Superb 2,0TDI 125kW 4x4 CR CBBB

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Superb 2,0TDI 125kW 4x4 CR CBBB

Príspevok od používateľa tritonsf »

Zdravim Vas, pokazilo sa nam auto superb rv.9/2009. 1 majitel, servisnovany iba v škode, atd. najaz. 210 000km. Len tak za jazdy auto skapalo a uz neslo nastartovať. Mechanik povedal ze treba meniť cely vstrekovaci system, koli kovovym šponkam, velkosti piesku. Cena bude vysoká za opravu. Dnes som vytiahol naftu z nadrže cez otvor pod sedackou, a v nadrži je kovovy prach.Odporučte mi prosím najvhodnejší a najekonomickejši sposob opravy. Stretol sa s tym uz niekto ? Do auta sa tankovala iba nafta z pumpy, ale zda sa ze aj to nestačí :41c2: Ako tomu do budúcna predísť ? Ake aditíva odporúčate na predídenie tohoto problému ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mechanik povedal je príliš nejasné vyjadrenie.Mechanik musí povedať v čom ten problém je,niečo predsa zkolabovalo,teda musí prísť z konkrétnou vecou.Ja sa navečerám zo susdovou mačkou ak tú konkrétnu vec má,a vie ju čímkoľvek preukázať.Je absolutne nereálne aby systém ako taký zkolaboval naraz ako celok.Z hladiska zárobku určite zaujímavé čísla ak by prišlo na takéto "komplexné" riešenie.Kovové šupinky sa v určitých častiach systému nájdu pomerne často,ale to nie je dôvod spustiť takýto spôsob bezhlavej výmeny.Je každému jasné že je komfortnejšie veci vymeniť,ako garantovať opravu,navyše tuy kde by musela prebehnúť absolutne dôkladne a kvalitne.Skús iného mechanika,a možno prídeš k inému poznatku ako prezentuje tento.
Predchádzať sa dá použitím aditív ale aj inými riešeniami ktoré bránia "šíreniu" ultra jemných kovových čiastok v systéme.Ale to už je predmetom v patentovej ochrane autora,proste sa dá
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ten bordel z nafty a kovovy sajrajt by mal zachytavat palivovy filter,otazne je kolko toho ten filter dokaze zachytit,ze? Mozno by asi nebolo od veci raz za cas zhodit nadrz a vycistit ju,co Vy nato?
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Casty problem o tdi cr co mam info od medchanika vw. Prach produkuje priamo vysokotlake cerpadlo, takze filter nezachyti nic. Konstrukcne je to cerpadlo haklive na kvalitu nafty, rsp. mazaciu schopnost nafty. Ale netvrdim, ze je to naisto tvoj pripad, ja s tym nemam skusenosti. Byt tebou, po oprave nespravim bez vifka v nadrzi ani kilometer.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubos tá náhla smrť má svoj presný dôvod a tu je nutná "pitevná správa"...čo kľaklo.Je väčšinou jeden jediný komponent prečo kolabuje motor.Samozrejme aj ostané môžu vykazovať opotrebenia,ale aj tak správa o príčine nemôže znieť tak že všetko je zlé.Vždy (VŽDY) ak je niečo príčinou to viem jednoznačne majiteľovi predviesť,nafotiť,ukázať,proste príčinu preukázať,preto si o podobných myslím svoje
Prijal by som vyjadrenie...príčina kolapsu je toto..ale aj ostatné diely sú opotrebené tak a tak (preukázať).Ak urobíme čiastkovú opravu a spojazdníme sa,bude nasledovať toto a toto,preto navrhujem takéto riešenie.Ak budeme riešiť čiastkove,bude to mať taký a taký dopad
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

nemusi byt zly cely system. Mechanik mi povedal ze ho treba cely menit koli sponam. Preto ma zaujma ci je potrebne to cele meniť, alebo ako sa to da opravit. Odislo cerpadlo v nadrži, mechanik povedal ze treba cistit hadicky, cerpadlo v nadrzi vymenit, common rail pumpu meniť, 4x vstrekovace. Vymontoval som dnes filter na common rail cerpadle co je pohanane rozvodmi a cele to sitko je od kovoveho prachu :41c2: co si o tom myslite.
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

To cerpadlo natahalo bordel co si natankoval zo stojana? Co vlastne tankujeme vsetci.. A preto klaklo,sa pridrelo,zhorelo? Dost ma zaujima tato tema.
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Taky je standartny postup pri takejto zavade, vymenit celu palivovu sustavu, pretoze preplachnutie trubiek nemusi odstranit vsetky piliny z potrubia a teda s ato moze o chvilu zopakovat znova...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

tritonsf napísal:nemusi byt zly cely system. Mechanik mi povedal ze ho treba cely menit koli sponam. Preto ma zaujma ci je potrebne to cele meniť, alebo ako sa to da opravit. Odislo cerpadlo v nadrži, mechanik povedal ze treba cistit hadicky, cerpadlo v nadrzi vymenit, common rail pumpu meniť, 4x vstrekovace. Vymontoval som dnes filter na common rail cerpadle co je pohanane rozvodmi a cele to sitko je od kovoveho prachu :41c2: co si o tom myslite.
Z ich pohladu pochopiteľné...idú na istotu.Jednak výsledku opravy a jednak výsledku zárobku.Robia to proste takto a môžu si to pokojne dovoliť.Riziko problému z opravy znížili na minimum a zárobok na maximum.Ostane kopec komponentov pre ďalšie využitie čo je pridaná hodnota nie celkom zanedbateľná.Od určitého prebehu km sa špóny vyskytujú vždy,menej či viac.Je osobné rozhodnutie a stav peňaženky čo si kto zvolí ako riešenie
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

no neostáva nám nič ine len to dať urobiť a mastne zaplatiť. Riskovať opatovné zanesenie sa asi nevyplatí. Staré zlaté rotačky....
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

mal si si kupit inu znacku, ktora je na naftaky a kvalitu kvalitnejsia.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

síce také auto nemám ani asi nebudem, ale aj tak by ma zaujímala cena opravy :189:
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

Viem ze jeden daval za nove cerpadlo 500e, ale ci to bolo nove alebo repasovane na vymenu neviem... Auto islo na predaj, takze ostatok sa len precistilo.
tritonsf
Príspevky: 545
Dátum registrácie: 30.08.2006 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tritonsf »

autickar21 - aky je podla teba dobry naftak ? mozes do PM
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

A stacilo by pridat medzi cerpadlo a rail 1 vysokotlakovy snimac+filter... poskodenie cerpadla by neurobilo nic s tryskami, jednoduche zistenie zanesenia filtra/vypadku jedneho zo snimacov porovnanim. Neviem co tam robia, mohli sa X rokov ucit na chybach TDCI.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 24 neregistrovaných