Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

m.f.
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 01.04.2010 10:27
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa m.f. »

Nerob to,podla mna hrozi uplna destrukcia motora!!!
Ked raz Slovnaft---navzdy Slovnaft a nikdy inak!!!
A najlepsi EVO-benzin natankujes pri mesacnom splne!!!
Prajem vsetko dobre do Noveho roka vsetkym zucastnenym!
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa jergusko »

Keďže som chvíľu vozil palivá, dovolím si pár faktov:
- väčšina čerpačiek na západe SR sa zaváža zo Slovnaftu
- prémiové palivá sú niekedy len aditivované bežné palivá, niekedy sa ale naozaj jedná o iné palivo, ktoré sa aj zaváža z iných plničiek
- OMV a Shell majú svoje plničky v Rakúsku, konkrétne v Lobau pri Viedni, ale odtiaľ si na Slovensko vozia len prémiové palivá. Ti bežné si tu tiež zavážajú zo Slovnaftu
- všetky čerpačky v republike sa zavážajú z rovnakých plničiek - vždy z tej, ktorá je najbližšie
- plničky sú v BA (Slovnaft), Kľačany,, Nové Zámky, Kapušany. Možno som nejakú zabudol, som predsa len už starší pionier :d :D
- palivá sa "nepančujú" vodou, to je povesť, ktorú šíria tí, ktorí o tom nemajú páru
- kvalita palív kolíše. To je ale dané tým, ktorá loď aké palivo privezie a nie značkou čerpačky
- ak by si chcel vedieť, odkiaľ sa zavážalo a aké je to presne palivo, obsluha dostane pri každom stáčaní od každého prineseného paliva certifikát. Iste nebudú mať problém ti ho ukázať, myslím, že je to dokonca ich povinnosť, ale to už si nie som istý
- kto si myslí, že na Slovnafte je lepšie palivo ako inde, alebo naopak, lebo "motor mu ide tak nejak hladšie", má vidiny

Toč moje osobné skúsenosti, čiže nie z netu, od suseda a podobne.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa a566 »

:2f93:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa oco13 »

a ja ako pilný študent chemie doplním Jerguška - pri krakovaní lahkej a ťažkej ropy sa mení len technologický postup (teploty a tlaky), ale nie výsledný produkt.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Práve teraz ste mnohým pokazili sviatky...
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Iba raz v zivote som chcel autu "dopriat kvalitne palivo" a natankoval som vtedy este tzv. Schumacherov benzin Shell V Power, bolo to okolo roku 2004. Do par km po natankovani motor zacal ist na 3 valce (a nebol to trojvalec :)), nasledne odtah do dielne a ucet za niekolko sto eur, uz si nepamatam co vsetko sa menilo. Odvtedy tankujem vzdy najlacnejsi benzin ale na znackovych benzinkach a nikdy som odvtedy nemal problem.
Osobne si myslim ze to bolo koli tomu ze ja som bol vzdy F1 fanusik Miku Hakkinena a Schumiho som neznasal, a moje auto bolo toho isteho presvedcenia :D
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa Renova »

.....práve teraz som mnohým pokazil sviatky.
https://autobild.pluska.sk/poradca/test ... lo-problem :40bd:
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa christiane »

jergusko napísal: 31.12.2021 15:41
- OMV a Shell majú svoje plničky v Rakúsku, konkrétne v Lobau pri Viedni, ale odtiaľ si na Slovensko vozia len prémiové palivá.
Do Lobau sa vozia paliva lodami zo Slovnaftu,zo Slovnaftu sa vozia paliva aj do Rumunska Giurgiu,z Giurgiu sa vozia paliva do Lobau aj do Slovnaftu.Jeden čln sa vytankuje,druhy čln sa natankuje a vezie naspet.A tak dokola križom,krážom ,dufam že sa chapeme prečo.A nie koli kvalite. :4012:
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa pacho17 »

evo 100 má výhodu, že je E5, čiže menej biosračiek. Shel má prémiový benzín E10, OMW neviem ako je to.
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

... a cenu najdebilnejsia otazka roku 2021 na modrom fore vyhrava ...
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa pepo64 »

christiane napísal: 31.12.2021 19:39
jergusko napísal: 31.12.2021 15:41
- OMV a Shell majú svoje plničky v Rakúsku, konkrétne v Lobau pri Viedni, ale odtiaľ si na Slovensko vozia len prémiové palivá.
Do Lobau sa vozia paliva lodami zo Slovnaftu,zo Slovnaftu sa vozia paliva aj do Rumunska Giurgiu,z Giurgiu sa vozia paliva do Lobau aj do Slovnaftu.Jeden čln sa vytankuje,druhy čln sa natankuje a vezie naspet.A tak dokola križom,krážom ,dufam že sa chapeme prečo.A nie koli kvalite. :4012:
Na Sk sa vychová prasa, kúpi ho firma v Anglicku-Francúzku(na rozrábkach samozrejme muklujú otroci z Východnej Európy), rozreže ho, vykuchá vnútornosti, mäso predá do Holandska a slaninu do Španielska, tam sa to zamrazí, kúpia to Nemci, narobia z toho echt šunku, a potom to predávajú v Lídli či Kauflande v SR, ČR, PL,MR atď. Takto to funguje.A nemyslite si že ak všetci serú na zdravie ľudí v prípade potravín, tak určite niekoho zaujíma 101% kvalita paliva pre posraté plechovice čo jazdia po SK cestách.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa sevic6563 »

a566 napísal: 30.12.2021 20:24
achada napísal: 30.12.2021 19:49 A kde si to pocul, na Modrom konikovi?
hehe pobavilo
mam v zivej pamati test ked cz premium dopadlo v merani ako obyc nemecky...
ale svine si nezabudli vypytat premiovu cenu za zbrndu
idealne obycajny a navifovat si sam
Na to by som sampozrelvako si do normálnej 95ky navifujes 5 oktanov aby si mal 100oktan ako chce zadávateľ
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

[/quote]

Na to by som sampozrelvako si do normálnej 95ky navifujes 5 oktanov aby si mal 100oktan ako chce zadávateľ
[/quote]

Velmi jednoducho
Obycajna 95 ma realne bezne 96, pridam VIF a mam 98.
Zato ked kupim 100 oktan ten ma v skutocnosti bezne 98 cize som na tom ROVNAKO
Osobne si myslim ze medzi kvalitnou 95 s VIF a beznym "premiovym" palivom je tak maly rozdiel ze nestoji za priplatok.
Ak nemam poruke vif tak tankujem radsej premiu
Pred asi 15 rokmi mi zakaznik nechal na dvore karburatorove Clio I s tym, ze auto po studenom starte sa sprava nepouzitelne. Natankoval som Vpower racing a auto uz fungovalo - tolko moja pozitivna skusenost.
95+vif mi robi rovnaku spotrebu ako 100
100+vif davam do aut ktore su odlozene na cele mesiace koli o nieco mensiemu obsahu biozlozky
paluk3
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 26.04.2021 20:40
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa paluk3 »

Ďakujem niektorým normálnym (hlavne jergusko) za odpoved, ostatným len k tej EVO 100ke. Tankujem ju kvôli tomu , že je E5. A dik za popularitu, za vaše odusevnene komentovanie sa ukazal príspevok ako najsledovanejši teraz (asi nebol podľa toho tak od veci :42f7: )
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Tankovanie prémiového benzínu od inej spoločnosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Som si ešte včera pozeral tvoje príspevky že čo máš za vehykel ked máš nutkanie tankovat 100 oktánový benzín...

Nakolko si to zmazal v niektorej téme, ale niekto sa tam vyjadril že sa jednalo o VW Polo , tak do takého auta je úplne jedno čo tam dáš, tankovaním premiového paliva len vyhadzuješ groše do luftu a prínos NULA (predpokladám že tak robíš pre vnútorný pocit že to ide "lepšie", ale nejde), lebo to auto aj tak nemá žiaden výkon navyše

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných