Suzuki Swift - klíma kompressor

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift - klíma kompressor

Príspevok od používateľa lakerooo »

Ahoj. Mám Swifta 2009 1.3 gs aac. Momentálne ho ale používa sestra/mama nakoľko ja bývam mimo SK. Stažovali sa mi na pískanie z motorovej časti. Odniesli ho do servisu, vymenili remene (140€) a furt to isté. Vraj je ložisko v klímakompressore rozbité a navrhujú výmenu. Od 300€ za NEORIGINÁLNY diel. To im nedám. Viete nejakú dobrú firmu ktorá mi ho zrepasuje? Podobné som riešil z alternátorom pred rokom ale nepamatám firmu. Dikes
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len že repasovať alternátor je lacná záležitosť
Nový kompresor je drahý, za lacno kúpiš jazdený, ale stav neznámy.
A nezabudni na cenu práce + doplnenie
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

Čiže, sa mi to neoplatí repasovať? V tom prípade akú značku nového?
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Auto ma 12 rokov, isiel by som do allegra a pohladal nieco z malo jazdeneho auta mozno za velmi slusnu sumu....
Autosas
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06.04.2011 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Autosas »

Lozisko na remenici klimakompresora sa da vymenit, zdemontovat odmerat a v InterC som vzdy nasiel to spravne
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Ak u swifta pocut stale klasicke piskanie remena treba skontrolovat ci je dostatocne napnuty. U swifta nedostatocne napnuty remen piska.
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

Remene sú napnuté dobre, ako som písal bolo v servise. Ale trebalo objednávať diely a keď mi povedali cenu :D Našiel som z jazdenky za 100€.
Autosas
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06.04.2011 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Autosas »

Tak potom netreba zabudnúť na odmeranie a naplnenie toho noveho kompresora spravnym mnozstvom oleja. A malo by to fachat.
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

S olejom by nebol problém, ale čo sa týka naplnenia nechce sa mi kupovať tester za 50e na jedno použitie. Nebude s naplnením problém v servise ak im poviem, že bol menený?
Autosas
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 06.04.2011 16:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Autosas »

Aky tester? To chces doma vypustit chladivo do vzduchu a vymenit kompresor a dat do servisu naplnit?
lakerooo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 12.05.2017 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lakerooo »

Ofc, že nie, chcel som to odniesť im vyprázdniť a doma to potom vymeniť a naplniť.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Doma nič nenaplníš
A aby si sa dostal do obrazu, tak tu máš cenník, alebo si nájdi iný... https://www.pneucentrum-mrazik.sk/cennik-klimatizacia/
Keby som mal ja prázdny systém, tak si vypočítaj čo by to stálo, mne treba 430g chladiva R134a

Alebo si to myslel že vymeniť doma len kompresor?
A to má aký význam že ty sa budeš srať niekam do servisu, aby ti vytiahol chladivo, pojdeš domov vymeniť kompresor a zasa sa vrátiš do servisu aby ti to naplnil?

Ved to čo prevozíš a čo ho budeš otravovať 2x bude drahšie, ako výmena toho kompresora priamo u neho. Teda neviem kde ho máš "zašitý", ja by som to na mojom aute mal tak na nech 20-30min. Hodinová sadzba aj keby 25€ by ma teda netrápila
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Kukni, remenice sa bežne dajú dat dole a kompresor ostáva na mieste, s chladivom nič nemusíš robiť ani s hadicami len dáš dole remenicu, vylisujes ložisko cena ložiská na klimakompressor na p206 bola pred 10 tomi rokmi okolo 10 eur v logume LV a všetko ok. Keď ti to niekto vie urobiť na aute tak ušetria za kompresor, aj chladivo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len ako prvé musí vedieť čo to je iba to ložisko, alebo kompresor kaput
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Na kompresore nič iné nemôže pískať, predtým by mal dat dole remeň štartnut auto, pre skúšať remenice a bude hneď vedieť co je. Ináč ložisko do toho kompresora stojí 16,70eur. Treba jama alebo stĺpovy zdvihák

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní