Tesla Model S

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

No a čo, keby aj, kľudne mohli všetky tie celebrity jazdiť na ďaľšich 150-tich luxusných značkách, ktoré by sa o ne pobili..
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

Tesla sa po prvom stvrtroku 2013 dostala konecne do zisku. Zda sa, ze model S ma celkom slusne jazdne vlastnosti a da sa s nim aj pobavit :-)
histspeed
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 08.11.2012 19:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa histspeed »

Zlomový okamih? Elektrická Tesla sa predáva lepšie ako VW Golf...

http://www.autorevue.cz/zlomovy-okamzik ... ez-vw-golf
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lukas.bubo napísal:Tesla sa po prvom stvrtroku 2013 dostala konecne do zisku.
Obrázok
landmark
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 12.09.2013 10:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landmark »

Rodinný elektromobil Tesla S dáva záruku na batérie osem rokov

http://auto.sme.sk/c/6935709/rodinny-el ... z2f2oiaKWe
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

http://automix.atlas.sk/novinky/822155/ ... zpecnostou
Doposiaľ 3 kusy amerických elektromobilov Tesla S skončili po zrážke s predmetom alebo nehode v plameňoch, všetky v priebehu posledných 2 mesiacov. Podľa automobilky sú ale bezpečnejšie, ako bežné autá so spaľovacím motorom.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

František Kubiš - český majiteľ Tesly S a jeho skúsenosti s ňou:
auto.idnes.cz napísal:Celkem ho velká komfortní limuzína do zásuvky stála dva a půl milionu korun. Kubiš má však dražší provedení se silnějším motorem a větší kapacitou akumulátorů (85 kWh). Navíc je to kousek z limitované edice, která byla dražší. Základní cena je teď 57 tisíc eur bez daně, tedy asi 1,9 milionu korun s daní.
Čech, co skoncoval s auty, ujede na elektřinu 350 km. Má fešnou teslu
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

Čo hovoríte na to teraz s odstupom času? Auto z vonku vyzerá veľmi dobre podľa mňa, pc vo vnútry.... Pracujú na tom a stále to zlepšujú, vidím v tom veľký potenciál a už sa teším na testovaciu jazdu s týmto elektromobilom.

Tu je 1. časť a dosť to vychválil majiteľ...

https://www.youtube.com/watch?v=nvHjZ5s ... wkTtl9MIIA
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Obávam sa toho dňa, keby bude bežné, že nastúpim do auta - udám adresu a auto ma tam donesie bez toho, aby som prstom pohol. Je jasné, že toto je auto pre mladých, čo majú radi nové technológie. Ja by som bol zvedavý, ako bude ten displej reagovať pri ťukaní mokrými prstami, prípadne či bude fungovať po celonočnom státí v mínus 25.
pal-
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 02.12.2011 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pal- »

mal som možnost si sadnut do takehoto auta na autosalone v ženeve,ten "tablet" v pal. doske bol pre mna na jednej strane zaujímavý-da sa cez neho ovladat skoro všetko,grafika je úžasná ale v aute by som ho nechcel mat+sa tam dost prehrieval čiže celá obrazovka bola dost teplá :d :D
predné sedadlá boli dost nepohodlné,a zadné su o celý level horšie a to aj vdaka hrozným opierkám na hlavu
kvalita spracovania interiéru-no audi to nie je,horná čast pal.dosky sa pohybovala v rozmedzí cca 4-5cm
kolko vydržia také frajerské veci ako vysuvacie klucky na dverách,hlavne v zime ked budu primrznute neviem
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

elektromobily sa dnes nedokazu stale presadit. Uz je tomu par rokov, co snad vsetky znacky priniesli elektricke modely, ale na cestach ich nenajdeme. Proste sa ekonomicky neoplatia.
Okolo modelu S je velke halo, ale to je hlavne marketing. Toto nie je model pre beznych ludi, v tej cene si mozme kupit sedmickove bmw, takze take ludove auto to je.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Vo vyspelych krajinach, ako napr. Norsko alebo aj doma v USA, je Tesla celkom hitom. U nas sa to uz tiez rozbieha, nedavno som jednu cervenu videl v PN. :441f:
Kazdopadne, ja tym novym technologiam fandim. :3035:
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Tu je druha cast videa, no nist, ja uz zacinam na toho paradneho amerikanca sporit :441f:


https://www.youtube.com/watch?v=YXwqp9GsGa8
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

od prvých príspevkov z roku 2011 uplynul už nejaký čas a Tesla je na trhu, v niektorých krajinách (napr. Nórsku) sa predáva ako teplé rožky a potvrdili sa aj veci v prvých príspevkoch spochybňované

- reálny dojazd cez 400 km
- že akcie spoločnosti do piatich rokov stúpnu o 100 % (za rok aj niečo z 50 na 250 USD viď graf:
http://finance.yahoo.com/echarts?s=TSLA ... A;range=2y

Mám už vyplatenú testovaciu jazdu modelu S tak sa na to auto rozhodne teším

a čo sa týka rozvoja elektromobilov - o ich rozvoj sa rozhodne nebojím... Veď len v prípade Tesly sú fundamenty mimoriadne silné
- reálny dojazd cez 400 km, v súčasnosti už ako tak fungujúca (a stále rastúca) sieť dobíjacích staníc, klesajúce ceny áut (v roku 2016 tu máme Tesla model III za nejakých 30 000 USD) a rovnako v tom období má prísť na trh aj superlacný elektromobil od Nissan + Mitsubishi za 10 000.
- genialita Elona Muska
- neustále sa zlepšujúce batérie
- tlak Číny na zavedenie "ekologických áut" (keďže si už chlapci kvôli smogu nevidia na nos, (rovnako aj v prípade USA)
- atď atď....

Tesla model S je podľa mňa revolučné auto. S jeho príchodom prídu na trh ďalšie elektrické autá, preto si dovolím tvrdiť, že doba elektrická je už tu. Navyše o rok plánuje Toyota uviesť na trh autá na vodík taže som rád, že budem mať ako spotrebiteľ mať možnosť voľby a myslím, že konkurencia medzi oboma "palivami" bude len prospešná.

Spaľovací motor je v 21. storočí výsmech a ak už má motor niečo spaľovať, tak vodík - ale rozhodne NIE uhľovodíky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dokoncim myslienku...
spalovanie uhlovodikov produkuje brutalne sklenikovy, nenavideny plyn CO2, pricom spalovanie vodiku produkuje len prirodzenu uplne neskodnu, nikym nesledovanu, ale 10000x sklenikovejsiu vodnu paru :::

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sklen%C3%ADkov%C3%A9_plyny :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných