto chce si nájde na internete snád 40 stranovú telenovelu, kde sa rieši tento problém
No a včera tu bola tiež zaujímavá téma, ohladne koncernu - len je zmazaná. Ale v skratke : auto malo dva krát viac ako ukazoval budík, samozrejme za cenu nestočenky

A za tretie porovnanie S-Max vs Galaxy
Ford S-Max http://ford.prehlad-automobilov.sk/auto ... tdci-103kw
Dĺžka 4768 mm
Šírka 1884 mm
Výška 1658 mm

Ford Galaxy http://ford.prehlad-automobilov.sk/auto ... tdci-103kw
Dĺžka 4820 mm
Šírka 1884 mm
Výška 1723 mm

Ja myslím že žene tých 5cm už nebude robiť problém
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

ja som Tourana obdivoval kým som si doňho nesadol, nie že by to bol prepadák, má pekné spracovanie, prehľadné usporiadanie, kto ľúbi koncern ten si ho hneď oblúbi, ale s pohodlím S-maxu sa touran porovnávať jednoducho nedá, má super podvozok a je podľa mňa aj o kúsok väčší ako Touran
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Klasická otázka, ktorá opäť nebude nikdy jednoznačne zodpovedaná...nakoniec si občan kúpi Grand Picasso :)

Nech je to ako je, podstatné bude, aby NEKUPOVAL U ZLODEJOV DPH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Čiže ak prídem do bazáru plného (neprihlásených) áut z dovozu, pri ktorých nie je možný odpočet DPH, tak sa treba otočiť na päte a nie skočiť na "dobrú cenu". Klamete tým samých seba a kriminálna minulosť auta vás potom skôr či neskôr dobehne.

Tých serióznych ostáva potom na Slovensku iba zopár...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lubos zimovcak napísal:ak môžem: "No já ti nevím Karle".., napadlo ma, ked som si pozrel dôvod na kúpu niečoho, čo využiješ max 1-2 x do roka.

voziť sa vo veľkej krabici, prevážať m3 hore dole..., viem, je to lákavé, "veľa miesta", na bordel, plný kufor a véééľa zbytočností sa zmestí, ale podľa mňa je to zbytočné.
Ale ved 2x do roka využije len tie dve núdzové sedačky... A voziť metre kubické ? Neviem prečo toto vela ludí trápi. Ved či sa veziem kombíkom za trepnem 6l nafty , alebo MPV za 6,4l mi je u prdele , ale ked príde na vec, tak sa neškrábem za uchom, lebo po vytrepaní sedačiek tam vopchám aj krista...
Nevravím kolko ludí ma chodilo otravovať že čí im nejdem previesť to či ono a ešte lepšie aj vlečku zobrať. Teraz ked mám nepraktický sedan ma aspon nikto neotravuje

Ja som sa v MPV vozil najčastejšie sám, alebo dvaja a nemal som s tým najmenší problém, perfektný prehlad na tým čo sa deje na ceste, pohodlné nastupovanie, parkovanie
Naposledy upravil/-a ivko1 v 01.11.2013 10:56, upravené celkom 2 krát.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

garde - ved prave - tebe sa paci to vnutro prevedenie a pohodlie - ??? touran ?? je to plane a strohe,sedivy pod priemer ako vacsina vw, ako stary serbel golf -
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

stojí za to uvažovať aj nad CEVROLETOM ORLANDO

miesta je v ňom dosť

benzín +LPG alebo diesel 2.0 163 koni podĺa vkusu...

pred časom som pridal sem recenziu v sekcii Chevrolet

témea Chevrolet Orlando 1.8 16 V

teraz testujem LPG a skoro pridám postrehy z jazdy na LPG

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Touran je kratší ako octáfka a je tam viac miesta. Takže Touran by som určite nezavrhoval.

Ford ak je dobrý je dobrý, ale ak sa ti začnú odchádzať vstrekovače, alebo pilinky sa začnú trepať z čerpadla tak zaplačeš :-(

Ford je krásny a určite praktický. Ak si stotožnený s nákladmi na vstreky a riešenie problémov s pilinami v palivovej sústave, tak si to kúp.

Sesterkin muž má Tourana. Má dokonca aj ten nevydarený motor 2,0 TDi. Kupoval to ako nové a jediné čo mu na tom vadí je to, že to nerobia ako štvorkolku. Ináč by si kúpil hneď zase nové. Takže jasné, ak kúpiš šerbel, stočený, vymlátený a neviem aký, tak je problém. Určite je s tým lepšie parkovanie ako s S-maxom. A opraví ti to kde kto. Ako bolo už povedané, ak ti výkon nestačí a bojíš sa 2,0 Tdi, tak treba chipnúť. Samozrejme rozumne a nie na 120 kw :-)

A anti-koncerňákov si nevšímaj. Strohé a neviem aké interiéry ... to su mi teda veci, o ktorých fakt treba hodiny rozmýšľať. Ide o praktičnosť pri týchto typoch aut.
Naposledy upravil/-a Kujon78 v 01.11.2013 13:24, upravené celkom 1 krát.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

A ešte k 2,0 TDi CR s DPF .

Jazdíš 50 km, tak čo riešiš DPF. Idú sa tu ľudia z toho posrať. Nové za dajú v čechách splašiť za 400 €. Informácia od kamaráta, čo má TDI CR, že nechápe čo s toho robia drámu. A aj keby stál DPF 1000 €, tak si kúp tourana tak, aby Ti ostala rezerva 1000 € a hotovo.
Ak to nastane, tak určite Ti to neodíde hneď (podľa diagnostiky vieš zistiť stav DPF-ka tak ak dobre preveríš tak ešte niečo vydrží) prípadne to vieš dať dole a vyčistiť ako dočasne riešenie a potom to dáš vymeniť. Predpokladám, že auto nekupuješ na 1 rok.

Jednoducho prevádzka auta niečo stojí a ak niekto nemá na nové autá s týmito problémami, tak treba kúpiť starý chevrolet voyager, ktorý stojí pár korún a zvyšné peniaze, čo by si dal do tourana môže využívať asi tak 5 rokov na naftu !!!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja nechápem ako sa niektorí bojíte všetkého. Tak ak chcem nejaké auto, tak si zistím jeho najčastejšie problémy a sa na to finančné pripravim. Samozrejme si nekúpim auto, ktoré má problémy, ktoré sú neodstrániteľné ako napr. Mazdar RX8 s jeho slávny Wankeln, tak tomu sa vyhnem, alebo teda si odložím lovky na druhý motor a si to kúpim.

Nechápem prečo ľudia kupujú autá za posledné prachy. Veď si kúpim lacnejšie a zvyšné prachy dám do servisu a mám auto, ktoré mi vydrží dlho, lebo viem že mám na ňom všetko vymenené, lebo som si to menil sám a hotovo.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nedá mi, aby som sa nepripojil k tomu čo napísal Kujon, lebo som spokojný majiteľ Touranu.
A tie kecy o strohosti interieru, to svedčí o len tom, kto to píše.
Auto má byť na spoľahlivé vozenie a vnútorné usporiadanie také, že keď v ňom sedím, tak veci majú byť usporiadané tak ako mi to intuitívne vyhovuje. Touran je v tomto smere výborný.
Všelijaké čačičky, fluidný dizajn a neviem čo ešte, to nech si všímajú blondýny.
Netvrdím že nie sú na Tourane veci ktoré by nemohli byť lepšie, ale inak je to dobre vymyslené auto. A vnútri je väčší ako porovnateľné autá podobných vonkajších rozmerov.

S-max vyzerá na pohľad veľmi dobre, vnútri má dosť priestoru, ale to je dôsledok toho, že je jednoducho o 30 cm dlhší. S tým nikto nič nenarobí.
A tiež som sa stretol s ľuďmi čo mali S-Maxa nevedeli sa doopravovať, keď sa to začalo sypať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Sype sa v podstate každý jeden diesel. otázka je len kolko to stojí a každý sa musí rozhodnúť sám či bude jazdiť vyššou spotrebou na benzín, rovnakými nákladmi na LPG, alebo bude dúfať že jemu sa na nafťáku nič vážne nevysype a bude akože šetriť...

To si človek potom zrovna môže kúpiť Grand Scénic s 1.5Dci a ušetrí dobrých 2000€, len že...
Alebo fungláča Daciu Lodgy
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Kujon78 napísal:Ja nechápem ako sa niektorí bojíte všetkého. Tak ak chcem nejaké auto, tak si zistím jeho najčastejšie problémy a sa na to finančné pripravim. Samozrejme si nekúpim auto, ktoré má problémy, ktoré sú neodstrániteľné ako napr. Mazdar RX8 s jeho slávny Wankeln, tak tomu sa vyhnem, alebo teda si odložím lovky na druhý motor a si to kúpim.

Nechápem prečo ľudia kupujú autá za posledné prachy. Veď si kúpim lacnejšie a zvyšné prachy dám do servisu a mám auto, ktoré mi vydrží dlho, lebo viem že mám na ňom všetko vymenené, lebo som si to menil sám a hotovo.
Presne, presne, presne tak. Inak ja mám tiež FAP/DPF na C5-ke a ešte mi to zázračné svetielko nezasvietilo. Jazdí sa s tým najmä mimo mesto, takže filter sa ani nemá kedy upchať.

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných