Svetla GB a homologizacia

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Svetla GB a homologizacia

Príspevok od používateľa mayhem »

Pozdravujem, chcem sa opytat ohladom svetiel z anglicka.
Je mi jasne ze predne svetla su na kontinente zrejme naprd vzhladom na ine charakteristiky vyplyvajuce z lavostranneho riadenia.
Ale zadne svetla z anglicana by mali byt pre pouzitie u nas v poriadku, nie?
Ako je to s homologizaciou, maju anglani kompatibilny system (E-cko v kruhu s cislom)?
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

riesis blbosti... ano predne su naprd lebo svietia naopak (aj tie sa asi daju nastavit aj ked som si nie isty..) zadne su uplne rovnake ako nase... a myslim ze i E maju...
a aj keby nie este som nevidel fizla ci dokonca hocikoho ani na STK cekovat "Ecka" na svetlach... pokial tam ovsem nemas evidentne "kolotocarske" tuzing hovadiny...
takze ak mas moznost dobre kupit len dotoho... :42f7:
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

na kazdej jednej stk kontroluju svetla.
ak mu to opacne svieti, ver ze E bude technik hladat a auto nepusti.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ani zadné svetlá nemusia byť rovnaké, hlavne pri tom dnešnom de.bilnom trende dávať len jednu hmlovku a jednu cúvačku!
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

sbf napísal:na kazdej jednej stk kontroluju svetla.
ak mu to opacne svieti, ver ze E bude technik hladat a auto nepusti.
nuz par X som uz na STK bol a ver ci nie svetla nekontroloval ani raz...

no a este mi vysvetli ako mozu zadne svetla svietit opacne??? :40bd:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Niekde som písal, že zadné svetlá svietia opačne?!
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

sak som nereagoval natebaale na sbf... co nevidis? :4090:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

On tiež písal o niečom inom...
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

peto166 napísal:nuz par X som uz na STK bol a ver ci nie svetla nekontroloval ani raz...
ak by si bol taky svetoborny odbornik co chodi XY krat do roka na STK tak by si vedel ze su na kazdej stanici TK kamery a ze sa veru svetla kontroluju na kazdom jednom aute bez vynimky a ked i len jedna posrata ziarovka nesvieti tak neprejdes a musis prist na opakovanu, pretoze ani jeden technik na tK nebude riskovat pokutu od zamestnavatela, nakolko sa to priebezne sleduje cez net v centrale v BA a automaticky technikovi stiahnu z vyplaty pokutu ak ta nechal prejst.....totizto ja chodim s autami na TK 30 krat do mesiaca, len aby si vedel pan odbornik :4090: :4090: :4090: :4090: :4090: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :3020: :3020:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:

Nabuduce napis o ake auto sa presne jedna!!!

A budes mat odpoved na 100%!!! :41c2: :41c2:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

1. Kamera na STK posiela fotku, že si tam bol a fotku z brzdovej stolice, nie je to web kamera s online záznamom a v BA na centrále nesedí 10 invalidov, ktorý sledujú 300 monitorov z celého Slovenska! :::

2. Aj keby to tak bolo tak na tej kamere nemá šancu zistiť kam mu to svetlo láme lúč...
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

PROCHY603 napísal::28b7: :2f93:

Nabuduce napis o ake auto sa presne jedna!!!

A budes mat odpoved na 100%!!! :41c2: :41c2:
No otazka znie, ci maju zadne anglicke svetla europsku homologizaciu podla EHK 48, alebo nie.. a je jedno na ake auto.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:28b7: :2f93:

Ked nevies napisat na ake auto to chces tak nepis radsej nic!!! :..: :..: :..: :..: ::: ::: :::

To je tak tazke napisat: VW PASSAT , COMBI, 2002 lol lol lol
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

peto166 napísal:ano predne su naprd lebo svietia naopak (aj tie sa asi daju nastavit aj ked som si nie isty..)
Niektore veci sa daju uz zakladnou logikou vylucit... teda ak tusis ako sa to svetlo dostava zo ziarovky na cestu.
peto166 napísal: nuz par X som uz na STK bol a ver ci nie svetla nekontroloval ani raz...
Na kazdej STK ich pozrie regloskopom, takze opacny lom musi zistit.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

mensahservice napísal:
peto166 napísal:nuz par X som uz na STK bol a ver ci nie svetla nekontroloval ani raz...
ak by si bol taky svetoborny odbornik co chodi XY krat do roka na STK tak by si vedel ze su na kazdej stanici TK kamery a ze sa veru svetla kontroluju na kazdom jednom aute bez vynimky a ked i len jedna posrata ziarovka nesvieti tak neprejdes a musis prist na opakovanu, pretoze ani jeden technik na tK nebude riskovat pokutu od zamestnavatela, nakolko sa to priebezne sleduje cez net v centrale v BA a automaticky technikovi stiahnu z vyplaty pokutu ak ta nechal prejst.....totizto ja chodim s autami na TK 30 krat do mesiaca, len aby si vedel pan odbornik :4090: :4090: :4090: :4090: :4090: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :3020: :3020:
ja som nepisal o debilnej vypalenej ziarovke ale o Eckach na svetlach...
a mam 2 auta a chodim na prehliadky presne podla zakona s oboma prejdem vzdy!!! s jednym vzdy legalne a s druhym naopak... to aj keby neslo, ci tam nebol motor tak papiere dostanem!
EK u starsich aut sa robi ako? odpoji sa hadicka zo stroja len sa prilozi a auto vzdy prejde dokonca zato nechcu ani "priplatok"...

takze pan odbornik mi tu nerozpravaj o nejakych kamerach ktore nie ze sluzia.. ale sluzili len na obohatenie sa zasa nejakej tej "skupiny" na nic ine.. ak by si chodil tak casto na STK ako tvrdis, tak by si to vedel!!!
ondrejgti napísal:
peto166 napísal:ano predne su naprd lebo svietia naopak (aj tie sa asi daju nastavit aj ked som si nie isty..)
Niektore veci sa daju uz zakladnou logikou vylucit... teda ak tusis ako sa to svetlo dostava zo ziarovky na cestu.
peto166 napísal: nuz par X som uz na STK bol a ver ci nie svetla nekontroloval ani raz...
Na kazdej STK ich pozrie regloskopom, takze opacny lom musi zistit.
bud tak dobry a nevytrhavaj mi vety z kontextu, pisal som o Eckach na zadnych svetlach a aj keby nie... no neviem kam chodite vy vsetci na STK ale mne svetla nikdy nikde ziadnym regloskopom nikto nekontroloval a to som bol na uz na 3 roznych STK staniciach v roznych mestach.. (radsej nebudem menovat..)

dalej by ma zaujimalo aky opacny "lom" je na zadnych svetlach o ktorich je vlastne rec???
cicmanec napísal:On tiež písal o niečom inom...
ano on pisal o prednych a vsetci tu vlastne riesite predne, len zadavatel sa pital na ZADNE... inak v pohode :d :D

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní