Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

nie nie, za 100e ti tu prestavbu spravi hocijaky garazmajster ved to je na 4 hodiny prace. Potom skocis 2 krat na Dekru a potom uz len na okresny urad pre TP a na zandarsku pre tabule a jazdis jak vychor. Inak teraz si to vyhral lebo poplatky za prihlasenie isli dole podla rocnika :4090: :40bd: Zase si vy.je.bal so systemom kamos. Mozno ze sa to ozaj oplati aj na biznis take prestavby. Byt tebou utekam si zaregistrovat ocharannu znamku ci znacku ci ako sa to vola aby ta niekto nepredbehol. Odporucam znacku ,,porsche V8 muscle big brake car,,
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

nie nie, za 100e ti tu prestavbu spravi hocijaky garazmajster ved to je na 4 hodiny prace. Potom skocis 2 krat na Dekru a potom uz len na okresny urad pre TP a na zandarsku pre tabule a jazdis jak vychor. Inak teraz si to vyhral lebo poplatky za prihlasenie isli dole podla rocnika Zase si vy.je.bal so systemom kamos. Mozno ze sa to ozaj oplati aj na biznis take prestavby. Byt tebou utekam si zaregistrovat ocharannu znamku ci znacku ci ako sa to vola aby ta niekto nepredbehol. Odporucam znacku ,,porsche V8 muscle big brake car,,
Ved za 25k mi to spravia ;) pisem si ...teda vlastne 65k mi bude malo tak kolko to bude stat ? 30k? ..Povedz teraz , nech si zapisem a viem kedy sa do toho pustit.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

gysot napísal:

Ale ved ja nic nechcem postavit co som si vymyslel niekde doma na kolene. Tie auta sa normalne takto konverzuju. A robi to ta dielna renegades ;) O com zas snivas kamosko ?
Tak preco si nekupis rovno taku haraburdu uz upravenu ked ich oni robia? Myslis ze teba keby to stavias to vyjde ovela lacnejsie ako ich ked to robia bezne? Ved mas gundžu penazi tak si kup hotove aby si si ho za ten polrok ci kolko si ides spravit volno stihol aj uzit
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Tak preco si nekupis rovno taku haraburdu uz upravenu ked ich oni robia? Myslis ze teba keby to stavias to vyjde ovela lacnejsie ako ich ked to robia bezne? Ved mas gundžu penazi tak si kup hotove aby si si ho za ten polrok ci kolko si ides spravit volno stihol aj uzit
Ty fakt mas selektivne myslenie chlape, sorry. Najprv povies,ze sa tu nic neda zlegalizovat a potom, ze si take mam kupit. To si nejake odporuje nie ? A kde s tym budem jazdit ? Doma na prijazdovke do garaze ?

Navyse za 65k usd ked pripocitas clo, dopravu, DPH ... tak to je tak dalsich 40k. A za 105k mi to nestoji. To si uz fakt kupim corvette.

Ved o tom tu diskutujeme, ale cely cas hlavne. Ci sa daju taketo alebo podobne prestavby zlegalizovat atd. Mozno niekto si bude chciet dat motor od http://www.k20r.sk/transplantacia-k20/ do auta. A ked budem mat odpoved z Dekra aspon to mozno niekomu pomoze ;) Ci uz ja sa dam na nejaku prestavbu alebo nie. Aspon to raz a navzdy budem mat vyjasnene do blizskej buducnosti. O nic viac mi tu nejde.

zalozil som to preto, aby som vedel ci sa to da zlegalizovat na SK, alebo niekde v krajinach EU. Popripade ako. TO je cele ;)
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Aby som to este nejak ukoncil. Ved si pozri nejake shows na Discovery. Fast n loud. Misfit garage. Alebo Street Outlaws. Wheeler Dealers.

Alebo cosi z Velocity. Mozno ta nejake prestavby zaujmu a mozno vobec.

Ja pozeravam Fast n loud od zaciatku cca 4 roky. A niektore prestavby ma fakt zaujali. A som si hovoril, ze by som si nieco skusil ked budem mat nejake peniaze na zvys na to a vzdy som si cosi na to po kazdom mesiaci odlozil. Ale toto porsche ma z toho zaujalo asi najviac teda okrem ich Fordu GT. To bolo fakt delo.

Ked som bol v USA bol som aj v Gas Monkey. A videl som zopar aut co robili podobne custom dielne. A mne sa to paci. Tebe mozno nie. No kazdy je iny.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja mam selektivne myslenie? Ved ty neber ohlad na to ze ti ja pisem ze sa to neda. Ty si chod za svojim ze si to postavis a dva krat skocis na Dekru a vec vybavena. Jazdis si ako pan na porsche s V8 muscle a dalsi mokry sen splneny. Hor sa do toho nedaj sa odradit. To akoze ozaj si myslis ze tu niekto caka na teba kym tu das info ze ci ti DEKRA odobrila montaz motora XY do vozu YZ? Neverim ze mozes byt natom az tak zle. Ja ti odpoviem aj miesto DEKRY. Mily pane ked na to budete mat dukaty tak si mozte vybudovat aj novu automobilku a v nej mozte montovat aj triskove motory do minivanov. Nic viac za tym nie je, len mat veeela prachov. Ale pozor , vela prachov neznamena 30-40000e. PS: nova corvetta sa da aj za lacnejsie ako 100ku tak skus viac odkladat z vreckoveho a raz sa ti to urcite podari. Drzime ti vsetci palce, sny si treba plnit. Ako prve skus zvladnut maturu na prvy krat to je slusny start do buducnosti
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Zas pouzivas selektivne myslenie. Ved ja nikde nehovorim, ze 2 krat skocim na dekru a mam to. Ani nikde nehovorim, ze sa to da. Ved prave skumam moznosti. Ci je to vobec mozne, ako je to mozne. Ved, ked na mna vybalia 1000 papierovaciek tak do toho nepojdem resp suhlas importera.

Ako uvediem na priklade, kedysi sa nedalo ani vozidlo s volantom na pravej strane legalizovat na SVK. V 2015, EU sudny dvor vydal nariadene, ze tomu clenske staty nemozu branit. Legislativa sa stale posuva dopredu. Aspon si updatujem predstavo. Mozno sa nieco v tomto pohlo dopredu. Mozno nie.

Ale ved raz si svoju cestu. Nic sa neda, vsetko je stratene, vsetko je sen. Urcite to v zivote daleko dotiahnes ;)


A na tu maturitu nebudem nic hovorit :) Ale najviac urazaju ludi taki ludia, co s nou mali tie najvacsie problemy, ze ? :)

Nie len myslenie, ale aj citanie mas selektivne ;)

Ved ja niekde tvrdim, ze sa nova Corvette neda kupit za menej ako 105k ? :) Ja som tymi 105k iba odhadol cenu dovozu takeho auta, ktore upravili v USA . A potom mi nieco hovor o selektivnom citani ;)

BTW mam uz zopar rokov po VS a od maturity to je aj dvojciferne cislo.

Kapitan a ak si myslis, ze ty ma mozes od niecoho odradit, tak musis byt na tom fakt zle :)



Inak Patko1, ked si sa tak do mna pustil osobne s tymi recami. Tak mne sa zda, ze ty si krasny, priam kristalovo cisty typ cloveka, ktoreho "mudre " reci su az za hranicou tvojho intelektu.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ja ta od niecoho odradzam selektivec? Ved ti pisem ze chod do toho, je to malina. Ako na zaciatok si dovez nieco z UK s kermaaanom na pravej strane a prihlas to tu ako si pisal ze EU nariadila ze tomu clenske staty nemoze branit. Potom tu daj info ze aka brnkacka to je. Drzim palce. Na Dekre sa uz na teba tesia. Ak by ti to nahodou nevyslo tak s tvojim vzdelanim a financiami verim tomu ze nebude problem zazalovat SK aj pol planety ze nekonaju spravne. Ine je pozerat spravy v TV a ine ako to funguje ty snilek. Ano ano o tej vysokej skole sme tiez poculi, no zial tie tituly za klobasky a konacik sa uz vybavit nedaju.
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Ale ved ja niekde tvrdim, ze je nieco malina ? Alebo, ze mi nieco schvalia.

A opat mas nejaku mylnu predstavu ako s tou corvette, ze sa neda kupit pod 105k :)

Ako myslis. Na teba sa uz neda nic ine napisat iba, ze si Troll ;)

Kamosko , ty musis byt fakt nestastny velmi zo svojho zivota :)

Normalne ta lutujem.

Prepac. Ja som nevedel, ze si taky pomalsi a s tebou musim zachadzat specialne :)

Ano. Mas pravdu. Mrzi ma, ze som ti odporoval. Dobre hovoris. Ved ani to citanie vlastne neni az take zle. Ani argumentacia.

Ide ti to!! Za take 2 roky sa mozes hlasit u pana kapitana a robit mu hovorcu :) Fakt ti to ide :)

Kde robis srandista ? Ako rektalny asistent, ze vsetko vidis tak cierne ? :)


P.S. Asi zacnem uctovat za citanie tohoto galapredstavenia co tu predvadzame :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

az na to ze pomalsi si ty a trola mas v trenkach [neboj sa za to si chlapca snad najdes ,s tvojim titulom a tym vreckovym co si sa za tie mesiace naodkladal urcite] Som myslel ze na vysokej skole tej tvojej ,,osobitnej,, uz aspon zaklady citania do teba vstepia lebo ze je to malina som napisal ja a nenapisal som ze to tvrdis ty. O to ci som ja zo zivota stastny sa netrap, ja som v pohodke, zatial ma neberu halucinacie ako teba. Nenechaj sa vyviezt z rovnovahy a hlavne nezabudni toho polroka brat lieky ako ti nakazali aby sa ta liecba nepredlzila. Prajem uspesnu prestavbu muscleporšatka a presadenie sa v USA a hlavne na EU trhu. PS: tie brzdy nezanedbaj to je zaklad , daj tam co najvacsie, ostatne prvky podvozku nie su na okruhu dolezite. Maj sa
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Dakujem Maestro. Cenim si tvoju radu. Dodava mi to silu a odhodlanie.

Live long and Prosper :)
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

No ja myslim, ze by sme sa mohli vratit k teme ;)
Takze to je to, ze cakam na stanovisko Dekry - DE,CZE,SVK na moznost vymeny motora znacky inej firmy ako povodne osadeny v aute.
Nevies zapojit viac anglickych slovicok? A hlavne trosku prizvuk nech to ma grady. :)


Ved ukaz mi to ;)
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Takze, dnes mi dosla odpoved z Dekra Slovensko.

Dobrý deň
Výmena motora je celkom zložitý spôsob prestavby vozidla aj z hľadiska jeho opätovného schválenia.
Na koľko ide o prestavbu na registrovanom vozidle tak treba postupovať podľa zákona 725/2004 podľa paragrafu 19.
Ovplyvňujú sa v tomto prípade hmotnosti, emisný stupeň, hluk vozidla, eventuálne aj brzdy...

Pokiaľ viem tak pri zmene typu motora za iný typ motora by malo vozidlo plniť emisný stupeň aký je platný v čase schvaľovania vozidla..

Celkovo sa takéto druhy úprav na Slovensku nevykonávajú ale len v obmedzenom rozsahu nakoľko na Slovensku nie je laboratórium pre meranie emisií ako ani dráha s definovaným povrchom pre meranie hluku .

Môžete skúsiť osloviť ešte DEKRA automobil cz v Prahe či by vedeli vykonať celý rozsah skúšok len môže nastať problém s prihlásením vozidla v SR. Poprípade zistiť preregistrovať ho na české značky vykonať prestavbu a spätne doviesť do SR čo je trošku komplikovaný postup.


§ 19
(1) Za prestavbu jednotlivého vozidla sa považuje prestavba najviac piatich kusov vozidiel rovnakého typu.
(2) Fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá chce jednotlivo prestavať vozidlo, je povinná vopred písomne požiadať o povolenie prestavby jednotlivého vozidla okresný úrad;8) povolenie sa nevyžaduje v prípade, ak ide o prestavbu vozidla montážou plynového zariadenia, ktoré má udelenú správu o homologizácii typu podľa podmienok ustanovených osobitným predpisom4) (pre retrofitné systémy). Na vydanie rozhodnutia je príslušný okresný úrad podľa miesta prihlásenia vozidla do evidencie vozidiel5) u vozidiel prihlásených do evidencie vozidiel a podľa miesta trvalého pobytu fyzickej osoby alebo sídla právnickej osoby u vozidiel, ktoré nepodliehajú prihláseniu do evidencie vozidiel.
(3) Žiadosť o povolenie prestavby jednotlivého vozidla musí obsahovať
a) identifikačné údaje o žiadateľovi, a to
1. ak ide o fyzickú osobu, meno a priezvisko, dátum a miesto narodenia, adresu trvalého pobytu a podpis,
2. ak ide o právnickú osobu, názov a adresu alebo obchodné meno a sídlo, identifikačné číslo (IČO), meno a priezvisko osoby alebo osôb, ktoré sú jeho štatutárnym orgánom, podpis štatutárneho orgánu a odtlačok pečiatky,
b) značku, obchodný názov, typ (jeho variant alebo verziu variantu typu), druh a kategóriu vozidla, obchodné meno výrobcu,
c) evidenčné číslo vozidla alebo osobitné evidenčné číslo vozidla,
d) účel, na ktorý má byť vozidlo po prestavbe použité.
(4) Prílohou k žiadosti podľa odseku 3 sú
a) podrobný opis prestavby jednotlivého vozidla,
b) návrh na zmenu údajov zapisovaných v osvedčení o evidencii časť II alebo v technickom osvedčení vozidla,
c) technický opis a výkresová dokumentácia systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, ak neboli typovo schválené,
d) súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla k prestavbe podľa § 17 ods. 1 písm. a) až g), i) a j), ak žiadateľom nie je výrobca alebo zástupca výrobcu vozidla pred prestavbou.
Okrem dokladov uvedených v písmenách a) až d) okresný úrad môže požadovať predloženie stanovísk alebo odborných posudkov príslušných orgánov protipožiarnej ochrany, bezpečnosti práce, regionálnych úradov verejného zdravotníctva a iných orgánov.
(5) Okresný úrad povolí prestavbu jednotlivého vozidla, ak žiadateľ splnil podmienky uvedené v odsekoch 2 až 4 a ak navrhovaná prestavba je v súlade s technickými požiadavkami všeobecne záväzným právnym predpisom vydaným na vykonanie tohto zákona a vozidlo po jeho prestavbe neohrozuje bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách, životné prostredie alebo bezpečnosť cestujúcich; inak žiadosť zamietne.
(6) Ak okresný úrad povolí prestavbu jednotlivého vozidla podľa odseku 5, vydá rozhodnutie o povolení prestavby jednotlivého vozidla s platnosťou na jeden rok. V rozhodnutí určí podmienky potrebné na schválenie prestavby jednotlivého vozidla. Uloží žiadateľovi vykonať skúšky vozidla po prestavbe jednotlivého vozidla, a ak je to potrebné, aj kontrolu montáže jeho systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky v poverenej technickej službe overovania vozidiel, kontrolu originality vozidla na pracovisku kontroly originality. Žiadateľ je povinný na vlastné náklady zabezpečiť vykonanie určených skúšok a kontrol.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No vidím že aj DEKRA ti celkom jasne oznámila , že to na značky nepostavíš. A europsky súdny dvor tiež mohol rozhodnúť akokolvek , angličana na SVK tiež na tabule nepostavíš. :40bd: :40bd: :40bd:
Za oboje - chvalabohu. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

No s tym anglicanom by som si nebol az taky isty. Neviem, ale povedat ako to funguje v praxi. Ale vcera som si o tom cital rozhodnutie bolo myslim v roku 2014 alebo zaciatkom 2015 a v tom istom roku dostala litva napomenutie, ze brani registracii takychto vozidiel. Keby to niekto skusi a STK odmietne, tak je jasne, ze ak by sa to dostalo az na Europsky sudny dvor na spor - Sukromna osoba vs Slovensko, tak by som to pre stat nevidel ruzovo, kedze uz ten isty sud raz vo veci rozhodol. Samozrejme, ale kym by sa to dostalo na EU sudny dvor, tak to by mohlo trvat aj roky. Najprv by to muselo prejst cez 3 stupne na SVK. To by cloveka aj omrzelo.

Tak Dekra SK povedala, to co som ocakaval. Skusky bolo jasne. Avsak co je na tom problematicke je bod d) súhlasné stanovisko výrobcu alebo zástupcu výrobcu vozidla k prestavbe podľa § 17 ods. 1 písm. a) až g), i) a j), ak žiadateľom nie je výrobca alebo zástupca výrobcu vozidla pred prestavbou.

Ostatne, ak by to splnilo testy, ktore ma. Tak by som tam uz ziadny legislativny problem nevidel.

A ten suhlas zjavne nedostanem. Avsak v Nemecku toto neplati. Ako som sa docital na forach. Tam staci prejst cez TUV, teda splnit testy.
Ale tak to uz hrotit nebudem.

Este pockam co napise Dekra cz a ci to co som sa docital na DE forach potvrdi Dekra De.

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní