Svetla z UK Passata na EU Passat

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Svetla z UK Passata na EU Passat

Príspevok od používateľa kubo1231 »

Čaute... Sorry ak to tu bolo ale chcem sa spýtať ako to je s tými svetlami pretože potrebujem vymeniť pravé svetlo(spolujazdcova strana) a mam dobrú ponuku na svetlo z UK passata. Keď ho tam nahodím dá sa to nejak upraviť aby to svielo dobre? Bude to vadiť ak to nebude vôbec nastavene ? Prikladám linky nafoto kde je sfotené ani neviem jak to pomenovať nejaka clona alebo čo sa stým nastavuje ale niekde som čítal že sa stým nastavuje presne to čo ja potrebujem. Vďaka :) Auto je Passat B5.5 a obyčajné halogény nie xenony
1. http://www.vw-club.sk/download/file.php ... 7534_n.jpg

2. http://www.vw-club.sk/download/file.php ... 3015_n.jpg
Naposledy upravil/-a kubo1231 v 21.04.2015 09:02, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo1231 »

bajo777 a bude to svietiť veľmi zle? Alebo sa to dá v pohode nejak došteľovať samozrejme nie na 100% to mi je jasné.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobrá ponuka je čo? Nekupujú si ľudia VW aj preto, že sú na to lacné diely? :41c2:
kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo1231 »

Dobrá ponuka je svetlo od 20-40 € a značky HELLA a nie nejaké depo ako mám teraz a ja som len chcel vedieť či sa to dá nastaviť aby to svietilo ok potrebujem to na spolujazdcovu stranu.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Myslím že najskorej lavostranné svetlo bude svietiť naopak a teda oslňovať oprotiidúcich šoférov a neosvetlovať krajnicu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

spekujujes, spekulujes az prespekulujes...keby to islo "nastavit" myslis, ze by vyrobca robil zlozito 2 verzie svetiel ? :41c2:, uz si sa poucil ze smejdacke svetla nesvietia, teraz si musis za 40 eur overit, ze na tvoje auto patria europske svetla...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo1231 »

ja nemyslím nič ja len som to niekde videl že to čo je na foto že vraj sa stým nastavuje to že buď na EU alebo UK preto sa pýtam a čo to potom vlastne je ?
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ked nemas na poriadne svetlo jazdi na bicykli a nie autom, este aj to DEPO je lepsie riesenie ako svetlo z UK.
fabia1rs
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 08.02.2011 21:43
Bydlisko: EU
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fabia1rs »

tie fotky čo si priložil su zrejme z xenonovych svetiel,original xenony myslim tym vyrobcu svetiel ako napr HELLA,AUTOPAL,... maju možnost prepnut si clonku do roviny ,teda aspon koncernove auta to tak maju... to z dovodu pripadnej jazdy europskeho vozidla do UK
kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo1231 »

To nie sú xenóny. To je staré svetlo HELLA čo bolo na aute len sa ulomil ten držiak čo si tým nastavujem výšku tak som to rozobral to svetlo ale ten silikón tam bol tak silný že sa to bez poškodenia vybrať nedalo a preto chcem nejaké svetlo zohnať nejakú náhradu aby som mohol dať dole DEPO svetlo rozobrať ho tam to je tuším tak že stačí teplovzdušná a sa to rozdelí pekne. Dúfam že to tak bude a ak hej tak vyhodím von všetko celu parabolu aj s čočkou a vyberiem to čo je puknuté na tom starom a dám do neho to vnútro z HELLY. Čiste teoreticky by som mal mať ako keby nové svetlo HELLA akurát plexisklo a ten čierny plast bude z DEPO svetla. Preto sa pýtam na to anglické či to tam môžem dať či to bude až taký veľký rozdiel ako EU svetlo
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...Je to presne ako Ti píše bajo777...NIE...Nijako do nedostavíš,tak nešpekuluj a radšej keď chceš ušetriť tak zožeň z auta búraného,alebo z vrakoviska-je toho plno,ale nie z UK...Keď dáš nové len jedno,bude medzi tým ktoré zostane a tým novým veľký rozdiel-určite ich máš už zašednuté...
kubo1231
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.04.2015 15:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo1231 »

Tak ľavé svetlo je nové lebo auto bolo ťuknuté tak v servise tam dali HELLA normálne a to druhe je DEPO je jak nove ale nesvieti vôbec jak má preto to chcem poriešiť... No uvidím skúsim pozháňať nejaké EU do zálohy a s tým DEPO niečo vymyslím. Predsa tam je všetko nové len vymeniť tú prabolu za HELLA a bude to ok. Neviete náhodou či sa dá kúpiť plexisklo samostatne ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Jednej veci nerozumiem - špekuluješ nad tým svetlom ako keby si mal Lamborghini Gallardo a pritom zhánaš svetlo na obstaróžny Passat B5.5 ktoré stojí pár šupov
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

suhlas s ivko1 , bajo777 a VOJTO55 - NEDA SA TO - musia sa dat EU, hlavne to uvidi hned na stk. V SR prava polovica praveho svetla svieti vzdy vyssie a dalej a je to zabezpecene systemom paraboly, sosovky ,ziarovky a skla, preto sa to vola prave predne svetlo a nie predne svetlo!!! :angr: Uz prestan nad takymi sprostostami spekulovat ako student nad p..ou, na toto su statne normy. Aj ked je to na polemiku ake svetla maju nasi vodici, v ako stave a ako nastavene- aspon polovica - jeden by z toho plakal a ja len ze "se mi chce z toho blejt velebnosti".

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných