Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa oco13 »

Akékolvek označenie výrobku za "premiový" je len kaukulácia s egom spotrebitela. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa paluk3 »

Rozumiem, no opakujem. Nejde mi o vykon motora, ale o biozložky, preto prémiový E5 a nie klasicky E10. A otázka vlákna nebola k tomu, ci ma zmysel tankovať prémiový, ale k "zmiesaniu" benzinov z rôznych cerpaciek.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa christiane »

paluk3 napísal: 01.01.2022 23:33 ale k "zmiesaniu" benzinov z rôznych cerpaciek.
Neries to,robis si zbytocne starosti.Tam kde si jednoducho natankuj :4012:
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa vpeto »

Ja ako vetetanista tiez laborujem s tymito 100 oktanovymi benzinmi kvoli biozlozke a zistujem ze ani z daleka vsetko nie su E5. Pocas sezony ked sa jazdi to je pohoda lebo sa to vyjazdi....len teraz ked auta stoja pod plachtami tak spekulujem ci to nevypustit nech je pokoj....lebo machri co nadstavovali a servisovali karburatory konstrukcne stare cez 70 rokov vymreli ( resp na Kube este budu len nemam cestu okolo :) ......o nahradnych dieloch ani nehovorim
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

paluk3 napísal: 01.01.2022 23:33 Rozumiem, no opakujem. Nejde mi o vykon motora, ale o biozložky, preto prémiový E5 a nie klasicky E10. A otázka vlákna nebola k tomu, ci ma zmysel tankovať prémiový, ale k "zmiesaniu" benzinov z rôznych cerpaciek.
A kolko mesiacov máš v nádrži ten benzín že riešiš BIO zložky? Tankuješ každé 3-4 mesiace než vyvozíš jednu nádrž?
Prestan riešiť "počul som" ale začni používať vlastný rozum...
Keby to podla podla tvojho uvažovania tak 80% ludí musí tankovať 100 oktánový benzín a ako vidíš tankuje ho minimum ludí a nikto nemá problém
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa smarik »

Moj sused tiez tankoval do noveho pezotu co prislo. Klepalo mi to jak traktor. V servise mu povedali, nech tankuje len shell. A uz neklepe.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa a566 »

pacho17 napísal: 31.12.2021 21:30 evo 100 má výhodu, že je E5, čiže menej biosračiek. Shel má prémiový benzín E10, OMW neviem ako je to.
menej vykalov, tym to aj cele konci.
minule som vzal želvípower, cena 3x plynu, no ale velmi premiova jazda to nebola :4090:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

smarik napísal: 02.01.2022 09:56 Moj sused tiez tankoval do noveho pezotu co prislo. Klepalo mi to jak traktor. V servise mu povedali, nech tankuje len shell. A uz neklepe.
Neverím že to bolo palivom...
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa sevic6563 »

uwa0907069996 napísal: 01.01.2022 16:54 karburatorove Clio I s tym, ze auto po studenom starte sa sprava nepouzitelne. Natankoval som Vpower racing a auto uz fungovalo - tolko moja pozitivna skusenost
Tu si potvrdil že prémiové paliva fungujú.
Okrem toho keď ma dáke performance auto tak doňho možno nemôže dávať e10 čiže všetky 95ky+vif by tým pádom v sr vypadli.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Akurát že staré Clio prvej generácie asi nikto nemá preto že na nom denne jazdí, takže že to nechce naštartovať je úplne logické a navyše tých s karburátorom bolo naozaj minimum, väčšina mala jednobodové vstrekovanie
EDIT: a ešte som zabudol dodať že motor s karburátorom by mal mať práve problém s tým 100 oktánovým benzínom, pretože všetky tie staré autá majú zapolovanie na ktorom je predstih pevne mastavený a kto pri zmene oktánového čísla robí problém
Naposledy upravil/-a ivko1 v 02.01.2022 14:18, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa oco13 »

K tým karburátorom - asi každý nepanelákový má doma minimalne kosačku, kroviňák, motorovku. Ja mám ešte štiepkovač, frézu na pne, rotavátor, plotostrih a vyvetvovačku. Niečo aj po 3ks. Takže tých karburátorov je cca 15ks.
Výrobca motorov Brigs predáva aditívum priamo zamerané na elimináciu biozložiek v karburátoroch. Používam už tretiu sezonu a je to nebe a dudy. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa jaster-83 »

paluk3 napísal: 01.01.2022 23:33 Rozumiem, no opakujem. Nejde mi o vykon motora, ale o biozložky, preto prémiový E5 a nie klasicky E10. A otázka vlákna nebola k tomu, ci ma zmysel tankovať prémiový, ale k "zmiesaniu" benzinov z rôznych cerpaciek.
Do akeho zazraku to tankujes ked sa tak on bojis?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa paluk3 »

Ach bože jaster, len som sa pytal, ci nebudu mat trosku ine zloženie a preto je lepšie mať, čo najmenej benzínu pri natankovani od inej spoločnosti... dostal som odpoveď nie a tym to je pre mňa vybavené, načo tu filozofovat nad otázkou. Radšej som sa opýtal ako potom plakat nad rozliatym mliekom. Ďakujem za odpovede, je to vybavené.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa pacho17 »

ivko1 napísal: 02.01.2022 13:11 Akurát že staré Clio prvej generácie asi nikto nemá preto že na nom denne jazdí, takže že to nechce naštartovať je úplne logické a navyše tých s karburátorom bolo naozaj minimum, väčšina mala jednobodové vstrekovanie
EDIT: a ešte som zabudol dodať že motor s karburátorom by mal mať práve problém s tým 100 oktánovým benzínom, pretože všetky tie staré autá majú zapolovanie na ktorom je predstih pevne mastavený a kto pri zmene oktánového čísla robí problém
mám 52 ročné auto s karburátorom, a preto doň takujem E5, a vôbec nie je problém s vyšším oktánovým číslo. Pri karburátorovom motore, je skôr problém, keď je nižšie OČ ako sa vyžaduje, a tam sa so zmenou predstihu moc nepomôže.
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa drozdm »

Tankujem výlučne prémiové ..a nakoľko mám po blízku len Slovnaft tak je to stále evo 100 ..a to do všetkých áut , strojov , kosačiek. Mne sa osvedcila stovka ..spotreba mi klesla o nejaké deci dve a hlavne choď je čistejší ..viem to porovnať nakolko som predtým daval 95

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní