Subaru Outback diesel - straca sa chladiaca , len v zime

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vlastne
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.08.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Subaru Outback diesel - straca sa chladiaca , len v zime

Príspevok od používateľa vlastne »

mam taky problem, ktory zacal minulu zimu, ked je teplota pod cca 10, teda motor je takto studeny, straca sa chladiaca, pocas zimy to potom vychadza na cca 200ml/1000km, ked je teplo, okolo 20, leto jesen, chladiaca sa drzi na ciare, nemizne nic ... netlakuje, ziadna emulzia nie je, hreje pekne, vsetko ide ako ma ... subaru outback boxer diesel 2014 s cvt, dpf egr skrtiaca cisty, vstreky ako nove, servis robeny len v subaru ... moze ist o dake krehke trsnenie, vodnu pumpu? ... dakujem za rady
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

najdi sposob ako pretočiť studenym motorom a niekto zdola pod autom nech svieti baterkou a hľadá miesto uniku chl.kvapaliny
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

by som umyl pod kapotou vsetko docista. a pridal (ak uz nema) uv farbivo do vody.
potom s uv baterkou to bude lahke.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=uv ... nt&_sop=15
vlastne
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.08.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastne »

hm toto uv by som este povedal v servise, alebo skusil, dik chlapi ... sam som vsetko pozeral, aj v servise pozerali, skontrolovali aj olej a nikde nic ani naznak, ze mam dolievat a sledovat, ze sa uvidi/neuvidi, ale taketo riesenie mi nepride koser
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ten motor tu vodu spaluje.boxer disel od subaru najhorsi disel v europe ako motory co boli v opel corsa 1,3 cdti.problemy s karbonom usadeninami netesnosti spalovacieho priestoru.nemecky adac ten motor odpisal na prvu liniu ako nepodarok uz pred 4 rokmi.
vlastne
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.08.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastne »

dakujem za odpoved, z kade mate ze tento motor zerie vodu???
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ak niekde niesu uniky tak tu vodu motor zerie.

bezna vec aj u vw benzinov odnepamati.aj u mna 1,4 motor.odnovoty ak sa to zenie na dialnici 5000km 1deci vody je fuc.ak to jazdi mesto a okresky voda sa dolieva raz za rok.

bmw radove 6 valce starsieho vydania mali to iste v zimnom obdobi.za studena si to chliplo poldeci po zahriati vsetko ok nic netlakuje voda s olejom sa nemiesa len ju treba dolievat.

nic netreba riesit treba s tym jazdit dalej ono sa casom zavada prejavi viac.moze tam byt mikrotrhlina v hlave valcov alebo tesneni.alebo olejovy chladic -kodovym sifrovanym jazykom vzdelanych mechanikov sa to vola vymennik- robi tiez take veci.sluzi to na chladenie motoroveho oleja moze to vyzerat aj ako kocka alebo valec.alebo to moze byt aj niekde prasknuta plastova trubka mal som to u mondea 2,2 tdci minitrhlinka na takom mieste ze to bolo tazko viditelne a bolo to poznat na dekli prevodovky kedze motor bol cisty.na trubke ani naznak po uniku chladiacej vody.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Urcite tam bude vymennik tepla voda olej pre prevodovku, casto vznikne trhlinka v tych chladicoch a prieniku voda..olej.... aj to skontrolovat
vlastne
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.08.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastne »

takze z toho mi vychadza ze to nechat tak, dolievat a ked, resp. ak zacne viac zrat tak sa to lahsie najde, ze je to bezne a nemam sa s tym dako znepokojovat??

ps samozrejme viem o boxer diesel, naschval som kupoval po 2013, kde uz boli vychytane choroby plus s cvt (do 2011 je to samovrazda a aj vdaka tomu ma ten motor taku povest), cvt netlaci na kluku, olej nezerie, ani v oleji nie je chladiaca (testovali ho), tak neviem keby tam bola trhlina? nebuchoce, ide ticho aj po studenom starte, vsetko je ciste, na diagnostike ok, len ked pride zima dolievam a nikde nic ...

hjundai ? takze chladiaca ide do oleja prevodovky? ale to by bola chladiaca od oleja? a na prevodovke by sa to prejavilo nie?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Samozrejme že to nie je ani bežné a ani to nie je v poriadku, keď sa stráca chladiaca kvapalina.
Ale pokiaľ to je pomerne zanedbateľný únik a nie sú žiadne iné sprievodné javy ako napr. voda v oleji, tak netreba robiť paniku.
Príležitostne by ale naozaj nebolo od veci skúsiť dôkladnú kontrolu pomocou farbiva do vody, ako ti poradil hneď na začiatku a566.

Na tomto fóre ti každú chvíľu niekto napíše aké máš naprd auto alebo len motor, prípadne že ti tečie voda do oleja, do motora a ešte neviem kde.
Nejako si napr. seven neuvedomuje, že ak by motor mal „žrať“ vodu, tak prečo to robí iba v zime a nie aj v lete.
Tak mi teraz napadlo že či tá voda nemôže unikať niekde okolo ventilu kúrenia, neviem ako to je urobené v Subaru, ale skrátka v zime je ten ventil obvykle nastavený v inej polohe ako v lete, v lete obvykle nikto v kabíne nekúri.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Jasne tu ti kazdu chvilu niekto nieco napise... chce to poznat dane auto a okruh a prezriet mysliet na vsetko lebo voda si cesticku najde.... normalne to nie je a riesil by som to.
vlastne
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 24.08.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastne »

dakujem Vam za rady (y) ! :) s tym kurenim by to mohlo mat veru nieco, najprv teda skusim rano chodit do roboty bez kurenia, vypnem klimapanel na komplet a budem sledovat, to asi bude nateraz najlahsie, kupim si aj to uv farbivo, ale teraz ked bude zima sa mi nechce moc vonku pod autom lezat :) ak by sa to zhorsilo pojdem za dakym garazmajstrom a popozerame na zdvihaku s uv, kedze v subaru toto ani nenavrhli len povedali sledovat
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ak nevidno unik vody, neznamena, ze motor vodu aj zerie. Ja som cele leto a jesen dolieval cca 2 deci na tisic km. Nikde nic nic nebolo vidno. Test na co2 negativny. V zime mi zacalo byt cudne, ze vonku je mraz a teplomer ukazuje o par stupnov teplejsie. Auto na zdvihak a bolo jasne. Chladic len slzil, v lete sa stihalo odparovat, teraz kvapol sem tam na snimac vonkajsej teploty.

Skontroluj zalezitost okolo ventilu kurenia.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

:2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných