Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0915398548
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.04.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa uwa0915398548 »

Zdravicko,
Kupil som peknu suzuki Grand vitaru 1.9 ddis 2012 dovezenu z nemecka(najazd 140tis km) ale čosi na nej klepe.
Auto je ticho na volnobehu, pri prudkom pridani plynu/zatazi, pri nezaradenej rychlosti, a pri pridavani plynu na volnobehu.
Klepe to jedine v zatazi v otackach okolo 1600-2200rpm. Pri studenom motore to skoro vobec neklepe aj pri tych otackach, pokial sa nezohreje, vtedy to zacina byt pocut.

S autom som presiel emisnu na prvy šup s hodnotami 0.04 (0.52 max dymivost)
Ziadne chybove kody, auto ma vykon. Vymeneny olej v motore a v manualnej prevodovke, vzduch/palivovy filter.
Zaroven pri tom klepani pocujem aj sicanie od turba.

Zvuk klepania vo videu :

https://youtube.com/shorts/rkY-6PGBmdU?feature=share

Mate nejake napady čo pozriet/skontrolovat resp ake su mozne zdroje klepotania ? (Vstreky ?)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Klepanie od motora - Suzuki Grand vitara 1.9 2012, 140k km

Príspevok od používateľa martincichy »

Mne to pride ako rezonancia, napriklad z vyfuku.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tlmič torznych kmitov??
Aj ked tu by malo byt počuť hlavne za studena...
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 25.10.2022 20:33, upravené celkom 1 krát.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Chlape, prečo si kúpil auto, ktoré klepe...................................................... Máš ich na predaj na nete málo?
uwa0915398548
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.04.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa uwa0915398548 »

Ako vravim, za studena to takmer nepocut. Na obhliadke som to nepocul. Motor isiel hladko a ticho
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Konečne som si to vypočul v tichu :
Podľa mňa to fakt môže byť tá remenica, keď otvoríš kapotu, je to tá ktorá ide na alternátor.
Na 406, aj 607 sa dala vyskúšat pomykanim, aj bolo vidieť, či je zodrata.
Na 406 odchádzala každých cca 120-150.000 km.

Ložisko alternatora by to nemalo byť, keďže ide za studena ok.
Ten výfuk... neviem :41c2:
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na rezonancie sa u tohto auta stažuje každý druhý...
Odhlučnenie motora je tak biedne, ako keby tam ani žiadne nebolo...
Nelutuješ to?
Zbaviť sa toho dokedy nie sú problémy - to je moje odporúčanie
uwa0915398548
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.04.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa uwa0915398548 »

Remen vyzera ako novy, vidno potlac od vyroby.
Skusal som ho dat dole a roztocit kladky a rovnako som pocuval so stetoskopom na volnobeho ale nic extra som nepocul.

Mam podozrenie na vstreky, ale pri tomto by mi to bolo divne ze to preslo na tej emisnej tak zlahka. Dokonca vyfuk je jak novy.

A ze ci nelutujem to auto ? Urcite nie, vyuzivam casto redukciu a terenne schopnosti o ktorych pri novsich SUV mozem iba snivat. Samozrejme ked neberiem do uvahy Wrangler a podobne stroje so spotrebou okolo 12-15l.

Ale s5 k veci. To auto chcem mat v poradecku, vykonovo slape ako ma, spotreba je v ramci normy. Som obiednany do suzuki nech si to zapnu na tu svoju diagnostiku a mozno nieco vycitaju.

Dovtedy by som chcel to auto este poriadne popocuvat. Mozno sa mi podari simulovat ten klepot vo dvojici so zatiahnutou rucnou a napriahnitim v jednotke, a popocuvat pri motore odkial klepe.
Len drze palce nech rucna drzi 😃😃😃
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa martincichy »

Vitara je v pohode auto, tvori velku cast flotily, ktoru servisujem. To auto znesie pomerne hrube zaobchadzanie a je vcelku jednoduche.

Problemom je, ze kazdy necha zajst problemy do daleka a zanedbava udrzbu a druhym problemom je, ze sa bavime o 20 rocnych autach. Doma mam 2 Vitary... jednu s s kompletnym podvozkom Ironman - teda poriadne podvihnutu. Vitara nebola stvorena na to, aby sa s odhlucnenim a komfortom porovnavala s mercedesom ML alebo LR discovery. Cenovka to nedovoli. Alebo freelander? Podobna cena, komfortnejsie auto, ale uz nema take moznosti v terene ako grand vitara. Vitaru mam vyslovene do lesa, do narocnejsieho terenu. Do lahkeho terenu s dusterom.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa oco13 »

martincichy napísal: 25.10.2022 17:38 Vitaru mam vyslovene do lesa, do narocnejsieho terenu. Do lahkeho terenu s dusterom.
Martin niekde na maďarských strankach som videl Gaza 69 s Ironmanom, to bola iná bomba a ak treba aj niečo voziť tak Gaz 66. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

lubos zimovcak napísal: 25.10.2022 12:10 Voľnobezka torznych kmitov??
Poprosim foto volnobezky torznych kmitov.

Dakujem.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa ivko1 »

martincichy : a hovoríš o ktorej generácii Grand Vitary?
Lebo tá III je podla mna velká bieda...
Používať to niekde v lesoch, tak to aby človek nosil sluchátka pre pilčíka čo robí s motorovou pilou.
Akože nie som fajnovka, ale v prípade Vitary je to brutal.
Asi ako keby si sa vozil s puberťákom čo má hlučný tuningový výuk.
Už som to tu písal, kamoš to kúpil a mna ide jebnúť z toho hluku hned v prvých metroch a keby ma volá na Inoveckú chatu na guláš z jelena, tak radšej pôjdem svojím autom, lebo za ten 15-20 minutový výjazd autom hore som tak ohučaný že ma prešla aj chuť...
Na redukcii ísť netreba a aby to nedrnčalo a nestrpalo , tak to vytáča, drží v otáčkach.
Isto nie je taký každý kus, ale ako som písal, to drnčanie, strpanie, rezonancie rieši každý druhý

K údržbe - pod kapotou placu dosť, ale ked chceš vytiahnúť EGR, tak s tým zabiješ kopec času a tolko nadáviek vyslovíš čo inak nepovieš za mesiac...
Zastrčený vzadu tak aby si mal k nemu zo všetkých strán najhorší prístup. Naťahuješ sa jak šimpanz, bolia ťa z toho ruky, nohy...
Závada typická pre moderné EGR, zodraté plastové ozubené kolieska

Máš hrdzavý výfuk? Kúpiš všetko okrem koncového tlmiča, ak aj niekde je v ponuke, tak nie je skladom a cena že sa ti točí hlava. Na benzín nie je problém, na diesel nikde, skrátka nechápem a to si myslím že ich tu jazdí celkom dosť...

Jediné pozitívum toho auta je že je stále pekné aj po tolkých rokoch, ale je vidieť že brutálne šetrili
uwa0915398548
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.04.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa uwa0915398548 »

K tomu egr-ku : na jednej strane by to davalo zmysel ze zubky plastoveho kolieska su zdrete a tym padom ked sa ho znazi otvorit tak sa nic nedeje a nasledne vo valcoch je zvysena teplota (kedze egrko nepusti spat plyny). Zvysena teplota by mohla mat za nasledok skorsie vybuchy sprevadzane s klopotom. Zaroven pozorujem na aute ze sa netradicne rychlo nahreje(staci 5km a som na prevadzkovej teplote)⁉️- to by sedelo k tomu zavretemu EGR.

Na druhej strane ked sa zamyslam, EGR sluzi aj k mensiej tvorbe NOx, a za normalnych okolnosti ked sa spravne otvara, mame mensie emisie.

Je mozme ze to EGR rko mam stale zavrete ale aj napriek tomu to na tej emisnej ukazalo tak nizke emisie ? 0.04 , plus vyfuk je cisty.

Predtym ako sa ho rozhodnem demontovat, rozmyslam na hlas, a myslim ze k niecomu spolu prideme🤓
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ty s EGR zatial nerob nič...
uwa0915398548
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 28.04.2017 22:32
Zdieľať na Facebook

Re: Suzuki Grand vitara 1.9 , 2012 - klepanie od motora

Príspevok od používateľa uwa0915398548 »

Preco ? 😄 ak nie s EGR tak co by si navrhoval ?

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 53 neregistrovaných