Thalia rozvody

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Thalia rozvody

Príspevok od používateľa roxio »

Nazdar chcel by som vymenit rozvody na Renault Thalia 1,4 benzin, r.v. 2004, 78.000km Teraz mi prisiel list z Renaultu ze maju akciu na vymenu rozvodov, material zlava 20%, robota 15%, neviete kolko by to tam asi stalo? Alebo nepozna niekto dobreho mechanika z okolia TO co by to "dobre" urobil? Neviem kde to dat urobit,
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

hm

Príspevok od používateľa andy.gee »

no tak ta zlava sa mi nevidi byt nejaka extra, nakolko renault ma sam o sebe dost drahy servis

skor by som to dal spravit v nejakom neautorizovanom servise, na ktory dostanes dobre ohlasy .. a predpokladam, ze to tam bude este lacnejsie
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Mam dobry kontakt na jedneho dobreho mechanika.Ak bude zaujem napis a dam kontakt.Kusok od TO.
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

vladom napísal:Mam dobry kontakt na jedneho dobreho mechanika.Ak bude zaujem napis a dam kontakt.Kusok od TO.
Daj kontakt, kde to presne je, v akej dedine?
RSM
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.11.2009 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RSM »

nazdar ja by som sa chcel opytať chceš tie rozvody meniť lebo musiš alebo preto že maju zlavu???
lebo ak ich meniť nemusiš tak by som ich nemenil len preto že maju zlavu ??podla toho kolko maš km najazdenych tak by ešte nemali byť zle !!samozrejme ide o to akym štylom jazdiš !lebo inak ked jazdiš normalne tak by ešte mali vydržať aspon
40 000km a meniť ich len preto že maju zlavu :zg282:
neviem neoblubujem renault ale tiež by ma to zaujimalo kolko vydržia rozvody u tochto typu!!!
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

Chcem tie rozvody vymenit lebo je to r.v. 2004, ma sice len 78.000km, ale neviem ako na tom jazdil predchadzajuci majitel, ma servisnu knihu, bol som sa spytat v renaulte co vsetko na tom menili, vsetko podla servisky sedi, ale rozvody sa este nemenili tak by som ich chcel vymenit. Vacsinou na tom chodi manzelka tak nech to ma vsetko ok.
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Je to v Rajcanoch a p. Palenik.0385300386.Ja som s nim velmi spokojny.Nikto mi nevedel v topolcianskom okrese prist na chybu len on na to prisiel.A samozrejme aj opravil
RSM
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.11.2009 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RSM »

mal by si sa najprv opytať po kolko km sa menia rozvody u thalii 1.4 niekde v orig. servise ale podla mna ich netreba meniť ked bolo dobre servisovane tak sa nemaš čoho bať no a tvoja polovička na tom určite nepredvadza športove jazdenie ....
takže by som si najprv zistil po kolko km by sa malo meniť a potom by som zvažil ano alebo nie a pre istotu by som si to dal skontrolovať dal na diagnostiku ale určite sa budu meniť po nejakych 120 000 km neviem všetko je možne !!daj si to overiť a skontrolovať!
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

renault ako auto -- benzin mam rad ,, ale ich servisy obchadzaj -- nie koli robote,,tu nepoznam,,ale ceny maju padnute na hlavu, ako vsetky znackove ,,,,, tie rozvody si vymen , ma nato roky ,,,,a hoc kde v dielni ti to vymenia za polovicu a viac zo zarukou,,kde sa ti v renaulte ani po 40% zlave ani nepriblizia k tvojej cene,,,,,,,,,,,,
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Chlapci, rozvody sa menia nielen po kilometroch, ale aj po rokoch!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Thalia 1.4i po 120 tis.km Cena na autobazáre náhr.diely máš komplet s vodnou pumpou za 85 E výmena 45E
Naposledy upravil/-a mhlavaty v 07.03.2010 20:24, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Chlapci, rozvody sa menia nielen po kilometroch, ale aj po rokoch!
Nieže by si hovoril nepravdu,ale u benzínovej variante a ešte 8V to môžeš zanedbať.Bože mením rozvody sviatočným jazdcom a autá majú už 15-18 rokov,dokonca nedávno BX 1.9D prvá výmena po 23 rokoch.
roxio
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 29.09.2006 06:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roxio »

No podla servisu a servisnej knihy by sa rozvody mali menit po 120.000km alebo 4 roky
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

mhlavaty, ja by som tej gume určite neveril dlhšie ako 10 rokov. Max...
svela
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 23.08.2008 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svela »

Tie rozvody sa musia meniť a basta. Z čoho budú tie servisy žiť? Nasadia Ti chrobáka do hlavy a plať. A nezabudnite aj neojazdené pneumatiky vymeniť po štyroch rokoch, lebo to už neni guma ale h...o. A vôbec najlepšie celé auto.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných