Suzuki Vitara - pridavne svetla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaroslav.liska1201
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.03.2014 19:27
Zdieľať na Facebook

Suzuki Vitara - pridavne svetla

Príspevok od používateľa jaroslav.liska1201 »

Dobry den prajem, chcem Vas poprosit o radu pri pridavnych svetlach. Mam auto znacky Suzuki Vitara. Namontoval som 4 pridavne svetla do predneho ramu zapojil cez relatko na dialkove svetla avsak zistil som, ze to funguje presne opacne(pridavne svietia stale a po zapnuti dialkovych svetiel pridavne zhasnu) skusackou som meral,ale zistil som, ze na dialkovych svetlach je stale 12V po zapnuti dialkovych klesna na 0V. Moj nazor je,ze dialkove spinaju cez kostru... Vie mi niekto prosim poradit ako to spravne zapojit aby to fungovalo ako ma?(pri zapnuti dialkovych nech sucasne zapne pridavne)

Za kazdu radu vopred Dakujem.
jaroslav.liska1201
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.03.2014 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslav.liska1201 »

presne tak isto som zapojil tiez 4 svetla, ktore mam na stresnom rame, ale cez vypinac a vsetko funguje ako má , len neviem si rady pri tych dialkovych svetlach



EDIT: Je to zapojene na dialkove, nie na stretavacie. Ako som uz pisal ked pridavne svetla zapojim tak stale svietia , ale po zapnuti dialkovych svetiel pridavne zhasnu a znova ak dialkove vypnem pridavne sa rozsvietia
jaroslav.liska1201
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.03.2014 19:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaroslav.liska1201 »

Je mozne sa telefonicky s vami spojit?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vytiahnuť priamo plusku aj mínusku od tej dialkovej žiarovky, a to pripojiť na cievku relé. Je dosť možné že na dialkovej žiarovke je stále pluska a spínaná je mínuska a teda voči mínuske auta tam je napätie cez žiarovku samotnú a preto relé funguje naopak. Alebo použiť prepínacie relé a využiť rozpínací kontakt na spínanie napájania prídavných svetiel. A ponechať napájanie cievky tak ako je.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Riad sa odpovedou VLADYho, tu prvu cast o zapojeni oboch kontaktov cievky na dialkove... nie kostru na kostru auta, ako mas teraz.

Druhu moznost by som asi neskusal, ak by mal 12V stalych aj po vypnuti kluca, rele by vybijalo baterku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní