Suzuki Swift - pískanie alternátora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift - pískanie alternátora

Príspevok od používateľa lakerooo »

Dnes ráno som si všimol, že na mojom Swifte 2009 1.3 gs aac mám zaseknutý alternátor, a remeň vydáva klasický piskľavý zvuk. Je možnosť opravy alternátora alebo radšej kúpiť nový? A ak nový akú značku?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Novy neoriginal kupis do cca 120 €.Mne po prvej oprave alternator fungoval 10 rokov.Po druhej oprave vydrzal 1 tyzden a loziska zosrotovali cely alternator.Kopu casu,kopu roboty a aj tak som musel kupit novy.Original 400 €,neoriginal -taky isty 126 €.No a kupis ho podla typu auta a motora.
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

Repas!!Tie neoriginalne su nanic.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

A repasovany bude z originalnych suciastok vo fabrike kde ho vyrobili original? :)
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

malymirko napísal:Repas!!Tie neoriginalne su nanic.
Zdaju sa ti vyrobene z duboveho dreva?Ked si spocitas robotu,suciastky tak to mas skoro to iste.Auto som dal priblizne na ilustraciu.
https://www.autodoc.sk/nahradne-diely/a ... sf413-ah35
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

Mám možnosť kúpiť aj používaný originál. Či to radšej nie?
malymirko
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 08.09.2019 13:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa malymirko »

xentry napísal:A repasovany bude z originalnych suciastok vo fabrike kde ho vyrobili original? :)
Nie.Zrepasovat akternator, ktory malo auto z fabriky je spolahlivejsie ako kupit nejaky cinsky za 70 eur.a cudujem sa ze prave ty pises.utcite si uz mal vedla seba rozobraty altik original z auta a nejaky no name za 70. Staci sa vacsinou pozriet na prierez pouziteho drotu.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

V prvom rade treba zistiť že prečo sa „zasekol“ ten v tvojom aute, pretože od toho sa odvíja aj konečná cena opravy, ak sa rozhodneš ho dať opraviť.
Ak ho zrepasuje niekto kto to robí dobre, tak by po oprave mohol ešte dlho fungovať.
No a pri nekvalitnej oprave môže skončiť do týždňa.

Čo sa týka tých nových neznačkových, môžu byť kvalitou porovnateľné s tzv. originálnym, alebo to môže byť šunt, to treba minimálne vidieť konkrétny kus a najlepšie keby to videl taký, čo ich repasuje.

No a s používaným „originálnym“ to je tak isto ako s tvojím pôvodným v aute. Možno vydrží do konca života auta a tiež sa môže pokaziť, ako sa pokazil ten tvoj.
Je to teda aj otázka ceny, za koľko ti ho niekto ponúka.

Všetky uvedené možnosti sú legitímne, nemusí vždy platiť že čo je drahšie je aj lepšie, každý má iné skúsenosti a pretože to budeš platiť ty, aj rozhodnutie ostáva len na tebe.
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

Okej a vedeli by ste mi niekoho poradiť čo sa týka repasu?
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zsvatos »

nazdar chlapci, alternatory v Suzuki su zname tym, ze maju velmi malu vzduchovu medzeru medzi rotorom a statorom. A bohuzial su vystavene striekajucej vode od spodku auta. Problem so zadretim nastava vo chvili, ked sa vytvorí oxid medzi hlinikovym obalom a zeleznymi plechmi statora. Ten vtlaci plechy smerom k rotoru a ten sa zadrie. A casto sa stava, ze to urobi až po zahriatí motora. Sam som to zazil. Auto prislo so spalenym remenom. Skusil som rukou zatocit alternatorom. Bol zadrety. A nez som ho vymontoval vychladol, a zase sa tocil lahucko ako novy. NECHAPAL SOM. Pochopil az po rozobrati.

Suhlasim plne s vyssie uvedenym - lepsi je dobry repas originalu ako novy fejk za 120€

Neviem odkial si, ale v BA RMTeam s.r.o. mam vyborne skusenosti s nimi. Ustretoví, rýchli a kreativni chlapci. Da sa im poslat alternator aj kurierom, a oni poslu naspät.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní