Striekacia pištoľ - akú?

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z týmto sa dá iba súhlasiť,ľudia varia z vody.Ale len v kuchyni.Často nevedia pochopiť že do niečoho čo je na povrchu zakryté lakom sa už nedá len tak urobiť fľak a že je to kumšt,čo si budeme hovoriť.Časove náročné,háhlivé na čistotu,potrebuje vela tepla a vzduchu.Ale voda je na oprávky stvorená,ja som sa jej bránil zubami nechtami,a nakoniec sme sa zkamošili
01jimmy10
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.06.2010 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 01jimmy10 »

Ahojte chcel by som sa spýtať ohladom lakovania. Dávam dokopy jednotkového golfa a už finishujem. Motorový priestor a interier si nastriekam sám ale z vonku si netrúfam a chcel by som vedieť či mi niekto neodporučí dobrého a cenovo prijatelného lakérnika na západe slovenska poprípade aké ceny sú teraz. Keď som chcel ísť kúpiť farbu tak mi povedal že má 2 druhy jednu čo netreba lakovať a druhú čo treba prelakovať ešte, aký je v tom rozdiel? Ďakujem za odpoveď.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tu jeden excelentný mladý chalan ktorý spĺňa obe kritériá,tak prípadne dám do ss kontakt ak máš záujem,je z okr.NZ.
Tie farby sú iné v tom,že jeden druh je farba ktorá po nástreku tvorí už hotový povrch z leskom a tá druhá je z dvoch komponetov presne ako metalíza.Strieka sa farba ktorá ale po zaschnutí nemá lesk a až následne po nalakovaní bezfarebným lakom ten lesk získa. Logicky namiesto dvoch striekaní sa z toho stane striekanie v štyroch vrstvách,tj zvyšuje sa potreba čistoty,bezprašnosti a kvality vypracovania nástreku.Ale výsledok je nádherný,tam padá sánka a tak by som u celolaku neuvažoval ani sekundu o inom.V cene materiálu nie je zásadnejší nárast.
miloss23
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.10.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miloss23 »

Ahojte. Chcem si kúpiť striekaciu pištoľ, triska 1,4 mm. Neviem sa rozhodnúť medzi systémom HVLP alebo LVLP. Má niekto s tým skúsenosti? Prepáčte je to preklad z nemčiny. Ďakujem.

Vysoko kvalitný LVLP striekacie pištole / striekacie pištole

Metóda LVLP ( Low Volume Low Pressure ) je ďalší rozvoj HVLP procesu s jasným poklesom spotreby vzduchu . Dobré LVLP striekacie pištole majú spotrebu vzduchu iba 130 - 160l / min . Vaše úspory až 40 % , alebo 150 l / min v porovnaní s konzumáciou bežných striekacích pištolí HVLP z asi 380 l / min . LVLP ponúka v porovnaní s HVLP tú výhodu , že hmla a farebné oživenie bude znížená o znížené prúdenie vzduchu . Okrem toho , prevádzkové náklady až o 40 % ( farby , výmeny filtra , vzduch ) , je možné znížiť a lepší rozprašovací vzor môže byť dosiahnutý .

Táto hmla znížila profesionálna striekacia pištoľ sa vyznačuje vysokou prenosovou rýchlosťou , nízkym postrekom , nízkou spotrebou vzduchu a dobrým rozprašovaním . Tým LVLP technológie ( nízky objem , nízky tlak - nízky objem Low Pressure ) ušetrí asi 35 % nákladov materiálu . Vzhľadom na zvyšujúce sa životné prostredie a nákladov vedomie , že zameranie posuny v povrchových technológií na nízkej postrekom , šetrné k životnému prostrediu a materiál sporiacich produktov .
Takmer žiadne prestriekanie !

 

Vlastnosti a špecifikácie
 



- Hmotnosť 0,7 kg
- Nerezová tryska súpravy
- Beam Šírka : 100 mm
- Vstupný tlak vzduchu : 1,5 bar
- Spotreba vzduchu 160 l / min pri 1,5 bar
- Ergonomické eloxované telo
- Plynulo variabilné šírkou lúča a farby Nastavenie množstva
- Mist zníženie striekacie pištole s automatickým nastavením prietoku vzduchu na bicykli a ploché nastavenie lúča pomocou vstavaného mikrometer stlačeného vzduchu .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je tam mnoho vecí ktoré sú velmi úsmevné.Percento sem a tam,prestrek minimálny,nízka spotreba vzduchu atď
Až zobereš prvý raz do ruky pištol a pre tebou bude zamaskovaný odmastený nachstaný autiak,tak na toto všetko okamžite zabudneš a bude ťa zaujímať iba jediné. Aby si stihol obehnúť auto,aby si neurobil pomaranč ale aby nikde ani nepotieklo.Tieto srandy ťa rýchlo prejdú a prd ti bude záležať či bude preprach 10 alebo 20 % percent.To sú koniny dobré task pri pive na filozofovanie.V praxi máš starosťi úplne iné,vytiahneš HLVP Satu alebo ak si lepší tak DeVilbiss a všetko ostatné pošleš leda do zadku.Ak sa chceš hrajkať sem tam z lištičkov,môžeš sa zaoberať podobnými vecami.Ak sa postavíš k celolaku,budeš lietať ako fretka a budeš mať blízo zadnice či padlo do preprachu to či ono.Toto je pre oddýchnutých ľudí,lakýrnik sa podobnými vecami nazaoberá,kúpi kvalitnú Satu,DeVilbiss či Iwatu a ide.
Pištolu vyberaj podla velkosti striekania a typu laku.Na drobné práce sa dá takto uvažovať či LVLP či HVLP
Ak potrebuješ striekať vela a musí to byť kvalitne,nemáš vlastne čo vyberať. Je presne dané čo musíš mať a končia podobné úvahy a srandičky
miloss23
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.10.2011 09:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miloss23 »

OK. Súhlasím s tebou. LVLP = vyhodené peniaze. Vďaka.
https://www.youtube.com/watch?v=RyPEQmcn-tE
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie sú vyhodené peniaze,ale treba veci rozlišovať podla typu a charakteru prác.Na velké práce u aut to asi nebude,na drobotiny môže byť ideélne
radusko351
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 07.05.2012 21:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radusko351 »

na tom prispevku co si dal link strieka asi 5cm od ramu a to urobis aj s inou pistolou a neprestreknes, len rozdiel je vo velkosti prace a este vtom ze tuto pistol budes mozno kupovat kazdy rok a sata alebo devilbiss ta nieco preziju a o kvalite nevraviac, kvalita pistole vznika pri sustruzeni a frezovani dier a otvorov vnej,, ale mi tu ani nevieme na akej urovni si v lakovani mozno snou urobis lepsiu robotu ako ja zo satou
mirdos
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.05.2009 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirdos »

Zdravím, chlani viete mi poradiť spôsob prípadne pomôcky ako odmeriam hustotu farby, aká má byť? Vdaka.
mirdos
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.05.2009 16:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirdos »

A kde to písal - nenašiel som to v tomto fore.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Písal o tom už aspoň 10x, len treba hľadať...

http://www.marconi.sk/?katid=254
mifko86
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.08.2008 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifko86 »

páni,mozem pokojne pouzivat na cistenie pistole C6000?niekde pisu ano,niekde nie.konkretne devilbiss pise "Na čistenie týchto striekacích pištolí sa nesmú používať halogénovo hydrocarbónové rozpúšťadlá
ani čistiace prostriedky ako napríklad 1,1,1-trichlóretán alebo dichlórmetán.
Rozpúšťadlá môžu negatívne zareagovať s hliníkovými komponentami použitými v týchto pištoliach a nádobkách.
Reakcia môže viesť k poškodeniu pištole"
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Musel by si byt chemik aby si aj rozumel tym nazvom.Kedysik bol Aceton C 6000 a syntetyka C 6006 a auta som striekal ako vo fabrike.Vsetky pistole som mal hlinnikove a umyval som ich len Acetonom C 6000 .Stale su funkcne i ked sa tomu uz roky nevenujem.Podstata bola dobre umyt ihlu aby farba nikde nezaschla.
mifko86
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 09.08.2008 16:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mifko86 »

vdaka za skoru reakciu.idem kupovat pistol (devilbiss,sagola,iwata)este neviem presne ktoru z tych znaciek,ale v podstate teda C6000 im asi teda neublizi?mam teraz lacnu pistol obdoba "extol hobby" a umyvam ju C6000ckou a nic jej neni.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Máme stolárstvo a uz asi 15rokov robim povrchovku na drevo, sem tam nejaky ten naraznik ci iny kus karoserie auta kamaratovi automechanikovi, ktory nema lakovnu... Pouzivam pistol zn Sata cena cca 450eur,walter pilot cca 250eur a iné za tie roky ich preslo rukami, vsetko s nadrzkami hore, dyza od 1.3 do 2.0,avsak aj s uplne lacnou za 50eur s ktorou ak ma clovek v ruke nastrieka podobne dobre ako so Satou, jasne cele som auto nestriekal, kompresor pouzivam piestovy socislisticky Orlik s 300L zadobnikom,s odlucovacom vody hned na zaciatku hadice na kompresore plus na konci hadice kde je napichovacka je dalsi odlucovac vody, zalezi aj na kvalite kabiny a pouzitych filtrov je to uplna veda, ak mas nastriekat dvierka na kuchynsku linku na vysoky lesk postup pidobny ako na aute zaklad, vrch, kryci lak, lestenie a ciastocka prachu ako krasne urobí krater vo farbe a ide sa dookola
:300f:

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný