Teplota motora 1,9D DW8B

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
janci1977
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.09.2014 18:29
Zdieľať na Facebook

Teplota motora 1,9D DW8B

Príspevok od používateľa janci1977 »

Čaute,

potreboval by som poradiť ohľadne teploty motora 1,9D 51kW, DW8B...

Ide o to, že ako som to auto kúpil, tak som mal v lete aj v zime stále rovnakú teplotu 75C. Podotýkam, že otváracia teplota termostatu je 83C. Fungovalo to tak, že ako sa motor ohrieval, tak teplota stúpala až do cca. 83C, potom sa otvoril termostal, teplota klesla na cca 71 a potom vyšla na 75C a bola tam ako prikovaná. Samozrejme pri normálnej jazde... v kolóne vystúpala na cca 93C, zopla sahara a pekne schladila na cca 80C...

Lenže:

Minulú zimu mi začala teplota kolísať medzi 71-72C, tak som termostat vymenil. Od vtedy mi termostat už nefunguje tak, ako som písal vyššie, ale teplota výstupa k 75C, asi sa otvorí termostat, schladí sa na cca 70C a vystúpa k 72C...

V kolóne teplota stúpa tiež, ale ako náhle idem cca 30km/h a viac už iba 71-72C...

Auto: Peugeot 206, r.v. 2000
Poradil by mi prosím Vás niekto, akú máte prevádzkovú teplotu u tohto motora? Predpokladám, že teplomer ukazuje dobre, lebo pri tom starom termostate to pekne sedelo, že 83C a schladil na 75C alebo zopnutie sahár pri 93C...
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

termostaty z druhovýroby radi robia problémy hlavne pri koncerne ale mohol by to byť tvoj problém rozhodne skús čo ti píše lakino
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potrebuješ vedieť reálnu teplotu.Teplomer palubovky je všetko iba nie presné meranie.Rozptyl (ohmický) čidiel je brutálny a tak ani dve čidlá nedávajú rovnaký výsledok.
janci1977
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.09.2014 18:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janci1977 »

- pán mhlavatý, čiže ak som to správne pochopil, tak ani diagnostika by mi moc nepomohla, keďže môže byť chyba napr. v tom čidle? Fúha, takže podomácky na to asi neprídem.

- termostat je wahler, myslíte si, že keby som kúpil priamo v peugeote origoš, tak by to bolo lepšie?
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 27 neregistrovaných