Suzuki Ignis - do Číny a naspäť

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

maceno
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.08.2006 19:11
Zdieľať na Facebook

Suzuki Ignis - do Číny a naspäť

Príspevok od používateľa maceno »

Ludia, firma mi schvalila o tri mesiace projekt, do ciny a naspat za mesiac z vlastnym autom...

Mam Suzuki ignis 2005 1.3 benzin.

ma najazdenych 200tis km , napriek tomu je auto v perfektnom stave.

Chysam sa s nim ist do Mongolska a naspat. Cesty su fakt zle.

Ako prve ma napadla nanho namontovat svetelnu rampu. Nieco som nasiel na ebay za 200€. Snad to posvieti ako ma.

Kazdopadne citim ze mam na ignise odidene tlmice, tie samozrejme vymenim. Co vsetko by ste si dali vymenit, pripadne pridat pred akou brutalnou cestou?

bude to dobrodruzstvo jak svina. Mam na pripravu autoa 3 mesiace.


diky za kazdy postreh.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Solo by som sa na takuto cestu NIKDY nepúšťal...

vždy minimalne dve autá a samozrejme nejaké lepšie značky

ako Ignis,aj ked lahke auto je niekedy výhoda,

Na takýto trip by som bral pick-up
niečo ako Nissan Navara, Mitsubishi L-200 a p.

Na nete su dobre recenzie a skusenosti z prvej ruky

treba googliť cesta autom okolo sveta
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Ak to nie je TOP SECRET, tak môžeš napísať, čoho sa týka ten projekt? :)
A k autu by som určite pridal zopár rezerv, do zálohy vaničku, a stále zo sebou v aute aspoň pár litrov prevádzkových kvapalín(pixlu oleja, chladiacej a brzdovej) do kufra.

To musí byť iný trip. :)
Keď som bol mladší, tak som rozmýšľal, že pôjdem do Moskvy na aute na výlet. Ale čím som starší, tým som posratejši z takého niečoho... :40bd:
kkristian
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 02.11.2009 16:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kkristian »

Trosku mimo misu, ale preco autom? Cesta lietadlom je rychlejsia, lacnejsia a aj pohodlnejsia. Kazdopadne to znie fakt zaujimavo :)
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Preto sa aj ja pýtam, že aký projekt, že prečo tam musí byť to auto...:)
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

raven85 napísal:Ak to nie je TOP SECRET, tak môžeš napísať, čoho sa týka ten projekt? :)
Ten projekt si myslím, bol vytvorený pri pivnom stole.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Nepodceňuj.
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Ignis to bez problemov zvladne. Skor by som sa bal pripadnych buraciek s inymi vozidlami. A urcite by som si pribalil retaze do blata.
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

Dúfam, že ten Ignis je aspoň 4-kolka. Ak áno odporúčam terénne pneumatiky so štuplami - veľa kilometrov pôjdeš po šotoline a blate. Ďalej bezpečnostnú klietku do vozidla ako majú pretekárske vozidlá, plechový alebo hliníkový kryt pod motor, zosilené struny a tlmiče spolu so zdvihnutím svetlej výšky vozidla, predný ochranný rám, náradie na nutné opravy, hydraulický zdvihák, miniatúrnu plynovú zváraciu súpravu na cca 10 - 15 minút zvárania. Samozrejme náhradné kolesá 2 ks, olejovú vaňu guľové čapy 2ks - 1 spodný, jeden na spojovačku, do každej nápravy 1 náboj s ložiskom, oleje, chladiaca kvapalina, brzdovka, vodný chladič .... Prajem veľa šťastia a dúfam, že sa o tejto ceste dočítam v nejakom motoristickom časopise.
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Neviem, ci ides az do Ciny alebo iba do Monglska, len upozornjem, ze v Cine nemozes soferovat s nasim vodicakom to ani s medzinadrodnym. Oni akceptuju iba cinsky, ktory musis robit tam, v cinskom jazyku.
aapalo
Príspevky: 285
Dátum registrácie: 03.01.2008 12:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aapalo »

Tak chceš ísť do Číny alebo do Mongolska? To je troška rozdiel, minimálne pár tisíc dolárov...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Ignis - do Číny a naspäť

Príspevok od používateľa sherdog »

maceno napísal:Ludia, firma mi schvalila o tri mesiace projekt, do ciny a naspat za mesiac z vlastnym autom...

Mam Suzuki ignis 2005 1.3 benzin.
Neviem či by som v tom vydržal sedieť 100km, ale to je asi otázka zvyku. Autom, a to žiadnym aké existuje, by som takú trasu nikdy nebol ochotný absolvovať, ale to je môj problém. V prípade techniky a spoľahlivosti platí stále, čím jednoduchšie auto tým lepšie. Takisto aj v prípade poruchy sa to ľahšie rieši. Pozri napríklad sem:

Na starej Mazde 626 - do pekla a späť:
http://forum.autobazar.eu/prispevok580568.html#580568
"Za 17 rokov v našej rodine táto Mazda 626 už veľakrát dokázala svoju spoľahlivosť absolvovali sme s ňou úplne bez problémov okruhy vo Francúzku, Španielsku aj na Balkáne. Terénne vozidlo vôbec neprichádzalo do úvahy a stará Mazda nám všade vyhovala akurát nižší podvozok občas spôsoboval problémy. Na hrboľatých úsekoch sme museli ísť pomalšie niekde sme si museli vystavať cestu, alebo odhadzovať kamene z cesty.
Jej dieslový motor má spotrebu 6,5l/100km napriek tomu, že bol naložený zhruba pol tonou batožiny. Nakoľko sme sa v priebehu cesty museli popasovať s teplotami od -22 do +53st. celzia museli sme byť na všetko pripravení.:

A pozor na gumy aby vydržali a neskončili takto:
Obrázok
martin0088
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2013 07:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin0088 »

Ten cinsky vodicak nerobis v cinskom jazyku,dostanes ho na zaklade nasho,len jazdit v cine na vlastnom aute je ovela vacsi a hlavne dost drahy problem.je to strasne vela vybavovania!
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

V Cine sa len tak skutocne jazdit neda. Cina nepodpisala Viadensku konvenciu a neuznava medzinarodne vodicaky.

Inak - narocnost sa dost precenuje, cesty su vsade a auto, ktoremu staci obycajny benzin to musi bezp roblemu zvladnut.

Kopec ludi takto chodi - aj na motorkach.

Mozno je to uz teraz kvoli kozomrdom trochu rizikovejsie, v kazdom pripade - nie je to ziadna expedicia do Atlantidy.

Takze smelo do toho.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], citroenc3v6, db69 a 66 neregistrovaných