Tachometer - nejde resp. ukazuje zle rýchlosť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Tachometer - nejde resp. ukazuje zle rýchlosť

Príspevok od používateľa audia4 »

Renault megane scenic r.v. 2001. - tachometer neukazuje správnu rýchlosť, resp. sa ani nepohne z nuly, alebo ručička poskakuje.
Keďže som sa niekde dočítal, že je možné spraviť diagnostiku prístrojovky, tak som ju spravil stlačením prepínača Palubného počítača a ručička prejde pekne od nuly po 240 bez zaváhania. (takže motorček by mal byť v poriadku)
Dočítal som sa, že niektoré modely majú snímač na prevodovke a niektoré si berú rýchlosť z ABS.
Vie mi niekto povedať, poslať fotku, kde je snímač na tomto modely? Či na prevodovke alebo na ABS a ak na ABS na ktorej strane?!
Ešte som sa nepozeral a nechcem stráviť zbytočný čas s hľadaním :-) .
ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nám onehdá na firemnom Mégane tiež nefungoval lebo okolo snímača na prevodovke tiekol olej takže sa zablendoval...
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

a kde je ten snimač? na pravo, nalavo, zospodu? zhora?, odkial sa k nemu dostanem?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no len niekde na prevodovke.inac kedze sa jedna o renault tak ti to malo kto poradi.tie auta jazdia kym sa nesypu.ak zacnu idu na predaj a nikto na nich nic neopravuje.
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Jezisi

Príspevok od používateľa audia4 »

Ja viem, že renault nemá dobrú povesť, to mi je jedno . Ja len chcem vedieť kde to je. A či to je u tohto modelu pri prevodovke alebo na ABS.
Ondrejko69
Príspevky: 400
Dátum registrácie: 28.04.2007 21:46
Zdieľať na Facebook

Re: Jezisi

Príspevok od používateľa Ondrejko69 »

audia4 napísal:Ja viem, že renault nemá dobrú povesť, to mi je jedno . Ja len chcem vedieť kde to je. A či to je u tohto modelu pri prevodovke alebo na ABS.
Trosku to uvdiem na pravu mieru. ABS neni na jednom kolese, nie je to nejaky mechanizmus ako sa mozno domnievas. ABS je sustava . motor abs, brzd. valec,trubky atd a samozrejme nevynímajuc ABS snímač ktory sa nachádza na kazdom kolese.
Riadiaca jednotka sníma rýchlost kaźdého kolesa a z toho vie určit tvoju rýchlost. Cize ak hladas nejaky "snimac" ktory sa nachadza na ABS a určuje tvoju rychlost tak ho nenajdes, zbytocne sa pytas ci je na lavo alebo na pravo . On je v podstate na kazdom kolese :)
To co si skusal diagnostiku tak to si vyskusal iba servomotorcek v budikoch. Ty mas problem ze od RJ ti nejde signal a to moze byt prelomeny, zaoxidovany atd. kábel.
Takze myslim ze jednoznacnu odpoved preco ti to nejde ti tu neda nik iba nejaky skuseny autoelektrikár ktory sa na to pozre alebo navstív renault servis.
guardian21
Príspevky: 189
Dátum registrácie: 05.07.2010 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guardian21 »

seven549 napísal:no len niekde na prevodovke.inac kedze sa jedna o renault tak ti to malo kto poradi.tie auta jazdia kym sa nesypu.ak zacnu idu na predaj a nikto na nich nic neopravuje.
Vacsiu hlupost som este nepocul ale budis.. len doplnim ze znamy kupil cisto novu octaviu v roku 2009 a po 10 kilomeroch mu ukazoval tachometer rýchlost 240 km/h ci isiel 50 alebo 100..
takze teraz porozmyslaj.. 10 rocne auto vs par dnove(týzdnove) auto..
:-\
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Re: Jezisi

Príspevok od používateľa audia4 »

Ondrejko69 napísal:
audia4 napísal:Ja viem, že renault nemá dobrú povesť, to mi je jedno . Ja len chcem vedieť kde to je. A či to je u tohto modelu pri prevodovke alebo na ABS.
Trosku to uvdiem na pravu mieru. ABS neni na jednom kolese, nie je to nejaky mechanizmus ako sa mozno domnievas. ABS je sustava . motor abs, brzd. valec,trubky atd a samozrejme nevynímajuc ABS snímač ktory sa nachádza na kazdom kolese.
Riadiaca jednotka sníma rýchlost kaźdého kolesa a z toho vie určit tvoju rýchlost. Cize ak hladas nejaky "snimac" ktory sa nachadza na ABS a určuje tvoju rychlost tak ho nenajdes, zbytocne sa pytas ci je na lavo alebo na pravo . On je v podstate na kazdom kolese :)
To co si skusal diagnostiku tak to si vyskusal iba servomotorcek v budikoch. Ty mas problem ze od RJ ti nejde signal a to moze byt prelomeny, zaoxidovany atd. kábel.
Takze myslim ze jednoznacnu odpoved preco ti to nejde ti tu neda nik iba nejaky skuseny autoelektrikár ktory sa na to pozre alebo navstív renault servis.
Fakt- ja som myslel, že ABS sa nachádza na volante.
Poučovať môžeš, no mne to nepomôže a hlavne nie o momentálne nepodstatnej veci- ako funguje ABS :-) .
Ak by bol prelomený kábel - tak by tacháč nič neukazoval.
To že som vyskúšal motorček, som eliminoval poruchu krokového motorčeka. To, že raz ukazuje aspoň nejakú hodnotu, je predpoklad, že je buď zaoxidovaný kontakt alebo poje ... snímač.
Preto sa pýtam kde, je? to je celé?! - nič iné
A nechce sa mi ísť do servisu ....
Ak by som to teraz plánoval tak sem nevypisujem .... .
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Mal som podobný problém na Lagúne a chyba bola v prístrojovke-nejaký odpor na plošáku,nikto to nevedel nájsť-takže som zohnal prístrojovku z búračky a šlo to...
...Ale viac sa o tomto probléme dozvieš na fóre renaultclubu...
audia4
Príspevky: 237
Dátum registrácie: 10.01.2009 12:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audia4 »

VOJTO55 napísal:...Mal som podobný problém na Lagúne a chyba bola v prístrojovke-nejaký odpor na plošáku,nikto to nevedel nájsť-takže som zohnal prístrojovku z búračky a šlo to...
...Ale viac sa o tomto probléme dozvieš na fóre renaultclubu...
Tam som to cital a le nikde kde je ten senzor.
Ale dnes mi vyhodilo, že nejde ESP - a tacháč normálne išiel.
Zasa potom zasa ESP v poriadku a tacháč nešiel.
Potom zasa chýba ESP a ani tacháč nešiel resp. ukazoval kraviny.
Môj predpoklad, je zlý snímač rýchlosti na jednom zo snímačov, ale to budem musieť napichnúť na diagnostiku.
ALEBO vie tu niekto KDE JE TEN .... , z ktorého snímača si berie rýchlomer údaje?_?_?_?
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Tak to neviem...keby si bol z okolia Revúcej,tak Ti viem poradiť machra...
alhakla
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 22.05.2008 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alhakla »

Vojto, konecne pocujem, ze aspon na nejaku znacku auta je odbornik v Revucej, lebo doteraz som bol zo svojich skusenosti presvedceny o opaku :zg282:

na margo temy - audia4, hovoris, ze bud ti ide esp alebo tacho - predpokladam ze problem bude bud snimac abs, RJ abs, chytena kabelaz (snimac abs - RJ abs) alebo zaoxidovane kontakty na nejakom spoji
ako prve treba to napojit na diagnostiku a pozret co ti ukazuju snimace abs (okrem toho ti to moze ukazat aj dalsie veci :3035: )
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

stryko ma rovnaky problem...zatial nevyrieseny nakolko snimac pri prevodovke este nevymenil pretoze stoji 70eur a len na objednavku a jeho mechanik mu zpoza motora povytahoval chlieb,kosti,slaninu,suche rožky a pod...takze 80percentna moznost,ze ma prekusane kable a preto to zo dna na den neslo..
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

guardian21 napísal:
seven549 napísal:no len niekde na prevodovke.inac kedze sa jedna o renault tak ti to malo kto poradi.tie auta jazdia kym sa nesypu.ak zacnu idu na predaj a nikto na nich nic neopravuje.
Vacsiu hlupost som este nepocul ale budis.. len doplnim ze znamy kupil cisto novu octaviu v roku 2009 a po 10 kilomeroch mu ukazoval tachometer rýchlost 240 km/h ci isiel 50 alebo 100..
takze teraz porozmyslaj.. 10 rocne auto vs par dnove(týzdnove) auto..
:-\
co tu pistis s octafkami.renault je shit,
matway
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 18.02.2010 17:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matway »

alhakla napísal:Vojto, konecne pocujem, ze aspon na nejaku znacku auta je odbornik v Revucej, lebo doteraz som bol zo svojich skusenosti presvedceny o opaku :zg282:

na margo temy - audia4, hovoris, ze bud ti ide esp alebo tacho - predpokladam ze problem bude bud snimac abs, RJ abs, chytena kabelaz (snimac abs - RJ abs) alebo zaoxidovane kontakty na nejakom spoji
ako prve treba to napojit na diagnostiku a pozret co ti ukazuju snimace abs (okrem toho ti to moze ukazat aj dalsie veci :3035: )
Mám podobný problém, po diagnostike mi hlási chybu tachografu, /podľa počítača som šiel asi 1780km/hod/ a mi sme šli 30-tkou. Mechanik povedal, že bude snímač vadný, ktorý je na prevodovke, s tým je spojenie aj so servom, lebo serve nedostáva správne impulzyz RJ od tachografu a tým pádom mám mäkký chod serva, čo je dosť nebezpečné na dialnici! takže, dnes idem za mechanikom, a uvidí sa čo bude vadne, či snímač, či len polamaný kabel, a potom sa podelím so skúsenosťou,

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných