Swap motora - Porsche Cayman V8 Chevrolet LS3

Aké sú vaše skúsenosti s tuningom? Aké vozidlá tunovať, rady a odporúčania...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

ivko1 napísal:Mna celkom zaujíma ako toto vôbec niekoho napadne?

Ved si kúpim také auto čo splna to čo chcem a nebudem riešiť takéto kraviny čo majú v hlavne 17 ročný puberťáci čo nemajú ani trochu predstavu o tom čo to všetko obnáša či už z technického hladiska alebo z hladiska legalizácie

Niekedy som celkom rád že to nie je u nás možné zlegalizovať, lebo fantázia určitých jedincov je doslova nekonečná a to by na cestách potom aj tak vyzeralo. Jasné sú ludia čo vedia urobiť na 100% ale takých je 2 zo 100, tých 98 by boli také kreácie že by sa človeku rozum zastavoval

Tak v USA stretnes bezne prerobene auta. Hlavne v Texase. Tam je to dost bezne upravovat starsie auta, ale aj novsie. Ved motor je len suciastka tak ako stierace. Ked sa niekomu paci porsche a chce tam mat poriadny v8 motor preco nie ? :) Samozrejme nehovorim, ze sa to robi niekde na kolene doma. Ale ked si chces dat na sportove auto napr. pneumaticky podvozok atd, lepsie custom brzdy. Nevidim v tom nic zle. Skus si niekedy pozriet Misfit Garage, Fast n Loud, Wheeler dealers na Discovery alebo zajdi do Dallasu ;)

https://www.youtube.com/watch?v=lp1uBVPqx2I

Ved to su krasne auta. Ktore by sikonvy automechanici mohli robit aj v EU a vytvorit tym novy biznis :) ale ako hovorim , v EU na to este nikto nie je nauceny. A malo kto vie ocenit kvalitu takych aut.

To mas ako vino. Ved mas velkovyrobu atd .. ale vela ludi si robi vino v malom, ktore je kvalitnejsie ako velkovyrobne ;)
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

cviro123 napísal:Nebudu vsak kto by v porsche menil porsche motor :) a nasledne riesil komunikaciu v celom systeme riadiacich jednotiek :) Hop klobaska zjem ta, myslite, ze tak funguje system v aute? :)

Ako hovorim conversion kit je uz spraveny ;) Tu komunkaciu uz ty riesit nemusis, uz to vyriesili za teba.

Praveze porsche motor - zvacsa Cayman, je pomerne dost kazivy :) Takze pretom..Pritom najrychlejsi Cayman gt 2017 - 385 koni ....swapnuty motor ls3 - 495 koni ;) napr preto ;) a 1350 kg
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Ano samozrejme. Dokonca ked odstranis z motora - jednotky na vyhrievanie sedadiel klimatizaciu atd atd..tak niekrore motory ti ani nenastartuju :)

Ale hovorim. Nie som prvy, kto to ide robit. Renegades garage spravila niekolko tych konverzii. A cely conversion kit si kupis. A velmi ochotne ti poriada..Asi 5 krat som s nimi uz telefonoval o technickych zalezitostiachm. Mam dokumentaciu na emaily :) A pocas stavby sa kludne mozem poradit :)

Neboj sa uvedomujem si problemy. Ale to nie je nieco preco by som sa mal vzdat :) Ved dam sa do toho a uvidim..prinajhorsom to necham tak..a predam vsetko...s istou stratou..som s tym zmiereny ;)

A ved to auto si to zasluzi ;) ..Preco tie auta co najazdia 200k km , ktore su pekne musia skoncit na srotovisku. Ked sa ti pacia vizazou - preco ich nezachranit ..nezmenit motor, prevodovku brzy , odpruzenie . Ved to su vsetko len diely. Ked sa to do toho auta zmesti bez toho aby som musel upravovat napravu tak preco nie.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

christiane napísal:
oco13 napísal:Ani som sem nechcel písať
A co,beha tam dokolecka a cez vodu krokom aby sa mu to nerozmocilo :40bd:
Nepozeral som to video : išlo o princíp že viac ako 100kw motor z motorky dali do malucha ktorý mal v serii 19kw. A išlo o to že v HU a PL sú firmy čo to majú ako legalnu náplň podnikania.
https://www.youtube.com/watch?v=AgwzHJo3IXM aj tento len behá dokolečka a je to parada
https://www.youtube.com/watch?v=4d5sdvAKXxM
a toto video ti to aj celé po lopate vysvetluje - ak nevieš amerikansky ,zapni si titulky. :40bd: :40bd:
Naposledy upravil/-a oco13 v 04.02.2017 23:46, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Tak super. Takze to tam musia aj nejako legalizovat :) tak tadial mozno bude cesta. Nejde o to len prejst nejak cez STK. Ale legalne to auto spravit.. Ze ked stretnem policajta,tak sa budem len usmievat, ked mi bude kontrolovat auto :)

Toto je inak pekna slovenska dielna, ktora ukazuje ako sa to daju robit pekne veci :)

http://www.oldtimer-hollen.sk/sk/Renova ... vacie.alej
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja ako policajt by som vôbec nekontroloval auto, ale pekne chodil za tebou a sledoval správanie sa vodiča.
Tak ako teraz toho poslanca čo prišiel o papiere. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

To sa zas nemusis bat. Nechcem to na to aby som turoval na dialnici 250 :) alebo po dedine 100 .. :) ..ked tak si to vyskusam na Slovakia ringu ..par krat sa povozim. Ide o to skusit to postavit..Je to taka vasen. Ked som tieto auta sledoval v USA. A pozeral rozne na tohtorocnej Barret-Jackson aukcii :)

Skor keby sa to da legalne robit. A bol by on zaujem, skusil by som spravit dalsie :)




PríspevokZaslal: 04 február 2017 22:49
A samozrejme Discovery a jeho motoristicke relacie to uz mi je len terno :) Nevies co je lepsia komedia, Fantozzi? alebo discovery s jeho motoristickymi relaciami :)
Okej, ked myslis - ja som 2 z 3 tych dielni navstivil.Videl si auta z tych dielni lebo ja ano ;)) Spravil si to ty ? predtym ako si si spravil nazor ? :)

Alebo si niekedy pozri Barret-Jackson aspon z archivu ake auta sa tam predavaju ;) Alebo vyber sa pozriet buduci rok...budes prekvapeny.
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Nie, ani taku dielnu nechcem vidiet ani z dialky :) Ok. Koncim toto je uz na mna vela
Nech sa paci ;) tvoja slobodna vola...tak ako moja postavit si auto podla gusta, ked s tym nikoho nebudem ohrozovat :)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

gysot napísal: Ide o to skusit to postavit..Je to taka vasen. Ked som tieto auta sledoval v USA.
A co ti v tom brani zacat prerabat auta tu na Slovensku?
gysot
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 19.01.2017 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gysot »

Tak legislativa :) Ked si to auto nebudem moct realne prihlasit. Na co s tym vobec zacinat ? ..Na 3-4 krat otoceni sa na okruhu - to mi zas za tie peniaze nestoji. Plus pozeram potencialne legislativne prostredie v okolitych statoch - zatial CESKO,RAKUSKO,NEMECKO, UK . Skusim aj madarsko,francuzsko , ale kedze neovladam dane jazyky, tak musim s tym za niekym prist kto ano :)


Ale ako hovorim, skusim jedno postavit. Samozrejme nie sam. Par krat sa povozim a zaveziem na aukciu klasickych aut v DE. A uvidim ako sa tu take auta vnimaju :) Ked ostanem +- 2000-3000eur v strate alebo zisku. Skusim spravit aj ine 996, Boxster , pre vlastne potesenie .
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Vidim ze to chapes ako to tu na Slovensku je z legislativou.Ale nic ti a nikto nebrani aby si cokolvek doma v garazi postavil a predal aj niekde inde ako tu na SK kde sa na tebe budu chlpaty odbavovat.Tebe sa zda taketo auto seriove?Tiez ho museli postavit.V com je problem?Treba sa zatvorit do garaze a sypat do auta prachy s vedomim ze sa ti v zivote nevratia.Alebo aj vratia.Mozno.
https://www.youtube.com/watch?v=GRwkZ7MCepI
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vedz že najlepšia rada je vysrať sa na to.

Ked sa chceš pár krát povoziť na ringu a nevieš kde opláchnuť peniaze tak si kúp špecialne na to nejaké auto, ktoré tam dovezieš na platáku.

Kludne si na to zožen niečo staršie z cudziny čo má dobrý základ a zbav ho všetkých zbytočností, do vnútra buchni rám kvôli bezpečnosti, závodné sedačky s pásmi, trochu sa pohrať s motorom a hotovo. Pre mna za mna si na to hod aj závodné pneu s ktorými nemôžeš na bežné komunikácie
Nebude to mať tabule(EČV), nebudeš musieť riešiť legislatívu, STK...

Ked to potom obrátiš cez strechu tak ťa to nebude tolko srať, ako keby si rozstrelil toho Caymana do ktorého si nalial dalších pár tisíc na konverziu motora.

Alebo si rovno kúp niečo takéto, stovku to urobí za cca 4s...
[img]http://images.car.bauercdn.com/upload/1 ... review.jpg[/img]
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Poznam par ludi co si priviezlo neakeho ,,exota,, z ameriky a postavili to na polskych znackach + zaplatili poistku a vozia sa veselo dalej. Ze zadrbat kopec casu s takou prestavbou by som ja neriesil ale rovno kupil take prestavane auto ako mi vyhovuje a postavil na polske spz-ky + veci okolo toho a vozil sa :d :D
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Par krat sa povozim a zaveziem na aukciu klasickych aut v DE.

pardon, co ma Cayman s motorom Ševrolet spolocne s aukciou KLASICKYCH aut ?

Ja ti hovorim chod do toho. Kvoli sto konom riesit takuto vec je TOTALNA KRAVINA. Keby si do toho chcel nabuchat veliky kompresor a vytiahnut cez 600 poťažmo 700 koni, to uz potom ma ine grady.

Zvysovat vykon Cajmanu o sto koni je prdlajz, zbytocna namaha. To mozes rovno sucasnemu motoru zdvihnut mandle a odstranit jeho problematicke casti. Na motormanagement teda elektroniku som sa upozornoval aj ja pred Čvirom.

Poznam chlapcov ktori nalozenim kompresoru plus upravami originalneho motora vytiahli z Chryslera 300c skoro sedemsto koni. Povodne to ma 250kW, kolko to je, 350 koni alebo tak nejak. Takato vec ma zmysel a je tam furt "originalny motor".
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stačí si pozrieť tento odkaz http://www.carbuildindex.com/29347/2007 ... gine-swap/

Len blazon by zničil takto auto, vyrezať priečku a porobiť rôzne dalšie úpravy znamená že to auto stratí totálne na hodnote

Návrat na "Tuning vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní