Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cokupit
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 05.04.2011 10:24
Zdieľať na Facebook

Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa cokupit »

Dobrý deň,

v januári som kúpil Suzuki S Cross, v lete sa vyskytla závada, občas sa nepodarí zaradiť spiatočku, dokonca raz som zaradil na 4. Krát. Zavolal som do servisu, objednali ma a po prehliadke, ktorá trvala ani nie 30 minút, mi povedali, že je všetko v poriadku a radenie nie je také presné ako vw, a nevedia s tým nič urobiť. Ja samozrejme od nového auta očakávam bezchybné fungovanie a nie som spokojný. Auto má momentálne 15000 km, kupované a servisované v Suzuki Trnava. Viete mi poradiť ako mám ďalej postupovať? Ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pre Suzuki S cross je podobný problém vadou konkrétneho vozidla,nie všeobecná systémová porucha modelu.Čo znamená že Suzuki Trnava má velmi mizerných mechanikov a k samotnej reklamácii sa stavia spôsobom typickým pre autorizované servisy,odpinkať zákazníka s tým že tam žiadny problém nie je a vymýšla si fatamorgánu.Tu platí - co je psáno,to je dáno ! čiže neustále bombardovať a robiť zápisy o reklamácii. Kým platí záruka.V reklamách vedia ohurovať a oblbovať stupídnymi heslami,potom sa tým čo si ich výrobok kúpia takto odmeňujú.Jediné čo pomôže je neustále do toho búšiť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa fzubaty »

Uprimne nerozumiem mhlavaty, ak vies kde je chyba, staci to napisat a nie pisat litanie o nicom
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa tuninka »

Je tvoje auto s manuálnou, alebo automatickou prevodovkou? Ak problém pretrváva, tak ich treba neustále otravovať, a chodiť znova a znova s tým problémom do autorizáku.... ale tak či tak by som skočil aj do iného servisu, nech sa na to pozrie aj niekto iný, ako servisáci v autorizáku, jasné že sa o tom v autorizáku nepochvál....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

fzubaty napísal: 11.10.2023 11:49 Uprimne nerozumiem mhlavaty, ak vies kde je chyba, staci to napisat a nie pisat litanie o nicom
Úprimne,viem kde je chyba...a jasne som to napísal,skús čítať z porozumením miesto rýpania
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa fzubaty »

Super, je to systémová porucha. Čiže to vyrieši nejaký update systému?

Lebo nič iné si nenapísal.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Naštelovať tiahla??
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 11.10.2023 13:16 Super, je to systémová porucha. Čiže to vyrieši nejaký update systému?

Lebo nič iné si nenapísal.
mhlavaty napísal: 11.10.2023 08:49 Pre Suzuki S cross je podobný problém vadou konkrétneho vozidla,nie všeobecná systémová porucha modelu.
Tak já ti nevím Karle ale každý tu čítame nejako inak. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ja ti zvyraznim ine slova….
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa ivko1 »

Mne to príde že autor to auto už vlastne ani moc nechce, ale na to existuje iba postup že to predá dalej...

K problému, aj môže byť aj nemusí, stačí menej vytlačiť spojku a už je problém zaradiť. Možno stačí doštelovať tiahlo.
Kamošov foter kedysi dávno kúpil nového Ignisa a jemu vypadlo tiahlo na novom aute po ceste domov čo bolo 20km...

Tiež tu často spomínam kamoša čo má Grand Vitaru v ktorej utopil už viac ako dal za samotnú jazdenku...
A aj keby bolo to auto už v poriadku, tak aj tak je zlé, lebo je to velmi biedne odhlučnené a cestovať v tom je za trest...
Napíšem to jednoducho tak, že všeobecne autá od Suzuki sú kýble, lowcosty a preto to funguje ako funguje
Naposledy upravil/-a ivko1 v 11.10.2023 18:14, upravené celkom 2 krát.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Rovno zo salonu po vyjadreni technika ze auto nema problem by som na tom kruhaci zaradil za jazdy spiatocku nech roztrhne celu prevodovku, zavolal im nech si to tam pridu odtlacit naspat a opravia, sadol si do mekaca alebo kfc a objednal si poradny burger kym pride taxik 😄😃😃😃😄😄😄😄😄
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
espacer
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 13.01.2007 05:16
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa espacer »

...vo všeobecnosti, Suzuki neuznáva ani nerieši žiadne záruky ani reklamácie...ja som kvôli tomuto svoje Suzuki radšej predal, pretože ked mi vystavili fakturu za záručnú opravu a musel som ju zaplatiť, povedal som že hádam stačilo a auto som predal...obrátil som sa aj na importéra a ten ma poslal do "teplých krajín"...takže Suzuki nikdy v živote a okrem toho je to aj tak len podpriemerná značka....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

fzubaty napísal: 11.10.2023 15:15 Ja ti zvyraznim ine slova….
Daj nech si počítam. :pusa:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa mhlavaty »

fzubaty napísal: 11.10.2023 13:16 Super, je to systémová porucha. Čiže to vyrieši nejaký update systému?

Lebo nič iné si nenapísal.

Keby si aspoň čítal na čo reaguješ
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki S Cross - reklamácia vozidla

Príspevok od používateľa seven549 »

cokupit napísal: 11.10.2023 07:23

občas sa nepodarí zaradiť spiatočku, dokonca raz som zaradil na 4. Krát. Zavolal som do servisu, objednali ma a po prehliadke, ktorá trvala ani nie 30 minút, mi povedali, že je všetko v poriadku a radenie nie je také presné ako vw, a nevedia s tým nič urobiť.
je to vada ktora nepretrvava.s tym sa tazko robi reklamacia.ine by bolo ak by sa ti nedalo vobec radit alebo by to drhlo neustale.

no a s tym ze to nema radenie ako vw neurobis nic len si kupit auto kde sa radi dobre.

ja mozem povedat ze skoro na kazdom forde mondeo MK2 MK3 MK4 akonahle malo kazde nad 50 000km je problem u manualu radit 2 prevod.niekedy tam nejde treba ist cez neutral niekedy ide tazko a niekedy to tam sadne ako novom aute.deje sa to nepravidelne necakane az hresim.

ale v pripade ze treba s tym vysprintovat 0-100km/h v tedy sa to nedeje v otackach prevodovka radi ako ma.skratka je to ford z prevodovkami MT75.je to ich choroba.nikdy som koli tomu to auto neodpisal.

idealne auto nieje.kazda znacka auta ma nieco lepsie nieco horsie.

ale toto co si si kupil by som nebral.suzuki je u mna stale smejd snad len swift sa este da.

dalsie auto ktore o mne chcu aby som kupil citroen C3 kaktus alebo nieco take to je cross.aj som pozeral ze motory to ma len 1.2 asi turbobenzin.nic ine v ponuke nieje.nikdy,ani za svet taku sunku nekupim.radsej nieco od koncernu
Naposledy upravil/-a seven549 v 11.10.2023 18:52, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných