Striekanie auta

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tmt905
Príspevky: 227
Dátum registrácie: 23.07.2011 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tmt905 »

Na Renaulte som mal na dverach maly skrabancek.Zobral som auto do Renaultu nech mi tie dvere prestriekaju.Chceli za to 12 000 korun slovenskych.A to len za dvere chceli 12000sk !!!!!
willko22
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.09.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Nastriekanie auta

Príspevok od používateľa willko22 »


Prosim si nafarbyt auto z oranzoveho na modre metalove daloby sa to?
Teda yba ho budem mat chcem len vediet ze ci aj striekate auta lebo to auto je odvas je to lamborgini gobllero 560-4.
No a chcem vediet ze ci aj striekate auta.
A este to auto nemam a nemozem mat mam iba 11rokov ale tieto veci si uz zariadujem dopredu.
willko22
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.09.2015 22:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa willko22 »

Nero 5 napísal:No vidis a o tom cele to je .Keby si isiel k normalnym lakovacom tak to mas za 80 -100 € a kvalita ta ista mozna lepsia.Dnes nie je problem njast lakovaca ,ale problem je najs takeho ,co po nom nenajdes chybu. ! (sak co to taky problem namalovac auto ,sak dostac spreje jake chces :40bd: )
Ale ja s tym mam problem
Insomnia
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 30.03.2008 17:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Insomnia »

Ja by som sa chcel opytat.. Mam u svokra na dvore starsie auto.. konkretne je tu subaru libero.. uz dlhsiu dobu rozmyslam ze by som dal auto doporiadku a mal ho len na take mestske vozenie len tak z pasie.. samozrejme prve co by si pytalo je nastrek sem tam uz je aj nejaka hrdza.. a teraz moja otazka.. ako tu pisete ked ho donesiem niekde tak za cca 1500 by mi ho odstrojili opravili hrdzave miesta a nastriekali?? pochopil som to spravne alebo tych cca 1500 je bez opravy hrdzavych miest?? ja viem ze cena nastreku by bola asi tak dvojnasobna hodnota auta ale mam k nemu taky citovy vztah :d :D
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

Zdravím dnes som vyzdvihol auto z autorizovaneho servisu škoda kde mi striekali trojo dverí totižto nejaký "dobrák" mi obišiel kľúčom alebo niečím podobným. Takže sa striekali len diely 3 dvere a kapota a odtieň sakra nesedí a to auto nieje až tak staré má len niečo vyše 2 roky. Každý mi tvrdí že slnko to vyťahá že je to čerstvé ale ja tomu neverím dá sa s tým niečo okrem kompeltného stiekania robiť ? Prikladám fotku dúfam že ju zobrazí https://imgur.com/a/DS4zx
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

naprd fotka so slnkom...videl som zelenkavu metlu z autorizaku renolt, bolo to jak pastou naoko lol, prd tomu rozumiem jak sa to robi a trafi, ale ako laikovy sa mi to zdalo hrozne :-(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

Nieje ? tak potom super :D ale nie mne to strašne bije do očí lebo viem ktoré sú to dvere skúsim pridať ešte jednu dúfam že lepšiu ide o zadné dvere. https://imgur.com/a/Begi9
V servise to vyzeralo úplne inak ako na slnku alebo na šere keď som to obzeral doma.
Neviem či to aj leštili, možno že ani nie. Malo by to pomôcť ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zadne lol ? mne to take hrozne nepride, keby si ten rencek videl kamo rovno ta vystre a majitel bol v pohodicke
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

ako nieje to hrozné ale vidno to naživo asi viac.. ja som to auto mal týždeň aj s cestou prvý krát som na ňom bol v meste kde stálo dve hodiny na parkovisku a toto sa mi prihodilo trojo dvere doškriabané.. tri týždne som čakal na servis cez havarijnú a dva týždne bolo auto u nich v servise v podstate som si ho vôbec neužil a už vyzerá ako skladačka to ma štve... viem že ani mama ani priateľka si ten rozdiel nevšimnú a kopec ľudí by to neriešilo no mňa to štve :342a:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

totok je problem len novych aut...bohuzial, neumyvaj ho furt a voz sa, prvy sram boli, dalsi mavnes rukou, ludia su hovada, s tym nic nenarobis...:-(
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

Viem že vidno.. ja som aj uvažoval nad celym nastrekom ale poisťovňa mi prepratila len tie troje dvere to bolo 938 euro ja by som doplácal cca 2 tisíc euro tak som to nechal tak a dúfal som že keď je auto dvoj ročné že s tým odtieňom nebude až taký problém :203:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nepoteší,a slnko nič nenapraví.Tu to jednoducho buď vybratá nesprávna colorvarianta (jeden odtieň môže mať aj osem variant) alebo xy možností prečo
Ale jeden dobrý lakýrnik musí zvážiť čo je roumnejšie zvoliť.Či je to čiara ,a či nie je lepší prístrek aby sedeli susediace panely,alebo je nutné striekať celý panel (a teda sa s tým nesr*ať ako sa hovorí) ale v tom prípade iba magor strieka takúto farbu na hranu.Na hranu je to,že sa strieka jeden panel až na hranicu,druhý je zakrytý.Ale to sa nerobí,strieka sa aj do susedného panelu,pri striekaní sa ťah pištolou preťahuje za hranu panelu.Tým sa odstráni ostrý kontrast stiekaného a nestriekaného,ľudské oko chybu nevidí ak sa prechod medzi nedokonale sediacimi farbami roztiahne na 10-15-20cm.Logicky ten susedný panel treba pripraviť tiež na striekanie,ale iba sa do neho zasrtekuje do vytratenia,a potom všetko lakuje.Aj ten hlavný panel naplno farbený aj ten do ktorého sa iba zastrekovalo.Je to plus materiál,plus práca.Lakovňa ak to nekryje rozpočet mala majiteľa upozorniť na toto riziko,je úplne bežné práve pre colorvarianty a rozdiely rôznych výrobcov farieb.lakovńa to veľmi dobre vie,tu sa stala chyba že zlyhala komunikácia.lakoval som pre poisťovne,a musím povedať že lakovacie práce patria k tým ktoré sa platia tak,"že sa z toho dá výjsť" a mnoho havárií mali blbý rozpočet na klampiarinu,ale lakovanie to naprávalo.A zase...chyba lakovne lebo buď nekonzultujú z technikom poisťovne že je prístrek u danej opravy nutný,teda tak kalkulovať opravu,ale ...každá ušetrená koruna sa ráta.Kam toto patrí,ťažko povedať,isté je iba to,že sa stala chyba ktorá sa nemusela stať
Teraz vidím rozpočet...hrôza,to je zlodejina a nie oprava.
Súkromník si vypýta 100 e.- za panel ktorý bol rozbitý a je teda tmelený až hrôza.Toto je ZLODEJINA a ešte mantáctvo
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Takto človek pochopí prečo sú niektorý ľudia akosi trochu nad pomery
martinbr
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 08.11.2011 18:36
Bydlisko: okres Brezno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinbr »

No ja som sa spoľahol na autorizovaný servis ešte som vybral radšej BB ako BR ktoré je moje okresné mesto. Že v BB bude určite lepšia kvalita a majú zmluvu s mojou poisťovnou že budem mat o problém menej s obhliadkou a tak..
Mne vadil odtieň aj na starom 7 tisícovom aute nie na takom ktoré stojí tri krát toľko.
Ja sa do lakirnictva samozrejme nevyznám ale tento postup mi rozpával jeden kamarát že sa to tak strieka že sa prechádza tak "do stratena" ale títo pravdepodobne poskladali dvere a strekli len tie a hotovo a to tam to auto fakt bolo takmer 2 týždne.
Dá sa niečo takéto reklamovať ? Mám šancu uspieť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Všetko sa dá,len výsledok je neistý.Dôležitejšie veci sa ťahajú desaťročia a idú nakoniec aj tak do stratena.To vieš,o peniaze ide až v prvom rade,čím viac by sa s tým patlali,tým menej zarobia.Toto si každý dovoliť nemôže,autorizák hravo,tam nehrozí že lakýrnikovi povieš že nasr..ť mu do rúk,a na technika nachniapeš tak na teba zavolajú ochrancov a pomocníkov

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní