thalia II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

renam, tvoj otec dost zle zabehava tu thaliu, tymto sposobom bude mat praveze vyssiu spotrebu.
prave teraz je dolezite motor nepodtacat, co tvoj otec robi.
Pri benzinoch obecne plati, ze mozes zatazit motor od 2000otacok(v manualoch k benzinovym motorom aut Daewoo to je aj napisane). samozrejme nefunguje to tak, ze pod 2000 nemozes ist vobec (to by ani na volnobehu nemohol ist) , ale rozhodne nie je dobre zatazovat motor na nizsich otackach.
Takze na 5ku rad vtedy, ked budes mat 2000otacok(na 5ke), to je skor to minimum pri kludnej jazde. Pri thalii to bude asi 60km/h, tusim ma kratke prevody.
Na margo tych, co ti radia drzat sa v zelenych, nic tym nepokazis, ale vela krat je to zbytocne plytvanie vykonom a spotrebou, zase ist 60tkou na trojke na 3000otackach na rovine kludnou jazdou sa mi zda dost neefektivne a hlucne.
xwing
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 20.11.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xwing »

Netreba pozerať na tachometer, každé auto je inak sprevodované - na Felícii na 2. prevodovom stupni dáš maximálne možno 60-70 km/h, na Accente 95km/h. Preto treba pozerať otáčkomer a na benzíne v zábehu nie je dobré klesať pod 2000 otáčok, ja osobne to mám aj priamo v návode k môjmu autu, predpokladám že aj tvoj otec na Thaliu. Pod 1500 otáčok by som nešiel ani po rovinke so zabehnutým motorom...
Môžeš svojmu otcovi odkázať že som skúšal jazdiť na Felícii na 5 po meste. Spotreba nízka, ale následne som s tým autom mal samé problémy. Preto nové v žiadnom prípade takto netrápim, chcem aby mi ešte dlho a spoľahlivo slúžilo. Na novom aute sa to určite neprejaví po 1000km, ale určite neodporúčam! Radšej vyššia spotreba ako platiť za opravy motora.

A tých bláznov čo tebe a tvojmu otcovi nadávajú si nevšímaj, nikto múdry z neba nespadol a človek sa učí celý život. Prajem veľa šťastia a veľa pohodových km bez porúch a nehôd.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

autokomplex napísal:Vam to tu vsetkym asi dobre j**be...
Kto vam dal vodicsky preukaz ???????

P.S. Chodte radsej palit sviecky a modlit sa...
A nabuduce si kupte auto a nie bicykel alebo co to je...
Sa kukni na to, co to ma v znaku a pochopis...
co este robi tento clovek na tomto fore? to uz ked takyto chudak nedostane ban tak uz kto potom?
FMS1
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2008 18:01
Zdieľať na Facebook

Re: thalia II

Príspevok od používateľa FMS1 »

renam napísal:zdravim, mam jednu trochu banalnu otazku, ale kvoli nej sa uz dost dlho natahujeme. Otec si kupil novu thaliu 1,2 a stale somre na spotrebu, ma tam 1000km najazdenych, a teraz mi len tak povedal, ze pri 50km/h jazdi 5 rychlostou, vraj je to uplne najmensia spotreba benzinu, ked si pozeral na palubnom pocitaci a ze jeho kamos jazdi tak isto.
Ja neviem, mna ucili jazdit na 5 prevodovom stupni pri rychlosti cca 80km/h, ale ja jazdim len cca 5 rokov a som zena, cize sa tomu nerozumiem, ale nevedeli by ste mi poradit priblizne rychlosti a prevodove stupne k nim prisluchajuce, ked chcem auto zabehnut na najnizsiu spotrebu? o otackach nemam nejake znalosti, takze preto hovorim o rychlosti. DAKUJEM ZA RADY.
kazde auto ma inu prevodovku a motor...takze niektore znesie podtocenie niektore ani nie...

paTHALIA je u mna zname auto a 1,2 je scipak motor sam o sebe....pocitam ze to kombinuje z NAJLACNEJSIM benzinom...neviem si predsatvit ako bude ten motor a vyfuk zadrbkany...az ho zaserie moze snivat o spotrebe aj o vykone ( to auto vykon nema uz od vyroby )

moja FSI ma napr. o 0,5 mensiu spotrebu na V100 benzin...samozrejme motor sa aj skor dostane na prac. teplotu....atd...

podla mna kombinacia podtacania a lacneho benzinu je zabijak na motor....
renam
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 30.12.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa renam »

Dakujem za odpovede a rady.
Nikdy som nechcela prispievat na fora o autach, pretoze presne som predpokladala, ze vacsina tu bude nadavat, aky je moj otec debil. on sa tiez chcel spytat, preto sa pytal svojich kamaratov, ktori take auto maju a jazdia na nom o par mesiacov viacej a nie su to stari chlapi. ja som mu povedala, ze na fore sa dozviem viacej, esteze som mu nepovedala, kam to pisem, pretoze by sa asi necitil dobre, pri takych vylevoch, ake tu pisu nejaki zakomplexovani muzi.
ale dakujem, za prakticke rady. otec mi povedal presne to, co juraj f.
stano0071
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13.07.2010 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano0071 »

ako to je vsetko pekne ze pri 50km/h ide na 5 auticko si taha spokojne ale motor trpi...nech chodi na 4 a bude spokojny aj on aj motor...ked tak miluje 5 tak nech ide minimalne 60km/h
pegzli
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 09.05.2007 09:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pegzli »

No ja mam 1,2 clio a len tolko poviem ze to auto dokaze ist na 5st od 60km/h ale neprospieva tomu, takze na tu 50km/h chodievat na 3st. To stou spotrebou sa da inde setrit ale v takomto pripade iste nie, takto sa preraba na pozdejsom servise, setrit palivom moze napr. dole kopcom s nevyhodenou rychlostou :) , je to presne o tom ako iny vravia ze uz je ina technologia , takze novym motorom neprospieva taka jazdy v malych az kriticky malych otackach, vsak aj nove diesle uz potrebuju kus viac otacok ako pred tym. A este nazaver, len tolko ze sa neoplati chodit ani na tie lacne podradne benzinky, ktore zanasaju palivove filtre, vstrekovace a skrtiace klapky :) co usetrite na PHM tak 5x to preplatite na servise :D
stano0071
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 13.07.2010 22:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stano0071 »

suhlasim s pegzli. my mame thaliu 1,2 16V 2007 a 5 davam pti 65-70 pri pebiehani az pri 80-90. Moje radenie
1-10-20km/h
2-20-30km/h
3-30-50km/h
4-50-70km/h
5-70-max.
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

renam: zalezi od auta samozrejme. Su auta co jazdia 50km/h na 5tke ale je to na limite. No na konkretnom aute som jazdil a pravdu povediac 50km/h som mal 4. rychlost ak som chcel ist na spotrebu. 5tka skoro vobec netahala a otacky padli dole. Idealne jazdit na 3ke.Otackomer maju pokial viem vsetky tieto THalie takze mozes sa riadit tym ze pri tomto motore by otacky pri akceleracii mali zacinat od 1800. ideálne je jazdit cca na 2200 - 3200. Vedy je ten motor vo svojom optimalnom behu. Vysoku spotrebu moze mat aj preto ze je auto v zabehu a prave v tom j dobre nejazdit na nizkych otackach lebo ten motor potom bude lenivy. Niekedy je dobre vybehnut na dialnicu a dat mu tych 130-140 km/h aby sa zabehlo ok.

autokomplex: zamysliet sa nad tym co pises by bolo mozno lepsie ako napisat taku ... ako si napisal. Nie vsetci ludia sa musia vyznat do aut. Niektori daju na radu predajcu a ti su tiez dost tupi mnohi. Povedia ti ze na co najmensich otackach mas jazdit aby si neposkodil motor. Opacnu stranku toho ti nepovedia.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných