Subaru Forester 08 Navi

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Subaru Forester 08 Navi

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Zdravíčko,
neviete náhodou kde by som kúpil navigáciu pretože jednu stránku som už mal nájdenú ale asi ju zrušili. a neviem teraz kde ju kúpiť... najlepšie by bolo nie OEM pretože tie sú nad 1000e...tak okolo 700 by som dal max... :D ďakujem pekne
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to jednoduché, kúp plastovú šachtu pre klasický rozmer 2DIN rádia
http://autohifi-ady.sk/product.php?id_product=1236
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Navi

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

A to si teraz akoze mozem kupit akukolvek navigaciu ked si kupim ten ramik? Alebo ako to vlastne je
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano mala by to byť štandardná 2DIN šachta, kludne sa spýtaj mailom u daného predajcu
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Zdravíčko,,,No prišlo na kúpu navi...objednal som Clarion NX 404 ale teraz sa nejako bojím objednat ten rámik pretože rozmery otvoru rámiku sú písane 172 x 98mm a navi som našiel v manuale že má 178x100mm tak teraz neviem že čo s tím idem robiť...navi by som mal zajtra dostať takže to skúsim založiť...ale už teraz sa mi to nepáči...Za každú radu budem vďačný.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Dvakrat meraj, raz rez.
Teraz budes musiet tu navigaciu asi orezat lebo si nepremeral.

Alebo sa mozes pozriet po inych sachtach.
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Ona podla mna dnuka vojde teraz s originálnym rámikom čo je so starého rámika...ale budu medzery asi...ten rámik je na to aby to tam pekne sedelo medzier...takže neviem no...mudrejší budem keď to skúsim založiť dnu
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Ahojte..no už skúšam nejako riešiť to zapojenie rádia ale prišiel som na to že mi treba ISO konektor a konektor na anténu ( objednané ) ale mám jeden väčší problém že keď som vybral staré rádio tak tam je kábel s ktorým neviem čo mám robiť...troška som to hľadal a je to asi ovládanie na volante a na to neviem nájsť konektor...našiel som iba s ovládaním kde je aj telefonovanie ale ja mam na volante len + - hlasitosť, MUTE, MODE, a ladenie staníc rádia nič viac...a na toto neviem zohnať konektor...Prosím pomôžte mi...Ďakujem
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ovládanie z volantu je riešené väčšinou jedným káblom, ktorý ide cez tlačítka a každé tlačítko má priradený "rezistor" určitého odporu (ohm) a na základe úbytku napätia radio rozpoznáva či chceš pridať hlasitosť, alebo úplne utlmiť a podobne.

Ak to zapojíš na neorigo rádio tak niektoré funkcie nemusia fungovať , respektíve tlačítka z volantu budú plniť inú funkciu ako pri origo rádiu
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Aha no tak to mi asi potom nepojde...a asi sa to ani nebudem snažiť zapájať...aj keď je to škoda lebo som si už celkom zvykol na tie tlačítka...skúsim napísať do subaru či s tím nebudú vediet niečo spraviť...
hnr
Príspevky: 765
Dátum registrácie: 14.02.2009 03:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hnr »

Len aby tema nepokračovala za mesiac v duchu : zastavilo sa mi auto, pristrojovka svieti ako vianočny stromček neviete čo s tym.

Vieme maš zle zapojene autoradio.

Tak pozor na to čo kde zapojíš, hlavne pozor na CAN bus
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Ja viem preto hľadám nejaký origo konektor aby sa to dalo bezproblémov zapojiť...preto som aj objednal ISO konektor na moje auto a nie ako som videl na youtube že strihali káble a všelikde zapájali...napísal som do subaru tak uvidím či s niečím neprídu.
ak nie tak to ovládanie proste nezapojím a bude dobre...nieje to niečo strašne dôležité ale keď tam už sú tak by bolo pekné keby išli tak ako na starom rádiu!
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zrovna to ovládanie by nemal byť problém akože by mohla nastať nejaká patália, ktorý by ovplyvnila funkčnosť auta.
Za druhé nie každé radio túto funkciu podporuje bárs aj bolo drahé.

Subaru ti v tomto nepomôže možno že vedia dodať adapter z origo na ISO, ale určite nie na ovládanie radia z volantu pre neorigo rádio, na to sa špecializujú určitý vyrobcovia, ktorý vyrábajú tieto adaptéry a redukcie pre všetky autá a rádia.
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

toto rádio by to malo asi podporovať...nechám to asi na čas keď prídem domov a dám to niekomu pozrieť že či sa s tím bude dať niečo spraviť...ale ďakujem za pomoc.dúfam že to pojde
ROCK4891
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 15.02.2010 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROCK4891 »

Troška som nad tým porozmýšlal a niečo pokukal a našiel toto :
http://www.ahifi.cz/connects2-adapter-p ... ubaru.html
http://www.ahifi.cz/propojovaci-kabel-p ... arion.html
čo na to poviete mohlo by to fungovať nie?
aj keď asi je to aj na telefonovanie na volante ale mohlo by to tak či tak fungovať aspon na ten hlas?

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní