Toto sú miesta, podľa ktorých zistíte skutočný vek auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

mal som na mysli hypochondriu zameranu na "zdr.stav" vlastného auta, kde riešite mnohí nezmyselné veci. autu nič nieje, ale hladáte neustále niečo čo by mu mohlo byť.
tak ako reálny hypochonder neustále hladá nejaké príznaky choroby...
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

O.K. Mier. Momentálne mám problém- skutočný. Kolísajú mi volnobežné otáčky keď je studený motor, začalo to z ničoho nič včera.Vyčistil som škrtiacu klapku a podla všetkého je to bud krokáč, alebo čidlo teploty motora (našiel som na pougeot foré.) Potreboval by som to ale vedieť presne- sú to drahé vecičky.????
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

škrtiaca klapka je dosť drahá, snímač teploty nie, krokový motorček tiež nieje uplne najlacnejší. Na forda fiestu 1,3i stál okolo 100€.
wodnicek
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 01.10.2009 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wodnicek »

ahko vidim hned sa zacali obranovat ludia co im tento clanok moze skazit ksefty...hah smejem sa smejdi
Kubik21
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.02.2012 22:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kubik21 »

Preboha , fakt na taketo veci treba pozerat??!?
Cisla na okne , gumach , viecko od ostrekovacov?? a pod....
To mi pripada ako lol lol lol lol lol lol lol .....
Nevravim , ze tie cisla neznamenaju co hovorite , ale myslim , ze je dolezitejsie skontrolovat stav auta ako nalepiek...
Mozu to byt fajn pomocky na naznacenie , ze sa s tym nieco robilo , ale ....
________________________________
Skoda Superb 1.9Tdi,96Kw,r.v.12/2002
rudolfo63
Príspevky: 9947
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..ale chlapci..,clanok je poucny Ăşpre tych,ktori su laikmi tak ako ja..,ja doteraz neviem,kde je VIN,alebo cislo motora,pokial mi ho neukaze policajt...
car-and-driver
Príspevky: 57
Dátum registrácie: 05.03.2012 16:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa car-and-driver »

vyssie spomenuta stranka nefungovala, ale tuto som skusil a dekodoval to ..

http://www.analogx.com/contents/vinview.htm
tunerr112
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 25.12.2006 19:36
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tunerr112 »

v uvode chcem velmi pekne podakovat autorovi temy, niektore informacie som si poznacil a urcite sa mi zidu pri kupe dalsieho auta.

avsak nedovolim si suhlasit s petyym :
preto by sa mali kupovať len nové autá a po 5 rokoch do šrotu. malo by to byť vymyslené tak ako s mobilmi...zvýhodnená ponuka a dotovať ťa bude napr.shell alebo slovnaft alebo niekto s kým spíšeš na 5 rokov zmluvu, že inde ako u nich nenatankuješ a auto dostaneš za 1/3 ceny...
vies si predstavit ze po 5 rokoch by auto skoncilo ? vies aky dosah by to malo ? predstav si to mnozstvo odpadu. uz teraz som neskutocne sklamany z toho, ze auta nevydrzia to co vydrzali niekedy a ze vyrobcovia chcu spravit z motoru 1.2-1.3 zihadlo, ktore ma po 200 000 km casto vazne problemy, co pri starych kvalitnych autach nebolo. inac, ja robim s telefonmi - vykup a predaj + predaj prislusenstva a poviem ti ze je este stale dost telefonov ktore maju viac nez 5 rokov a funguju, ludia si stale na to kupia baterku, pripadne si daju opravit chybu. ja som za trvacnost a myslel som si ze samozrejme vyrobca je proti aby sa dosiahol co najvyssi predaj, avsak myslel som si ze spotrebitel je vzdy za tu trvacsnost, ale vidim ze su aj vynimky ako ty, co ma dost zaraza.
breho
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06.01.2010 02:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa breho »

Všetko je o peniazoch. Ešte som nevidel, že by predajca auto nechal zostarnúť, alebo by pridal km. Novší ročník = väčší zisk. Mňa nedávno natiahol zmr.d pri predaji MB SLK, ktorý bol vynovený o rok, auto malo byť kúpené v SR, prvý majiteľ, v zime nejazdené...a k tomu adekvátna cena. Servisnú knižku v aute hľadal, akoby naozaj existovala. Uveril som mu, že ju zabudol doma a vraj ju dodá spolu s techničákom po odhlásení do iného okresu.Samozrejme nič. Výsledok : auto bolo prestriekané, dovoz z Talianska, bez serv. knihy, XY-tý majiteľ, o rok omladené, zatajené drobné vady /problém s otváraním strechy, s vadnou váhou vzduchu.../ a o cca 3tis.€ drahšie ako podobne vo svojej kategórií. lol
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Sme národ podvodníkov, potom sa nemožno čudovať takýmto ČASTÝM praktikám.
juraj15
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 20.08.2011 10:47
Zdieľať na Facebook

použité auto,

Príspevok od používateľa juraj15 »

pri kúpe ojazdeného auta platí jedna : a to peňaženka.

Potom ak máte tú peňaženku, tak na čo to auto potrebujete.

Keď tie dve veci viete, to auto vás musí osloviť, ano všetke su liskavé, pekne v rade, ale prejdite sa pomedzi tými autami a niektoré vás osloví, teraz pozrite cenu auta a vnútrajšok peňaženky, ak nesúladia, chodťe ďalej a raz sa zhodnete všetci traja: vy, auto a vaša peňaženka.
horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horvathh »

a pedale ? tie su vzdy pekne zosuchane..... malo kto ich meni........
raduliksro
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 08.05.2015 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raduliksro »

super, to by malo byť na hlavnej stránke, aby si to každý všimol.. my kupujeme len jazdené autá z bazárov, dávame si pozor a zatiaľ sa nemôžme sťažovať
breho
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 06.01.2010 02:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa breho »

Tak to ste sa narodil pod šťastnou hviezdou. :40bd: :3906:
jurha
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.05.2015 11:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurha »

:D pokial dobre vyberáš tak jo no, jazdenky si treba dať velký pozor, lebo je to omnoho výhodnejšie ako kúpa nového auta a tento trh je presiaknutý podvodníkmi, na bazosi už inzeraty ani nepozeram, najlepšie ponavštevovať bazáriky ;)

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných