Totalna skoda pzp

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

iaskformercy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2019 21:33
Zdieľať na Facebook

Totalna skoda pzp

Príspevok od používateľa iaskformercy »

Dobry den, mal som nehosu s bmw, bol som vinnik pricom som neporusil riaden predpis len som zle zareagoval a nabural don dozadu. Kooperativa to uznala ako totalnu skodu a chcu jej dat menej penazi ako jej vyfakturoval bmw servis za opravu. Ona si chce rozdiel vymahat odomna. Podla mba vsak je to len medzi nou a mojou poistovnou ved nato predca platim nemali balik penazi pre taketo pripady. Je mozne podla vas ze to odomna moze niakou cestou vymahat? Dakujem za odpoved
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To je zase pripad , keď platné zákony su vo svojich dosledkoch humánnejšie, ako očakavania priamočiarozmýšĺajucich jednoduchých ľudí..
NIČ JEJ DOBROVOĽNE NEPLAŤ ! Nech sa dotyčná obrati na súd .
mirootom
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 04.05.2017 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirootom »

Ma si to riesit s tvojou poistovnou, totalnu skodu jej vypocitali podla bodov, evidentne si do nej napalil dost, bohuzial ty neovplyvnis ako to vypocita poistovna a ani bmw servis, mala mat havarijnu ak ma nove bmw, ak ma stare bmw nemusi si to davat robit priamo v bmw, nech jej vypocitaju, nech si oberie od poistovne co jej chcu dat a nech si to da urobit mechanikom co vedia a urobia to lacnejsie. Vela ludi to takto robi, povedal by som jej toto co som pisal a ak chce nieco vymahat,ze sa stretnete na sude. Nie si povinny jej viac platit. Nic jej nedavaj.
jurigad
Príspevky: 667
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Nedodržal si vzdialenosť, nevenoval si sa riadeniu - teda si porušil a roz...bal si niekomu auto . Kto by teda mal zaplatiť škodu? Jej stará mama? Ty a za teba tvoja poisťovňa. Keďže máš poisťovňu , ktorá riadne neplní doplatíš to ty, ak to pôjde na súd. Ty môžeš od poisťovne tiež vymáhať doplatenie .
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Nič jej neplať, na to si predsa platíš PZP. Keby to aj dala na súd, nutne ho musí prehrať.

Bohužiaľ, toto je jedna z nevýhod PZP pri starých autách. Tiež sa mi to stalo, len ja som bol tým poškodeným.
Ak chceš maž do budúcna menej problémov s ľuďmi, ktorým napáliš do auta, zmeň poisťovňu. Kooperatíva je totiž tá absolútne najhoršia možnosť.
Už len to, že náraz zozadu ohodnotia ako "totálnu škodu" je choré... však predsa ostal v poriadku celý predok, vrátane motora a vecí okolo neho, tak aká "totálna škoda"?

Poisťovne si tie totálky určujú ako im napadne a Kooperatíva je zo všetkých najhoršia. Je to taká Tatrabanka medzi poisťovňami, alebo AAA medzi poisťovňami.
iaskformercy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2019 21:33
Zdieľať na Facebook

Totalna skoda pzp

Príspevok od používateľa iaskformercy »

No ano nedodrzal som vzdialenost ona zabrdzdila a jansom nestihol uz. Lenze presne na to platim predca tu pzp ked sa nieco taketo stane aby som nemusel davat z vlastneho vrecka tisice eur.. Jej predbezne vypocitali v autorizovabom servise ze oprava bude 5200e a poistovna uznala vraj totalnu skodu 4000 s tym ze je neekonomicke platit 5200e za opravu. Ona chce rozsiel odomna.. Ja jej ho kazdopadne nedam kedze som student VS v nedobrwj situacii financnej kedze som muselsvoje auto robit. Nechapem platim poistku 140e!! Rocne aby sa takto vykrucali. Myslim si ze by to malo byt cisto medzi poskodenou a poistovnou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uvidíš ako dopadne súd. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
iaskformercy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2019 21:33
Zdieľať na Facebook

Sud

Príspevok od používateľa iaskformercy »

Tak ci tak sudit sa moze s poistovnou nie somnou, kedze za plnenie odskodneho z vinikovej strany zodpoveda poistovna. No nie?
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ty s tymto nič nemáš...prečo? lebo, prečo servis niečo opravoval bez rozpočtu-ked nakoniec škoda bola vyriešená ako totálna? totálna škoda znamená že cena opravy je vyššia ako aktuálna hodnota auta...
prepdokladám zo skúseností že : pani ostala škodná, obhliadač obhliadol, a pani rovno utekala do značkového servisu že rýchlo opraviť lebo jej auto treba-servis rýchlo opravil....ked opravil, pani vzala faktúru a poslala do poistovne.....tam likvidátor akurátne narátal podla tabuliek že cena opravy je vyššia ko hodnota auta- a nariadil uznat to ako totálnu škodu....pani musí komunikovať nie s tebou, ale s tvojou poistovnou a presvedčiť ju že pravda je niedke inde, ale jej dokázať že pochybila-pani v poistovni nikto radiť nebude- pani je s nou v normalnom spore....
som presvedčený že pani bola poučená čo má robiť, a neurobila to podla pokynov ani podla zákona a za to bude potrestaná tým že servis zarobil
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

ak by šla oprava cez krycí list-tak si sumu opravy doriešia poistovna so servisom a doobhliadkami ak išlo o práce naviac...
resp. pani mala počkať na pokyn likvidátora poistovne kedy, kam a do akej sumy si môže opraviť auto-keby sa tak stalo tak škodná nebude..
preto si myslím že na vine je pani-lebo je hlúpa a ješitná a nekomunikovala s poistovnou len so svojím egom...
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

toto je nazorna ukazka toho, ze s poistovnou treba komunikovat
nie ze s poistovnou sa ja nebavim-nebavim sa s policajtom, ale s poistovnou je nutne komunikovat, lebo len poslat hocijaku fakturu s tym ze vsak musia uhradit-tak dopadnete ako ta pani-no, nemusia...
pritom stacilo tak malo-menej ega, viac rozumu a trocha komunikacie, ci vela chceme od seba???
este je tu jedna sanca pre pani-ze sa bude sudit s poistovnou a to taka, ze ako poznam sudcov _ ked uvidia spor poistovna voci klientovi-tak to ani citat nebudu a rovno to pojde v prospech klienta (po desiatom rume mi to vysvetlil sudca-saaak co, saaak poistovne maju dooost penazi, tak co to budem citat-to ako som zazil)
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Totalna skoda pzp

Príspevok od používateľa wilz »

iaskformercy napísal: Nechapem platim poistku 140e!! Rocne aby sa takto vykrucali. Myslim si ze by to malo byt cisto medzi poskodenou a poistovnou.

No žiaľ ludomilo má pravdu, tak nejako to mohlo byť, keby pani sa bola poradila a jednala s rozmyslom, dala to opraviť do iného servisu, ktorý by jej doporučila poisťovňa, bola by možno finančne vyrovnaná, aj keď celkove je ten poškodený celkove na tom takmer vždy stratový.
U nás ten zákon je postavený podobne ako napríklad v rakúsku, takže poisťovňa by to mala poriešiť, ale v tom rakúsku by si iaskformercy platil tých 140 euro možno za mesiac, mesiac a pol.
Naozaj mi chýba u teba troška sebareflexia, fakt som zvedavý, ak by bola situácia opačná a do teba by niekto zozadu nedobrzdil, čo by si nám tuná vypisoval.
No a nebol by som si celkom istý ani tým rozsudkom, ak sa pani bude súdiť a bude mať dobrého právnika.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Bmw, ktore za 4000 uznaju za totalku musi byt stara hrca. A dat to opravit do servisu bmw hranici s tupostou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Opýtajte sa šoferov pri lídli, kolkí z nich vedia niečo o krycom liste, obhliadke a postupe opravy cez PZP. Moj tip je že 5ti zo 100. Obhliadkar, pani v poisťovni, v call centre - tí všetci ťa navigujú tak aby bola zisková poisťovňa, servis, ale v žiadnom prípade nie klient. To je jednoduchý zákon kapitalizmu.
Teta sa môže súdiť s hocikým - s tebou s poisťovňou, so servisom s policiou. Je len na súde, ktorú žalobu prijme a ako sa k nej postaví.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
iaskformercy
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 02.07.2019 21:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iaskformercy »

Tak akurat idem z poistovne a vec aa ma takto. Je to 9rocne bmw rad3. Vypocitali hodnotu vozidla 6550 euro v case nehody a skody 4060e v servise kooperativy. V servise bmw pani vsak vyratali ze to bude stat 5200e opravit. V koop jej ponukli zw jej daju tych 4000 a odkupia zvysok auta za 2500e. Cize by dostala dokopy sumu auta. Pani vsak auto chcela spravit s bmw servise kde jej ho robia prave a chce doplatit zvysok odomna. To auto uz bie je v zaruke takze ho mohla dat spravit hocikde.. Pani mi povedala ze poistovna neustupi a keby odomna chce daco mam sa radit s pravnikom.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní