TESLA radikálne znížila ceny

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michalsnv
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa michalsnv »

Chcem upozorniť potencionálnych kupujúcich Tesiel Model 3 a Y. Ak to ešte nedošlo na Bananistanskú republiku - Slovensko, Tesla znížila ceny u niektorých modelov radikálne.

https://www.webnoviny.sk/vpriemysle/tes ... es-odbytu/

Treba si pozrieť nové cenníky!
Niektoré modely Y sú už lacnejšie ako nová Škoda Kodiaq.
Nenaletieť prdajcom jazdených, alebo tých čo špekulatívne nakúpili na sklad. V DE aj USA seriózne väčšina predajcov jazdených znížila cez víkend cenny. Ale keďže tu sme v Bananistane tu ešte čakajú predajcovia asi na budúce vianoce.

Na druhej strane mi je úprimne ľúto, tých čo chcú predať svoje jazdené Tesly. Mňa by tiež porazilo.
Ale bohužiaľ Musk je nevyspitateľný trubiroh a sám si dodrbe Image vlasnej značky.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Prosíííím ťa, kto by to chcel... Ak sa ti teraz zdá pád cien radikálny, tak počkaj, kde budú ceny jazdených električiek za pár rokov. Nikto to nebude chcieť ani zadarmo, lebo nová baterka do toho bude stáť 30 000.- A za to si už kúpiš auto a nie nejakú 8 či 10 ročnú električku... A tie baterky raz bude treba meniť.

Príšerne predražený, 12 rokov starý model, ktorý už ako nový mal atraktivitu predposledného Mondea. Interiér prázdny ako má autíčko v lunaparku, nulová servisná sieť, katastrofálna kvalita a katastrofálne ceny dielov. Okrem toho, že do toho môže zatekať, môže sa to aj samé rozbehnúť, samé otvoriť dvere, alebo len tak bez dôvodu chytiť neuhasiteľným plameňom.

Fakt, že to vôbec niekto niekedy kupoval, vojde do dejín psychológie predaja ako ukážkový príklad, kedy ľudia oblbnutí médiami a "úspešným podnikateľom", v pobláznení prestali používať mozog.

PS: Len obyčajná výmena pidibaterečky do BMW i3 stojí 1000.- eur (+batéria 15 000.-!!). Koľko bude stáť batéria a jej výmena pri Tesle?
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa pogo-roll »

zase take keci ze lacnejsia ako kodiaq no neviem ci som pozeral spravne a oprav ma ak sa mylim ale na stranke je cena modelu Y cca 50tisic , kodiaq zacina na 30tisic to je rozdiel 20tisic !!!
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa Qcko »

Takéto informácie sú senzáciou na fórach o elektrospotrebičoch, tu sa jedná o autá väčšinou... :3906:
michalsnv
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa michalsnv »

pogo-roll napísal: 16.01.2023 23:10 zase take keci ze lacnejsia ako kodiaq no neviem ci som pozeral spravne a oprav ma ak sa mylim ale na stranke je cena modelu Y cca 50tisic , kodiaq zacina na 30tisic to je rozdiel 20tisic !!!
Tak si naklikaj v konfigurátore Škody výbavu akú má tá Tesla v základe a potom mudruj!!!
Základný Kodiaq z cenníka ti ani nedodajú. Základ Active má 150 koní a šaltpáku. Ty truba. Tesla má v základe 150 koní a šaltpáku?! A má oceľové disky a manuálnu klímu? Keď nie čo idem napísať tak si to najprv preštudujem. lol
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ty si hovoril ze tesla je lacnejsia ako kodiaq a to pravda nie je , potom napis "kodiaq s porovantelnou vybavou a vykonom je drahsi ako tesla" ... lebo inac je to ciste zavadzanie...ked sa nevies vyjadrit zrozumitelne tak nepis nic a nezavadzaj ludi ... a neviem co hned nadavas ?
presne koli takym fanatikom ked pocujem slovo Tesla ta sa mi robi nevolno .... a to som bol kedysi velky fanusik toho projektu ...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Michalsnv:
Nie je nič lepšie, ako kúpa auta so základnou výbavou.
Manuál je vždy lepší ako automat, klíma, ok, 2-4 zonova je vždy fajnovejsia , ale v princípe vychladi rovnako ako manuálna, za cenu občasného hrania sa s nastavením...

Ale, pokiaľ je rozumná farba karosérie, úplne stačí.
Min rok v tých horúčavach, som minimálne používal klímu, lebo strieborná metalíza.

Pri čiernej som už musel zapínať pri 20 stupňoch vonkajších.

Plechové disky sú tiež lepšie, než "hliníkové", su ľahšie, viac znesú nárazov..

No a to hlavné, pri predaji holatko stratí oveľa menej na cene...
Tých 15-20.000€ navyše vo výbave, nikdy, nikto nezaplatí pri ďalšom predaji... lol
michalsnv
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa michalsnv »

pogo-roll napísal: 17.01.2023 09:47 ty si hovoril ze tesla je lacnejsia ako kodiaq a to pravda nie je , potom napis "kodiaq s porovantelnou vybavou a vykonom je drahsi ako tesla" ... lebo inac je to ciste zavadzanie...ked sa nevies vyjadrit zrozumitelne tak nepis nic a nezavadzaj ludi ... a neviem co hned nadavas ?
presne koli takym fanatikom ked pocujem slovo Tesla ta sa mi robi nevolno .... a to som bol kedysi velky fanusik toho projektu ...
Nie som fanatik. Nemám Teslu ani nechcem Teslu. Mal som elektro jeden rok a vrátil som sa k spaľováku. Tiež neznášam Teslu pre jej fanatických zaslepených podporovateľov. Predpokladal som, že to normálne bežným autofanúšikom dojde, že neporovnávam najlacnejší Kodiaq s Teslou. Nikto nikoho nezavádzal.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa pogo-roll »

no vidis nedoslo a preto som sa isiel pozriet na tie ceny .... a ostal som sklamany ze ziadny zazrak sa nekona...
michalsnv
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 16.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa michalsnv »

pogo-roll napísal: 17.01.2023 12:13 no vidis nedoslo a preto som sa isiel pozriet na tie ceny .... a ostal som sklamany ze ziadny zazrak sa nekona...
Tak sa dohodneme aspoň na tom, že Tesla je Čínsky tablet s Americkým softwarom a kolo neho haraburda poskladaná z čínskych dielov. :40bd: :40bd:
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa leonNL »

…kubanskymi mexickymi a portorikanskymi utecencami za 5$ na hodinu :d :D
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...u mna su vsetky elekr.šerble len šmejdy...,ani zadara...
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa vsevetko »

vykopanafosilia napísal: 16.01.2023 21:53 Fakt, že to vôbec niekto niekedy kupoval, vojde do dejín psychológie predaja ako ukážkový príklad, kedy ľudia oblbnutí médiami a "úspešným podnikateľom", v pobláznení prestali používať mozog.
Virtuálna ekonomika, virtuálne bohatstvo, virtuálny blahobyt. Bublina spľasne, ľudia prídu o...(čísielka).

Obrázok
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa fzubaty »

A tebe zostane huba plna kecov…
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: TESLA radikálne znížila ceny

Príspevok od používateľa pogo-roll »

fzubaty napísal: 17.01.2023 20:51 A tebe zostane huba plna kecov…
:hero: :hero: :hero:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných