Subaru Impreza 2.0D 2009

Diskusia ohľadne vozidiel značky Subaru

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivankocisko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.03.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Subaru Impreza 2.0D 2009

Príspevok od používateľa ivankocisko »

Zdravim.
Mam zaujem o kupu subaru impreza 2.0d 110kw.
Mozem ju mat od prveho majitela(znameho) ma nabehane 107000km. Chcem sa preto opytat najma ludi, ktori to auto maju alebo s nim mali skusenosti ci je to auto spolahlive. Ake ma svoje + a -
Dakujem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

... a nedáš si pokoj a nedáš...
http://www.auto.cz/subaru-ma-problemy-z ... xeru-71724
A kludne pohladaj aj reálne skúsenosti na CZ Subaru klube, kde po niekolkých prípadoch sa začalo české zastúpenie vykrúcať, tak ten kto mohol si uplatnil záruku v DE, kde mu motor vymenili

Alebo si pohladaj na nemeckom mobile.de kolko kusov je tam s poškodeným motorom
http://suchen.mobile.de/auto/subaru-die ... ED&lang=de
Filter nastavený na Subaru, diesel a hlavne "poškodené autá", vyhodilo to 28ks
Z toho je drvivá väčšina s poškodeným motorom, zhruba 20ks

Trikrát ti to človek zopakuje a ked ti odpovede nevonajú ideš sa spýtať inam aby si počul to čo chceš. :41c2:
Jasne som ti písal, dnes žiaden jazdený diesel nie je výhra, ale ty vyberáš ešte dokonca z tých problémových

Pre istotu ti aj odcitujem jeden príspevok kedže sa ti nechce hladať:
dechtový motory se ze začátku dost sypali a je toho skrz všechna Subaru fóra dost a dost, šlo o MY 2009. Zajímavý je, že to většinou trápilo Lega a Otíky, občas i Rézy a v menším měřítku i Forestry, přitom je to pořád ten samý motor, jen ve forestru trochu jinak naladěný. Na fórech jsem viděl příspěvky kde uživatel najel 180 tKm a nic a druhý měl po 60 tKm motor po smrti, trochu divný . Odcházelo tam uložení kliky na posledním válci a vyčvachtalo to větší díru do bloku. Většina aut ho měla měněný v záruce a kolikrát najela jen pár desítek tisíc km a motor šel do kopru. Pokud to zastoupení nechalo být a nevzalo to na záruku, tak oprava byla kolem 100 tkč, což je mazec .

Určitě ti víc napíše někdo kdo tím prošel, já jsem se po zvážení pro a proti rozhodl nakonec pro benzín, jelikož už se mnou dehet 2x vydrbal a oprava byla dražší než kolik jsem ušetřil na palivu. Ono měnit jen blbý vstřikovače, který taky nejsou na furt a stačí vzít párkrát blbou naftu a zbytečně moc poctivý a přesný Denso co nemá o kvalitě naší nafty ponětí to neustojí. Když ti pak u Subaru poví za výměnu vstřikovačů ( motor ven ) vyčištění systému, kalibraci a všechny ty voloviny okolo 70 tKč, tak je to na ...
Spousta kluků má u MY 2010 a výše zase potíže s DPF, který je v jednom bliku s katem a je za mizerných 80 tKč . Jak nastanou potíže s regenerací a ta potom nejde spustit už ani v servisu přes diagnostiku tak je potíž
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Ak budes jazdit dlhe štreky a tankovat v rakusku npr. ,plus poctivy servis tak do toho chod.Rozhodne lepsia volba by bola benzin popripade s lpg.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

to je vsetko zavist chlapci moji

on ma dost penazi a vy nie, tak mu zavidite

takze kup si to, priprav 2.000 - 3.000 na druhy motor a ked klakne tak mi zavolaj, aj ja mam zivotne naklady, cize rad si zarobim

a ak si rozumnejsi tvor, tak po kupe mi zavolas hned, urobime prevenciu a motor NEKLAKNE, akurat prevencia neznamena ze bude za 5 EUR

ten motor nie je zly, len ma muchu v uchu a bruchu, ktoru treba jednou ranou zabit a v tom momente si vysmiaty ako leco

ked budes jazdit bez prevencie, tak ti ten motor casom klakne s pravdepodobnostou rovnej istote lebo je to tak.

Boxer motor je uzasny a Subaru tiez, len treba vediet ako na to.

To nie je Renault kde nevies robit prevenciu lebo stale caka 100 roznych zavad a prevencia by znamenala vymenit cele auto.

U Japonca staci vediet ktore zvolit a netreba ZIADNU prevenciu a ak uz chces problemovy motor, staci urobit tu prevenciu a mas auto navzdy. Moderny motor s DPF, vstrekmi, cerpadlom, EGR, elektornickymi kur vitkami a inymi zazrakmi si samozrejme vypyta viac penazi za servis, cize ak si myslis ze "usetrim" na palive a vysledne "usetrim" na prevadzke = naivita.
Realita je takato :
co usetrim na palive, investujem do servisu a modlim sa aby sa vazky neprevazili na opacnu stranu este viac...
samozrejme to cele neplati na toho znameho co vygrca za auto 35-40.000 eur, povozi sa 100.000km a potom ho odovzda niekomu nech sa hrajka dalej.
On ma na auto 35-40.000 tak si moze dovolit ten luxus kedy si uziva auto.
ty sa povozis aj potrapis a ak si nepochopil co ti pisem a budes len dufat a cakat, tak uz neviem co.

Chapem preco prislo Subaru s dieslom - chceli predavat v EU kde vsetci sa modlia za naftu...
Byt na ich mieste, idem do hybridu a asi aj tak skoncia, ale medziskok bol diesel.
Fandil som im, ale diesel je diesel a dnes nech mi niekto napise ktory diesel je dobry - rad si doplnim vedomosti - neviem o ziadnom.
Japonsky benzinak s retazou bez turba asi uz nikdy nic nepokori a neprekona.
Tu je na mieste spojenie s hybridom ktory je skalopevny opat japonsky, cize toto je podla mna buducnost pre dalsie desatrocie ci sa to niekomu paci alebo nie.
Toyota a Subaru su jedna ruka, neviem preco uz davno nemaju hybridne Subaru. Asi im tam zavolam :-)
Alebo o rok - dva uz to prezradia uvedenim na nejakom autosalone :-)

oprava - stacilo zaguglit a za 3 sekundy som v obraze - hybrid subaru uz mame, len Europa nechape o co ide, cize tu ich nemame a tu ich budeme mat neskor ked zleziete zo stromov ...
goooogel : subaru hybrid
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
ivankocisko
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 12.03.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivankocisko »

Chlapci staci kritika auta ale nie hned urazky, ze som tupi a podobne. Ja som nevravel, ze to auto idem bezhlavo kupit. Len som sa chcel informovat. Ja si to auto vezmem na skusku na tyzden. Dam si ho za ten cas skontrolovat uvidim co mi povedia. Bud mi povedia, ze auto vydrzi XY bez nejakych vacsich investicii alebo mi povedia treba menit XY veci. Podla toho sa rozhodnem. Ked sa mi ho neoplati kupit tak si kupim diesel ktory som mal 6 rokov a to jednozdnacne nejake 1.9 tdi s automatom a ked benzin tak mam ponuku na suzuki swift sport novy z predajne za 10500€ bez dph, pre ktory som bol rozhodnuty. Len mi prisla ponuka na Subaru, tak som trochu o nom uvazoval ci by sa mi to oplatilo. A kedze potrebujem spolahlive auto tak by sa mi to skor neoplatilo. Ale este ho nezatracujem. Poobzeram sa aj po podobnej impreze s benzinom pripadne LPG.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To či ti klakne motor ti nikto nezaručí, už si daj konečne povedať, stále len špekuluješ ako sa popáliť

Najviac prerobia ludia čo chcú najviac ušetriť.

Suzuki Swift Sport, aj keby bolo za neviem kolko pre mna je to malé auto, ak jazdíš len okolo komína, respektíve si ešte nedozrel na to že si u áut všímaš aj také veci ako sa ti sedí v tom po 100km tak ti to môže byť jedno, kludne ber
dudikopf
Príspevky: 282
Dátum registrácie: 29.01.2013 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudikopf »

Vravis ze si to auto das overit ci ti vydrzi xy kilometrov...ako nic vzlom je naivne takto rozmyslat...Moderny diesel =riziko.Dokola sa to tu omiela.Na slovensku predavaju parodiu na kvalitnu naftu, automobilky su tlacene vladou kvoli emisiam, spotrebe a ktomu este setrenie materialov tak mas krasny vysledok.Je to setko o biznise uz to ludia musia pochopit, Eu na nekaze tie emisne limity ze by dbala o nase zdravie, je to biznis aby sa menili auta...Tak je logicke ze ziadna automobilka nepotrebuje vyrabat spolahlive drziaky co vydrzia vela km bez investicii... Ps:Ak tak japonca s benzinovym motorom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

A keď človek skonštatuje realitu tak mu zmažú príspevok a hrozia kartou...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

^ To uz je naka ta demokracija no ne
martinovic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 18.05.2005 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinovic »

U subaru su vraj diesle spolahlivejsie len auta vyrobene v roku 2012 (vyrobene, nie predane) riesilo sa tam ulozenie kluky a hlavne iny software oproti starsim verziam, malo by to mat ucinnejsiu regeneraciu dpf, osobna skusenost s outback 2010 pri 120tis km (poctivych) motor KO. Odvtedy su v rodine dva benziny outback 2,5i, impreza 2.0R ziadne problemy, iba tankovanie a bezny servis. Zial boxer diesel je zatial prevadzkovo dost nakladny motor - drahe opravy, nedostatok dielov - novy motor drahy, pouzity s rizikom ze dlho nevydrzi preto za mna urcite benzin, ak je problem spotreba tak idealne 2.5i SOHC a kvalitny splynovac. Neodporucam kupovat auta uz prerobene na LPG, vela majitelov ani netusi ze treba kontrolovat vole ventilov...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

lakinooo napísal:
cicmanec napísal:A keď človek skonštatuje realitu tak mu zmažú príspevok a hrozia kartou...
Nevymýšľaj si. Čo čakáš, ak tu niekoho nazveš tupcom? Pochvalné list od prezidenta?
Ty si nevymýšľaj o pochvalných listoch!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja teda neviem , ale podla toho čo tu čítam , tak si zadávatel zostavil zoznam najväčších črepov a už len losuje na ktorom si rozbije držku.
Ale prečo by práve tu nemalo platiť , že múdry sa učí na cudzích chybách a hlúpy na vlastných. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Šak teda doprajme mu lol lol lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

oco, bacha na kartu!
carbi
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 28.02.2010 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carbi »

nechcem rypat ale myslim ze keby sme sa stretavali osobne tak niekto by si musel davat pozor na hubu a nie na kartu, ale ten niekto.... by uuuurcite neprisiel bo za pc je asi majster sveta ale ....:)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Bol som na dvoch zrazoch. A ty?

Návrat na "Subaru fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný