Tlačí olej do sania 1.9d

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Tlačí olej do sania 1.9d

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Dobrý deň,kto by mi vedel poradiť prečo mi tlačí motorový olej cez egr ventil do sania.Jedná sa o peugeot 1.9d kod WJY.Auto má najazdené 300tis. km.Ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lebo má nepriechodné odvetrávanie príp sa tvorí príliš vela kartrových pár,tj uniká z kompresie do klukovej skrine,možno kombinácia oboch
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Prepáč ale mohol by si mi to laicky vysvetliť,po prípade neakú radu ako to opraviť.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Sanie je prepojené z priestorom klukovej skrine a ak je naložené takým tým typickým čiernym bordelom tak si sanie trocha viac natiahne inou cestou. Je ale zrejme aj zvýšená "produkcia" olejových pár z netesností piest-valec.Čosi tlaku uniká a kedže je to tlak zo spalovania tak to má patričný efekt,musí sa kdesi stratiť,tak sa tlačí kde vie. Doporučujem dva testy kompresie,jeden klasický a potom opakovaný po pridaní oleja do priestoru valca.Ak je druhý značne lepší,je motor vybehaný a je potreba výbrusu
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Toto isté mi robilo aj pri starom motore a teraz som menil za nový (120tis angličák)a znovu sa to opakuje presne to isté a ide ma šľak trafiť.Tie kilometre by mali sediet podľa stavu vozidla,tak by nemal byť až tak vybehaný.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ked sa na nastartovanom motore povoli olejove vicko (kadial sa nalieva olej do motora), tak to vicko sa tam udrzi, ci ho hned odfukne???

Ano, ja viem... , ale brat kedysi davno isiel kupovat Fiat Mareu 1,9TD. Z nudy som isiel s nim. A on na kazdom aute skusal povolit to vicko oleja. Kedze sme ich presli mozno aj 15 kusov, tak vam mozem povedat, ze tie rozdiely v tom, ako tadial prefukovalo boli niekedy markantne. Tie motory boli rovnake a pritom niekde to povolene vicko pekne ostalo na svojom meste a niekde hned ho sfuklo. Vypoveda to o stave motora??? Myslim, za ano, aspon z casti.
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

Neskúšal som to,ale keď som dal dolu hadicu zo sania tak bol cely egr ventil od vytlačeného oleja,takže určite to tam bude prefukovať kade-tade :angr:
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

To povolené viečko na niektorých autách ako Renault 1,9 D zasralo olejom pol motora.Fiat mal vačku viac pod vikom ventilov.Jednoduchšie je povytiahnuť mierku oleja a keď odtiaľ fúkalo jak z komína diagnóza jasná.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Roahodne nedať na dojmy a pojmy,merať,merať merať
Ridick030
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 15.11.2012 10:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ridick030 »

mhlavaty poslal som ti SS
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neprišla
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak je zapchaté odvetrávanie , môže to človeka zmiasť a aj dobrý motor môže fučať jak parná mašina....
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných