Test Autobazarov: 1/2 aut ma stocene KM, serviskam neverte

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Test Autobazarov: 1/2 aut ma stocene KM, serviskam neverte

Príspevok od používateľa Issox »

http://auto.idnes.cz/test-autobazaru-a- ... jetiny_fdv

A mame tu dalsi clanok ohladom autobazarov...

Kedze zastavam nazor, ze takejto osvety nikdy nie je dost, tak dufam, ze to aspon jednemu novemu citatelovi otvori clanok oci...
Naposledy upravil/-a Issox v 11.07.2012 12:49, upravené celkom 2 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

dakujem za upozornenie...neviem ako sa to stalo, ale uz je to opravene...
pinarello
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 06.12.2011 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinarello »

Bežná prax aj u nás nič nové pod slnkom
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

ja viem,ze je to bezna prax..a o to ide...aby si to precital aj niekto kto stale kuka na to cislo na tachometri...mzono sa zda,ze to sem hadzem znova a znova...myslim,ze ludia co sem chodia dlho uz vedia o com to je...ale stale je kopec a kopec ludi co kupuju auta len podla ciselka...ked moja ex napr kupovala auto , tak som plakal nad tym ako rozmyslala pri nakupovani dost drahej veci ako je auto...
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

...velka skoda ze za tie roky, este nikto to stacanie km neosetril zakonom alebo inym sposobom nevyriesil, sami sme kupovali nedavno auto v bazare a keby sme ho nedali preverit do mercedesu, tak ho aj vezmeme, nastastie sa tak nestalo...
sam by som nemal problem kupit 7 rocne auto z 200 tis. km, ale vacsina kupujucich ma iny nazor...
pinarello
Príspevky: 240
Dátum registrácie: 06.12.2011 20:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pinarello »

Tak ako píšeš škoda že nie je na to zákon ale na druhej strane ako by sa ten zákon na slovensku dodržiaval? Sám vlastním auto ktoré má najazdené vyše 200 000km a ani by ma ho nenapadlo predať... spokojnosť aj keď už na budíkoch dávno nesvieti to magické čísielko napr. 90 000km.
stivan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 17.03.2012 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stivan »

Číselka na tom ukazovateli sú v podstate zbytočné darmo má auto na tachometri 120 000 km keď pri zošlapnutí plynu by sa prejavili len dymové efekty, viem o bore čo kúpil známi mala 220 000 km na tachometri keď ju kúpil, 280 000 mala keď ju predával a pri predaji sa mu podarilo zistiť že keď ju kupoval on mala 380 000 čiže keď ju on predával mala minimálne 440 000 a išla stále ak gula takže pri kúpe auta na najazdené km už ani nepozerá
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

ale tu naozaj nejde o km...mam kamosa co ma passata 1,8T benzin z 98ho..pomenil uz na tom aute kopec veci...jedine co povedal,ze nebude menit preventivne je turbo..ze ked proste turbo raz odide tak to auto pojde asi prec...ale keby mi ho chcel predat tak ho beriem...lebo on ho ma od cloveka co ho mal od nova a pozna ho...ja poznam jeho a viem ako sa stara...takze nemam porblem to auto kupit aj s 220tis...a o to ide...dalsi kamos predal svoju boru tiez skoro s 280tisic km...ale ten co ho kupil ho poznal a vedel,ze to auto je v dobrom stave...bohuzial auto s vysokym najazdom treba kupit bud s nejakych expertom co sa fakt vyzna, alebo cez znamych...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Zaujímavé, myslel som si, že z bazárov je ich 90% stočených a ono ich je len 42%... NA ZÁKLADE 19 KUSOV ÁUT zistili tie percentá.
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

tak o tie cisla az tak nejde...ide o to aby sa ludia nedali odrbavat tym,ze auto je umyte a povysavane...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Problemom je, ze niekto s tym zacal a ostatni ho musia opakovat, aby aj oni predali. Vatsina ludi pri kupe pozera na kilometre, tu nejde o rozdiel 20-50 000 km, stacaju aj podstatne vacsie mnozstva, porcie, proste na ten nejaky priemer podla vyzoru, zachovalosti. O pocet najazdenych kilometrov sa opieraju aj poistovne napr. pri skodovej udalosti, proste neni jedno kolko to auto ma na tachometri.
Kupa jazdenky je takmer vzdy o stasti. Neexistuje system, ktory tomu plne zabrani, teoreticky v tom moze byt "namoceny" aj samotny diler-predajca novych aut.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

citronsk napísal:...velka skoda ze za tie roky, este nikto to stacanie km neosetril zakonom
Pokiaľ viem TČ podvodu je v tr. zíkone odjakživa! Myslíš, že tr. čin manipulácie s počítadlom prejdenej vzdialenosti sa bude dokazovať ľahšie?
To aby tam bolo vymenované všetko, tak ako aj s tými kanálovými poklopmi... :angry:
Issox
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 26.11.2009 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Issox »

no sak to...ono naco je taky zakon, ked sa poriadne nevymaha....ale ked si clovek zoberie o ake miliony eur su ludia okradnuti...
raauto
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 02.12.2008 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raauto »

AAA AUTO GARANTUJE NAJ.km Slávik vám za to ručí

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných