Toto sú miesta, podľa ktorých zistíte skutočný vek auta

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ja som zase osobne videl, ako sa prestriekavali nove auta priamo vo fabrike... A kupujuci vie prd. Kupi auto a po par rokoch zisti, ze bolo striekane este pred predajom..
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlas, toto sa takisto deje. Fabrika predsa nezahodi cely diel alebo dokonca korpus karoserie len preto lebo je tam zopar stekancov farby. Konkretne napriklad Jano Velas odtialto z fora by mohol veeeela rozpravat, pretoze on tie auta korigoval... priamo vo fabrike.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

ale ja na tom nevidím nič zlé, ked vo fabrike prestriekaju diel, ktorý mal nejaké vady laku(stekance a pod)..však auto nieje po buračke, nebolo to mechanicky poškodené, tak čo riešiť? že je trošku hrubší? však ked to nieje vidno volným okom, len meračom laku sa to dá zistiť, nevidím v tom najmenší problém!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja som nepovedal ze tie fabricke zasahy su zle - samozrejme je to rozhodne nieco o desat tried inde ako ked chlapci roztrepu uplne nove neprihlasene nepoistene auto a potom musia opravovat za vlastne...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
simonfenix
Príspevky: 276
Dátum registrácie: 12.08.2007 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simonfenix »

http://www.decodethis.com

rychlo a zadarmo najde rok vyroby cez vin
Obrázok
haters gonna hate
mareknb1
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 08.11.2011 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareknb1 »

uputala ma tato vasa debata , a som si aj vyskusal ten system na overovanie co je link od simonfenix a ze udavam zly VIN .. a to mam dve auta a ani jedno nieje dobre :300f: fajny system teda hehe
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Teraz neviem na čom som? Na všetkých oknách mám 5 ale na oboch zadných dverách je 4. (za 4 je bodka- za 5 nie je) Auto je rok výroby 2005.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

keby to bolo naopak ze auto rok 2004 a okna 2005, to by este len bol prieser :)

najdi si niekoho kto ma merac hrubky laku, pomeraj cele auto a specialny pozor daj na tie zadne dvere. Ak bude mat cele auto 120 mikronov a obidvoje zadne dvere 250, tak proste boli striekane a tie okna boli vyvalene. Ak budu mat vsetky diely plusminus rovnaku hrubku do 10% (cize povedzme 105 az 120), tak je dobre a nic neries.

Pripad ako mas ty sa naozaj teoreticky moze stat, ale je extremne vynimocny. Kazda fabrika sa na tomto dava zalezat a radsej dve okna proste vyhodi do smeti akoby mala namontovanim vytvorit "zmiesane" auto.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bezďo, ako dobre ti doteraz bolo bez tejto info, že? Čo sa zmenilo na tom aute keď už to vieš? :41c2:
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

Nic sa nezmenilo,prdim na to,auto isto nebolo striekane. Mna vsak viac zaujima preco je tam ta bodka za tou 4.?Myslym,ze to nieco znamena,ale co?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Iste, to je značka z fabriky z výstupnej kontoly - II. trieda...
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

bezdo, mať tak tvoje starosti...
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

to petty: kĺudne sa podel so svojimi starosťami, rad si to prečítam. Fakt si "vážim" zberačov počtov príspevkov, len nech tam svieti pekné číselko.
Chcel som vedieť, dostal som nejaké odpovede za ktoré ďakujem(čo boli k veci). Môžem sa presunúť k miešačke a naštartovať traktor- asi iba toto sú starosti???
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

kolko máš rokov, 19??? trepeš tu somariny o zberaní príspevkov. napísal som to , lebo ma to napadlo pri čítaní toho čo si napísal. Ked viem odpovedať na nejaký problém čo sa týka aut, tak to urobím, ked ma zaujme nejaká kravina ako u teba, ktorá nemá vplyv na nič, tak na nu patrične odpoviem.
Auto používam ako prostriedok na dopravu, obživu a nevyhnutnosť. Riešim aj technické problém ak ich mám na svojom aute, alebo ak viem poradiť niekomu na jeho aute.
U teba nevidím žiadny technický problém, len hypochondrický komplex, že vlastne čo to tam mám za okno so štvorkou a bodkou :suicide:
bezdo.p
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 07.12.2009 14:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bezdo.p »

to petty. Lásko už mi není 20,ani 30 ale ešte ani 35 let.(čo to s tým má spoločné???) Tak ďakujem za určenie diagnozy, hneď bežím do lekárne pre tabletky, dúfam, že to do soboty vypotím.
Končím, idem si tam vyleptať 5 s dvomi bodkami. Asi to bude vyzerať takto 5..

P.S.Hypochondria je psychická porucha spočívajúca v prehnanom a intenzívnom zameraní sa na vlastný zdravotný stav a najmä o presvedčení o vlastnej vážnej (fakticky však neexistujúcej) chorobe.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: db69, fzubaty, minac a 58 neregistrovaných