"Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

"Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Príspevok od používateľa Acon »

nenašiel som to tak...
Nejaká debatka k pivu po nedelnom obede
http://www.autorevue.cz/techto-20-motor ... m-obloukem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Smutné .... platiaci zákazník-pokusný králik optimalizačných procesov a to všetko zrejme len kvôli nenažranosti akcionárov...Lebo zisk je nadovšetko... :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

VW nesklamal, ale BMW si tiez nestoji zle, fotka prasknuteho bloku ma dostala do kolien ;-(, neskutocne aky "papier" tam navrhli...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

vsetkym ide o zisk, to je normalne
nemali by ist ale cez mrtvoly
dalsi fenomen po r. 2008 (kriza a stlacenie cien novych aut) je dobiehanie zisku na ND a servise - rovno mi to povedal prijimaci technik v Ren...te ...
Pocul som to napriamo aj od predajcu Citro.nu
Hold nova doba...
Cakam kedy bude mat dvojhmotu aj atmostericky benzin... Potom si radsej kupujme automaty.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

[quote="autokomplet...
dalsi fenomen po r. 2008 (kriza a stlacenie cien novych aut) je dobiehanie zisku na ND a servise ....[/quote]

To nie je fenomén po 2008. Nám už koncom 90 rokov hovorili, keď sme riešili zbytočný konkurenčný boj a stále nížšie marže, že predáva sa do servisu, nie pre zisk. To sme po revolúcii len boli zhýčkaný keď sa dalo zarábať 10-15%. Vo svete už roky také nepoznali. Keď som sa v D pátal predajcu s akými maržami bežne predáva, povedal že to ide okolo 2-3%.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Presne auta ktorym sa podvedome vyhybam.
Cham
Príspevky: 1165
Dátum registrácie: 30.01.2009 18:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cham »

Ja sa zase vyhybam podobnym clankom :d :D
beargrylls55
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 15.10.2011 23:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa beargrylls55 »

kde nechali 1.6 HDi ? :D :D
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Omyl, dvojhmoty maju benzinaky uz vyse 10 rokov... Kamarat radsej predal passata 1,6 105ps z roku 98 kvoli vadnemu zotrvaku. Kedze ako na koncern, vsetky diely predrazene, tak najlacnejsi zotrvacnik cez 700e pred cca 3oma rokmi... Mame 8 rocneho forda v benzine, tez standart dvojhmota...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No nedávno sa tu písalo o " tieni fiata " a aj keď som to nerátal tak sa mi zdá že v tom tieni je iná automobilka.... samozrejme nevieme kto a ako vytvoril tento zoznam....
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

ha ha ha, našiel som si tam aj môj motor, fiat doblo, 1,3MTJ, kód motora 199A2000. No neviem ako to je, ale JA - plná spokojnosť, auto kúpené ako nové, teraz nagúľaných 398 000km. Vstreky som zatiaľ nemenil(ale už budem), turbo som nemenil, rozvody 2x. Doterajšie závady-1,prepálené sanie (dilinovci ho urobili plastové-výmena 100e). 2, Pri 350 000km som menil olejové čerpadlo za 250e. Myslím že by som do týchto "kazových motorov" išiel bez rozmýšľania opäť a asi aj pôjdem keď pozerám na ponuku malých dieslových dodávok!!!

Milujem týchto "pisálkov". Peace.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

No, tam kde teraz robím majú 3 Doblá jako pojazdné dielne s těmito motormi (kódy som samozrejme nekontroloval) a všetky hodne cez 200 000km. celkom som prekvapený s kultury chodu toho motora a chalani hovoria, že len menia oleje
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zoznam je zaujímavý a končí jediným možným záverom,a to tým,že sa z toho žiadny záver urobiť nedá.Ak je dnešný kupujúci testovacím vodičom,tak mi to prichodí ako plne logické že to inak byť ani nemôže.Tlak trhu na obmenu modelového radu je hnací motor na mlyn výrobcu.Má všetky informácie a dostatok analytikov aby vedel čo a ako ľudom naservírovať.V podstate je ale všetko v absolutnom poriadku.Kto si to môže dovoliť,ten si kúpy drahé a je vcelku šumafuk či takové či makové.Peniažky splnia nemálo úkolov,za čosi pôjde menežment na dovolenku,čosi dostanú k výplate ľudia vo fabrikách,ujde sa dovavateľom,predajcom,zásobovačom,dostanú tí čo už kreslia ďalší model,nakúpia sa nové stroje,materiál atd aby sa to koleso veselo točilo ďalej a čím prv uzrel svetlo sveta nový model ktorý predbehne konkurenciu. Ten čo z toho dostal svoj podiel,si za ne kupuje jedlo,šatstvo atd.Nekonečný bludný kruh ľudí čo zajtra budú chcieť pridať na výplate,lebo aj oni túžia po novom aute.Snáď majú právo aby sa im raz za čas dvihol plat,alebo nie ?! A to niekto musí zaplatiť.
Všetko je tak ako má byť,takto je to v podstate OK a v danom čase iný model fungovať nemôže.Serrvíruje sa to,čo ľudia "baštia"
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Oproti tým retiazkam na foto zo schade htp a bmw je v prdítku swift 3x tak hrubá....
DUDO175
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DUDO175 »

ževraj alfacke dvojlitre 16v ak sa nerozsypali do cca 100 000km tak už vydržali potom. Málo kto ju zabehol ,takže bazárové s nájazdom 300 000 sú už v pohode horšia by bola uloženka po prvom majitelovi z nemecka :d :D

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných