Suzuki Swift - vymena zamku

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kandy007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:20
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift - vymena zamku

Príspevok od používateľa Kandy007 »

Dobry den,
Vopred sa ospravedlnujem ak pisem do zleho fora.
Priatelka kupila pred istym casom vozidlo, ktore znacny cas stoji. Medzi tym zhnil zamok na zadnom kufri ( doslova zhnil ) treba ho pravdepodobne vymenit.
Vie niekto odhadnut co mozes stat vymena? Mam to riesit priamo v suziki alebo ako ?
Som nazoaj autoamater, a od*be ma kazdy kto by mi chcel nieco predat ( v servise)

Vdaka za cennu info.
mensahservice
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 20.07.2013 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mensahservice »

kedze si nedqal info o aky swift sa jedna, tak zatial takto:
http://bazar.automedik.cz/suzuki/swift/ ... ted=150000
ale verim tomu ze aj u nas na bazosi najdes urcite nejake zamky na predaj: http://auto.bazos.sk/?hledat=suzuki+swi ... 5&kitx=ano
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pripadne mi posli na teba kontak v SS. Niekde v garazi ten zamok urcite vyhrabem
Kandy007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kandy007 »

je to rocnik 2006 typ MZC11S MT
staci toto ?


@patko1

keby nahodou kandy007@gmail.com / staci napisat, ja som z BA vsimnem si ten mail hned
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

OK este napis co konkretne potrebujes. Ktora cast je hrdzava. Nech viem co hladat
Kandy007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kandy007 »

prepokladam ze komplet cele zariadenie. ja mam zamok ten mechanizmus kde sa toci kluc, zahnity do tej "plechovej" casti zamku alebo ako to nazvem :D
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Skús to rozchodiť striekať len blbým WDčkom som takto rozhýbal zámok na Pežote ktorý bol tak natvrdo že tam predošlý majiteľ zlomil origo kľúč ktorý bol ocelový mimochodom teda dosť pevný....Vybrať von vložku aby sa nepoškodilo osadenie v dverách v plechu ak by to bolo ozaj treba brutálne riešiť silou nastriekavať dnu WDčko a skúšať behať kľúčom dnu a von nech sa rozhýbu stavítka a potom pomali skúšať otáčať valčekom - vnútrom kde je strčený kľúč a verím že to povolí .Ak nie vybrať von a poklepať rozobrať a tak...ja viem ak je niekto netechnický typ tak to možno je veľa pre neho ale vždy lepšie takto sa pokúsiť ako nová vložka a potom ďalší kľúč k nej len na kufor.
Kandy007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kandy007 »

hm, pohode rozumiem. vyskusam, dam potom popripade vediet, ( najskor v nedelu vecer )
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ono z vonka to zvykne vypadať na pohľad brutálne, nakoľko je to vyrobené z nejakej zliatiny asi zinkovej... takže ak to je dlho nasucho vonku na poveternosti tak to zaoxiduje . Stavítka bývajú mosadzné a pružinky tiež nezvyknú byť oceľové takže vnútro nebýva poškodené a zhrdzavené.
Kandy007
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 23.08.2010 19:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kandy007 »

Skusal som wdckom, cca 30minut, striekat do zamku, okolo , no jednoducho nic... vysledok nula. s klucom neotocim.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Vybrať ho von a na ponku v v zveráčiku pekne pôjde presvedčiť...kladívkom jasné že samotné WDčko nepomôže nakoľko sa tam na styčné plochy moc nedostane ak je to zapečené ...som to myslel tak že už potom ako sa podarí mechanicky pohnúť a sa to začne pohybovať možno po milimetroch, tak tým WDčkom sa strieka aby sa vyplavil von bordel a rozhýbavalo sa to rýchlejšie. Ja som to tiež robil von z dverí vybraté vo zveráku... najprv poklepával vybral von segerovku, čo je na konci valca z vnútra jak je nastrčená nejaká ovládacia páčka čo ovláda samotný mechanizmus zámku v dverách a snažil sa valec vybúchať von z telesa zámku-vložky. Chce to skrátka asi odborníka možno v kľúčovej službe by to spravili ..že vybrať von z dverí a odniesť im to tam .
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní