Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa milkoTT »

Zdravim Vas priatelia, viete mi niekto poradit kto by mi vedel odmerať meranie uniku CO2 do chladiacej kvapaliny? Zatial som nenasiel servis, ktory by to vedel urobit . Jedná sa o motor 1.9 TDi, 85 kW koncern VW. V rozumnej vzdialenosti od TT. Dakujem pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V NZ kedykoľvek aj víkend
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Rýchlejšie ako nájsť servis, v ktorom o takom niečom aspoň počuli, bude kúpiť a urobiť si test sám.

https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/32 ... 2-29-33-mm
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa milkoTT »

mhlavaty napísal: 01.06.2022 20:16 V NZ kedykoľvek aj víkend
Dakujem za odpoved, možte mi prosím Vas poslat do SS kontakt na Vas?
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa milkoTT »

cicmanec2 napísal: 01.06.2022 20:51 Rýchlejšie ako nájsť servis, v ktorom o takom niečom aspoň počuli, bude kúpiť a urobiť si test sám.

https://www.mojadielna.sk/geko/eshop/32 ... 2-29-33-mm
Veru najhorsie na tom je, že o takom niečom ani nepočuli, každý by hned rozoberal motor a menil tesnenie pod hlavou. Ja som uz normalne zhrozeny z toho dať auto niekam do servisu. A to sa jedná o auto, ktoré je na trhu 20 rokov. Este dnes nato v servise niektori pozeraju ako na kozmicku lod.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja Ti garantujem, ze 9 z 10 autoservisov neodhali - nevie diagnostikovat prdnuty hydrostel na 20 rocnej fabii 1.4 mpi, ale budu menit kable, cievku, sviecky, palivove cerpadlo, vstrekovace, riadiacu jednotku a nakoniec motor.
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa milkoTT »

Som zvedavy, kto bude opravovať tie hybridy a elektromobily keď prídu do veku alebo stavu km že sa začnú kaziť. Keď nevedia v servise opraviť techniku , ktorá je na svete 20 rokov, tak tie vydobytky elektrickej doby sa budú rovno šrotovať miesto opravy.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Veď reklama tvrdí, že elektrické autá sú nepokaziteľne, s menším servisom ako spaľovacie a Toyota je najspoľahlivejšie auto v galaxii...

No a Tesla, tá sa predsa dá opraviť cez internet... :3dcline: :d :D
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa milkoTT »

a co je na tom este smutnejsie, ze polovica populacie je na tom už tak zle s rozumom, že tej reklame a vymyvaniu mozgov aké su elektromobily super aj uveria
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa patko1 »

No napriklad moja ampera aspon pre mna super je. Aj ked dojazd na baterku max 70km ale co mi viac treba na vrzganie po dedine pripadne do najblizsieho mesta cca 35km tam a 35 nazad. Nabijem si ju na dvore a hlavne rano sa zobudim pretriem oci sadnem a mozem hned viat plny kotol [obrazne ze plny , mam tym na mysli ze nemusim cakat kym sa motor aspon kusok zohreje natlaci vsade olej atd, hned sadnem a vejem] Ziadne egr dpf turba vstrekovanie s milionom barov a podobne sragory. Ano mam aj par spalovakov ale tu po okoli mi to elektro velmi vyhovuje. Je to 2012ka a baterka zatial v super kondicii a servis co to mam ja cca 3 roky som vymenil na nom jedine predne pneu a dolial vodu do ostrekovacov. Nekupoval som ju aby som usetril bubaky na tankovani ani neviem kolko ma na tom stoji 100km , kupil som to aby som to vyskusal a asi po roku som ju aj predal a veru som si ju pekne krasne odkupil nazad lebo fakt mi to vrzganie po okoli na nej velmi vyhovuje. Ked prejdem na baterku cca 70km napise mi ze som spotreboval nejakych 9kw ci kwh neviem coho lebo ma to fakt nezaujima len som si vsimolo to cislo ze 9 tak ak chce niekto alebo vie moze si vypocitat spotrebu a naklady na 100km. Raz som cital v nejakom clanku ze k tym 9tim neviem co by sa malo priratat este neviem kolko percent ako strata pri nabijani alebo take nieco a ze potom to presne ukaze spotrebu
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Re: Tester pre meranie uniku CO2 do chladiacej sustavy

Príspevok od používateľa kkristian »

martincichy napísal: 04.06.2022 11:06 Ja Ti garantujem, ze 9 z 10 autoservisov neodhali - nevie diagnostikovat prdnuty hydrostel na 20 rocnej fabii 1.4 mpi, ale budu menit kable, cievku, sviecky, palivove cerpadlo, vstrekovace, riadiacu jednotku a nakoniec motor.
Mne nevedia opravit 1.6MPI, diag pise,ze vynechava 2 a 3 valec. Pomenene hadam vsetko okolo motora, uz len vraj motor rozobrat a pozriet ci tam nieje daco zle. To som im uz nedovolil, auto pojde z domu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných