Suzuki Swift 1.2 , 69 kW - olej

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Suzuki Swift 1.2 , 69 kW - olej

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Zdravim páni.Potreboval by som poradit,swift 1.2 69kw 2012,90 000km,aky tam dat olej?Auto bolo servisovane v toyote a na stitku je iba shell helix 5w40 co je dost nepresne,samozrejme pozrel som si mazaci plan ale shell tam odporuca 0w30 tusim,ale nevadi,nerad by som tam daval iny olej ako tam bol a neviem ktory shell 5w40 tam mam dat,ci ultra,hx7,hx8 vsetky mi dava ako alternativu.Je to jedno ktory si vyberiem?neuskodim autu?
dakujem a snad sa neopakujem s temou,skusal so hladat ale...
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Navod k autu by nebol? Alebo aspon telefon na Toyota dilera?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Podla toho, čo mi píšu v knižke dáva sa 0W-20 api sn,sm.
V rizáku dávajú indický ecstar, čo si dáva robiť suzu.

5W-30 je uvedená len ako náhrada lebo!
Vo velmi studených podmienkach nebude možné naštartovať.
Vieš čo spraví taký hustý olej v takom tenkom motorčeku v zime. Nepremažeho hneď dostatočne

Ja si dávam mobil 0w40 lebo teraz dupem dialnice a je lacnejší ako ten ecstar ktorý ani nezoženieš mimo servisu
A lejú ho do nisanu volákeho GTR a AMG čojaviem tak hádam to neni ako raciol z lidla
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Cudna logika. Preco by nemal 5w30 premazat v zime motor? A aky to ma suvis s objemom motora?
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ten motor vychádza z predchádzajúceho modelu a je malinko zmenšený ale hlavne je tam všetko optimalizované tenšie lahšie aby to bolo lahkobežnejšie, lebo euronormy.
To som si nevymyslel, tvrdí to sám výrobca.
A To o tej náhrade tam mám napísané v oficiálnej užívatelskej príručke od dílera..

Pri -20 sa ukáže rozdiel v oleji pri prvom štarte, nie? Síce tu už dlho tak nebolo, ale všetko môže byť..

Nuž tiež som blb lebo čítam podklady k autu a aj tak tam lejem čo tam písané nieje....
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Prve, co robim, tak zakaznikom rusim sracku 0w20.

Ak tam bolo liate dlhodobo 5w40, lej tam 5w40, shell helix ultra, splna aj api sn.
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

Dakujem vsetkym za odpoveď a nazor
martincichy :presne taku odpoved som ocakaval,ze aj ked mozno by sa nasiel idealnejsi olej pre tento motor ale ked tam bol liaty X km tento shell 5w40 tak asi bude prenho najlepsie v tom pokračovať.diki :2f93:
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ale ale ale sračka 0W20 tam kde patrí tam si svoju robotu splní... v novej ravke máme 0W16 a normálne to maže :2f93:
doporučujem pre rozšírenie si obzorov kanál ruského mechanika ktorý rozoberá hlavne toyoty, dekarbonizuje, generálkuje... a ten s tenučkým stieracím krúžkom v ruke jasne hovorí nelejte do moderných motorov "husté" oleje - tie tam nepatria.
https://www.youtube.com/channel/UCrqB0H ... KAg/videos
Ladislav.s
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 27.10.2008 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ladislav.s »

V knihe naozaj pise ze pri oleji 5w30 motor nemôže byt naštartovaní pri teplote pod -15...tak ja teda uz neviem...
Dalej sa uvádza ze olej musi splnat api SL alebo SM...tento shell 5w40 splna SN chapem tomu dobre ze ked je N dalej v abecede ako M mal by byt kvalitnejší?aspoň niečo take som sa dočítal.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ak bude -15 tak proste s tym auto nepojdes.kolko krat do roka je -15?a bolo vobec tuto zimu?tak isto aj zimne pneu.kopec ludi v mojom okoli dava celorocne pneu pretoze akosi uz tie zimy niesu ako boli.

a ak napada tolko snehu ze je kalamita tak s tymi autami proste nejdu a vycka sa na dalsi den az cesty upracu.

ja aj keby bolo -30 a musim ist autom-- tak ten motor by som nastartoval a siel.
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Pred pár rokmi tu boli mrazy-28 a motor, diesel, naskočil vždy... Tiež 5w40.
Osobne by som to tiež nechal tak. Pričom diesel
motor je haklivejsi , než malý benzín
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tento motor je krasne tocivy, on miluje otacky a zabijat ho nejakym, pre neho nezmyselne hustym olejom je tragicke.
Nechapem, preco liat, tlacit do motora iny olej, nez je doporuceny vyrobcom.
Ak je akakolvek pochybnost, staci jeden telefonat, email s VIN kodom a je jasna odpoved, co tam patri, ked uz niekto neveri dostupnym vyhladavacom olejov, olejovym planom.


Tu je jedna tema:
mazacie-plany-t20039.html
Tu druha:
oleje-raz-a-navzdy-t19772.htmlk

Tema mala byt zadana v:
oleje-maziva-paliva-aditiva-f55.html

Lenze, keby to tam zadavatel cital, tak by nebola dalsia zbytocna tema.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No myslím že liať do motora nejaký olej, len preto že ho tam lial niekto iný, tak to nemá žiadnu logiku, hoci to napísal martincichy.
Ale to samozrejme neznamená, že ten predtým tam lial zlý olej.

Ja sám som u našich áut prešiel dve výmeny dozadu na oleje Millers a myslím že u tejto značky aj zostaneme.
Je síce oproti napr. Mobil o cca 1/3 drahší, to je však pri celkových nákladoch na prevádzku zanedbateľná suma.
A motorom ten olej evidentne svedčí.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Wilz, pokial tam lial vhodny olej. Riesi sa konkretna situacia, nemyslim to vseobecne. Ak niekto do motora lial nevhodny olej, logicky sa v tom nema pokracovat.

Zameny olejov - znaciek nemam v oblube. Mam skusenost na svojej toyote. V prevodovke bol 3x castrol. Dal som na stvrtykrat shell presne tej istej specifikacie a prevodovka hucala. Vratil som castrol, prevodovka O.K.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak zámeny značiek, to sa ale tiež nedá zovšeobecňovať.
Viem že môj príklad nie je univerzálny, ale napr. do motora VW som dával Shell a penil sa mi, prešiel som na Mobil, penenie úplne prestalo a dokonca som zistil že zmizla rôznosť kompresného tlaku jednotlivých valcov, dodatočne usudzujem na rozpustenie nejakých úsad na piestnych krúžkoch.
No a po prechode na Millers som bol sám prekvapený okamžite po výmene motorového oleja, že ako sa motor dral do otáčok, troška mi aj klesla spotreba.
Pritom vždy som samozrejme nalieval olej predpísanej výkonnostnej špecifikácie a viskozity.

Ale inak súhlasím, že každý motor (značka) môže byť nejako nachystaný prijať olej určitej konkrétnej značky. Niekedy výrobca auta uvádza konkrétne doporučenú značku oleja, vtedy nám ostáva len veriť že to má vyskúšané a nie je to len otázka obchodnej dohody.

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných